راهکارهایی برای رهایی از پا درد و کمر درد

پینهها قسمتهایی ضخیم از پوست سفت در کف پا یا بین انگشتان پا هستند که با تحریک و فشار، دردناک میشوند. برای تسکین فشار، از کفشهای نرم استفاده کنید. پینهها معمولاً ناشی از پوشیدن کفشهای نامناسب هستند. از پوشیدن کفشهای پاشنه بلند و کفشهای تنگ خودداری کنید. از استفاده از مفاصل خود به شیوههایی که باعث بروز یا بدتر شدن درد میشوند خودداری کنید. تا زمان بهبودی پاها، از مسکنهایی که بدون نسخه امکان تهیهی آنها وجود دارد ماندد آسپرین یا ایبوپروفن، استفاده کنید تا درد و ناراحتی خود را تسکین دهید. علائم آن درد و سفتی مفصل است که با گذشت زمان بدتر میشود.

درد پنجه پا هنگامی رخ میدهد که انگشتان پا به سمت پایین حرکت میکنند و قادر به صاف شدن نیستند. پابرهنه راه رفتن ، پوشیدن کفش های تخت یا انعطاف پذیر، سبب وارد شدن فشار زیاد بر روی پاها و آسیب پاها می شود زیرا هنگام راه رفتن با قرار دادن پاشنه پا روی زمین فشار زیادی به پا وارد می شود اما با پوشیدن کفشی مناسب این فشارجذب شده و کفش از مفاصل پا حمایت می کند و به آنها اجازه می دهد در حالت روان و خنثی حرکت کنند. • درد ساق پا: آسیبی است به دلیل استفاده بیش از اندازه به استخوان درشت نی یا استخوان ساق وارد میشود. برای دور نگه داشتن دردپا، کفش های شما باید اندازه و شکل درستی داشته باشند.

همیشه آسیبدیدگی اولین گمان برای پا درد شدید است. فیزیوتراپی: اگر درد ناشی از آسیب به عضلات یا ضعف در ماهیچهها باشد، این روش درمان مناسب است. باید کشش عضلات ساق پا را حس کنید. او همچنین ممکن است تمریناتی را برای کشش عضلات انگشتان پا انجام دهد. این مشکل میتواند ناشی از عدم تعادل عضلات باشد. در برخی از کودکان فقط یکی از مفاصل درگیر میشود، اما ممکن است در برخی دیگر این عارضه چندین مفصل را درگیر کند و در برخی دیگر باعث ایجاد راش و علائم سیستمیک شود. این عارضه ممکن است به همراه درد در کنار شست پا باشد . معمولا این کودکان به جراحی اورژانسی نیاز دارند سپس برای جلوگیری از آسیب دیدگی سطح مفصل به او آنتی بیوتیک داده میشود. پزشک به احتمال زیاد فرد را به پوشیدن کفشی با کفی گسترده و عمیق برای انگشت پا توصیه میکند. کوبوئید، استخوانی در پا است که با درد در قسمت خارجی میانی پا مشخص می شود (قسمت استخوانی کوچک در نزدیکی انگشت کوچک پا).

با این حال ، بیشتر درد پا به دلیل استفاده بیش از حد ، آسیب دیدگی و ساییدگی ناشی از افزایش سن در عضلات ، استخوان ها ، مفاصل ، تاندون ها و رباط های پا ، از جمله مفصل ران ، زانو و مچ پا است. همچین ماساژ شبانه محل درد با لیمو و روغن کرچک یا روغن زیتون نیز تا حد زیادی تاثیر گذار است. پینهها نواحی وسیعتری را ممکن است درگیر خود کنند که منجر به درد کف پا میشوند. از پزشک خود در مورد عمل جراحی سؤال کنید. اما ممکن است شکستگیهای جدیتر به عمل جراحی نیاز داشته باشند. این عارضه میتواند دردناک باشد و ممکن است منجر به عفونت شود.