علت درد، بی حسی و ضعف رفتن ساق پا چیست؟

بسته به علائم و معاینه فیزیکی پا (پاها) شما، پزشک در مورد نیاز به هرگونه آزمایش مانند آزمایش تصویربرداری تصمیم میگیرد. زمان بهبودی کلی برای هرگونه جراحت یا جراحی ترمیمی معمولاً یک سال بوده و محدودیتها بر اساس ترمیم دیستال یا پروگزیمال متفاوت است. هدف مطالعه تعیین تاثیر ماساژ بازتابی کف پا بر درد قفسه سینه، اضطراب، کیفیت خواب، خستگی و شاخص¬های فیزیولوژیک در بیماران مبتلا به انفارکتوس قلبی حاد به دنبال درمان با استرپتوکیناز می¬باشد. از آنجا که کشش فیبرهای تاندون عامل اصلی در توانایی ذخیره و آزادسازی انرژی است، برنامههای توانبخشی برای جلوگیری از کشیدگی تاندون باید به هدف افزایش پتانسیل فیبرهای تاندونها در ورزشکارانی باشد که حرکات SSC زیادی دارند. هدف این است که دوباره تاندون، با استفاده از بخیه یا لنگر بخیه به استخوان رادیوس متصل شوند. با استفاده از تصویربرداری اشعه x احتمال شکستگی استخوان در آن ناحیه رد میشود و ممکن است برای کمک در بررسی میزان آسیب وارد شده به عضله، تاندون و استخوان، MRI تجویز شود.

با توجه به میزان آسیب ممکن است درد به طور غیر منتظره ای شدید باشد. در موارد بسیار نادر، تومورهای خوش خیم یا بدخیم استخوان و یا بافتهای نرم اطراف آن، میتوانند موجب درد پا شوند. عضلات از شانه منشا گرفته و به رادیوس (استخوان کوتاه در بازو) وارد میشوند. گاهی اوقات استخوان های ناوی یا میانی پا به دلیل فشاری زیاد و دائمی دچار شکستگی می شوند. در نتیجه، تاندونهایی که غالباً با تعداد زیاد حرکات SSC سر و کار دارند، برای ذخیره و آزادسازی مداوم این مقدار از انرژی الاستیک به ظرفیت جذب انرژی بالایی نیاز دارند. حرکات زیاد SSC بار زیادی را روی تاندونها تحمیل میکنند. کودکان تحرک بسیار زیادی دارند بنابراین دویدن و بازی کردن باعث میشود که در اواخر روز دچار درد عضلات شوند. در بیمارانی که دچار پارگی جزئی هستند، این موارد کمتر بوده و گاهی وجود ندارند. در این شرایط کف پا دچار التهاب میشود و استخوانها، رباطها یا تاندونهای پا ملتهب میشوند.

شکایاتی مانند ضعف در پاها ، اسپاسم عضلانی و پا درد اغلب در هنگام استراحت و هنگام حمل بارهای سنگین رخ می دهد. در این تحقیق، به بررسی میزان شیوع، ریسک فاکتورها و عوامل موثر در درمان پا درد شدید در افراد مسن پرداخته شده است. نوع درمان بستگی به میزان درد دارد. پیچ خوردگی و کشیدگی هر دو منجر به درد و تورم میشوند و میزان درد و تورم به میزان آسیب بستگی دارد. پارگی دیستال تاندون عضله دوسر به طور معمول نیاز به جراحی فیکساسیون برای بازگرداندن دامنه حرکت و قدرت به آرنج دارد. عوارض جانبی این نوع جراحی شامل: کاهش قدرت، کاهش واکنش اعصاب حسی و کاهش دامنه حرکت در شانه یا آرنج هستند.

این حالت یک روش جراحی باز است که میتواند به صورت سرپایی انجام شود. تشخیص مسائل پا میتواند با کمک معاینه فیزیکی پا، اشعه ایکس، ام آر آی یا سی تی اسکن صورت بگیرد. با این حال، کشش بیش از حد یا کشش عضلات به طور قابل توجهی فراتر از محدوده حرکتی طبیعی آنها، میتواند منجر به آسیب شود. عملکرد اصلی عضلات دو سر بازو در حرکات سوپیناسیون (مانند هنگامی که یک کاسه سوپ را کف دست گرفتهاید) است. درصورتی که مکانیسم اکستانسور (مراحلی زنجیرهای که زانو را قادر به صاف شدن میکنند) سالم باشد پارگی جزئی را میتوان بدون عمل جراحی کنترل کرد، این روش شامل ثابت کردن مفصل زانو در یک مهاربند، همزمان با توانبخشی است. پارگی تاندون عضله دوسر بازویی در قسمت شانه را میتوان به روش مراقبتی با فیزیوتراپی و داروهای ضد التهابی درمان کرد و در صورتی جراحی در نظر گرفته میشود که درد بیمار بعد از اقدامات مراقبتی بهبود نیابد.