سامانه تخصصی پزشکی آریا دکتر

این عارضه در افرادی که فعالیت هایی که با راه رفتن یا ایستادن به مدت طولانی همراهند بیشتر از سایر افراد رخ می دهد. دکتر درباره دیگر علائم و علت هایی که ممکن است باعث آسیب پا شده باشد از بیمار سوالاتی می پرسد. تمرینات تقویتی برای بهبود وضعیت عضلات قوس کف پا که توسط دکتر فیزیوتراپی تجویز می شود می تواند کمک زیادی به کاهش درد و التهاب پاشنه پا بکند. کلینیک دکتر میر در زمینه ی بیماری های ارتوپدی ، انواع تست های تشخیصی و درمان پا درد و هرگونه اختلال در این حوزه همواره در رتبه ی اول رضایتمندی بیماران قرارگرفته است.

این یک عفونت قارچی است که کودک ممکن است از طریق استخر شنا، پوشیدن جورابهای آلوده و غیره به آن مبتلا شده باشد. گاهی مواقع درد پای کودک ممکن است ناشی از پوشیدن کفش نامناسب پیادهروی یا دویدن باشد. یا پوشیدن کفشی که به پاهایش خیلی تنگ است. چه علائم و نشانه های دیگری ممکن است درد پا را همراه داشته باشد؟ کودکتان را تشویق کنید که بعد از گذراندن یک روز پر از فعالیت پاهایش را درون آب ولرم قرار دهد. یک حمام آب ولرم نیز ممکن است مفید باشد. کف پا را روی یک بطری آب یخ زده، توپ تنیس یا توپ گلف بچرخانید.

به طور کلی، ترکیبی از تلاشها به جوانسازی پاها کمک میکند تا شرایط بهتری را برای آنها و تسکین پا درد فراهم کنیم. طبیعی است که در این حالت بهترین راه مقابله گرفتن ناخن به طور مداوم و صحیح است. اگر کودک شما به طور مرتب از پا درد شکایت دارد ممکن است که در حال رنج بردن از درد ناشی از رشد بدنی باشد. فشرده شدن این قسمت (گروهی از اعصاب نخاعی که از نخاع در قسمت پایین کمر قرار میگیرد) ممکن است منجر به درد شدید، بی حسی و ضعف در هر دو پا شود. در نتیجه منجر به دپا درد در کودکان و ناراحتی در پای آنها شوند. رشد استخوان پاشنه به سمت بیرون یا همان خار پاشنه میتواند منجر به درد پای کودک آن هم از نوع جدی شود. استخوان های پا از طریق رباط ها متصل می شوند. التهاب فاشیای پلنتار سبب بروز درد تیر کشنده بخصوص در ابتدای روز و با برداشتن اولین قدم ها می شود.

همچنین خوردن غذاهای سرشار از پتاسیم مانند موز و مرغ برای جلوگیری از آسیب دیدگی عضلات پا و تاندون ها مفید است. این دردها معمولا در اوائل صبح ملموستر است. در واقع درد در ناحیه کف پا دلایل زیادی دارد و البته نکته ای که به آن باید توجه کرد این است که درد کف پا می تواند نشان دهنده بیماری های مختلفی باشد که در صورت تدام، باید به پزشک مراجعه کرد. آرتروز روماتوئید که شامل دورههای عود شوندهی التهاب مفاصل و درد است. تاندونیت : التهاب تاندون گفته میشود تاندون طناب ضخیمی است که عضلات را به استخوان متصل میکند. در مراحل پیشرفته این بیماری، ممکن است علائمی بروز کند که در طول ورزش یا فعالیت، تشدید شده و عملکرد بیمار را تحت تاثیر قرار دهد. التهاب فاشیای پلنتارعلت شایع درد پاشنه پا است که در هر دو جنس دیده می شود. فیزیوتراپی پا و تمرین درمانی موثرترین درمان التهاب و درد پاشنه پا است.