علت درد پا از زانو به پایین – بهترین ارتوپد پا مرکز تخصصی فوق تخصصی

می­شود. این عارضه به ندرت هر دو پا را درگیر میکند. این عارضه به اختلال التهابی دردناک صفحه رشد پاشنه پا گفته میشود و معمولا کودکان 8 تا 14 ساله را درگیر میکند زیرا معمولا تا اواخر سن 14 سالگی، استخوان پاشنه به طور کامل به رشد نمیکند. در این حالت یک استخوان جدید در صفحه رشد و در نقطه ضعیف پشت پاشنه شروع به رشد میکند. در مواردی که فشار بسیار زیادی بر صفحه رشد وارد شود، باعث بروز التهاب خواهد شد. این عارضه، خوش خیم است و معمولا تمرینات کششی و مصرف داروهای ضد التهاب به بهبود درد کمک میکند. مصرف داروهای ضد التهاب مانند ایبوپروفن میتواند به طرز قابل توجهی به بهبود درد و لنگی پا کمک کند.

در این بیماری به غیر از سرعت رسوب گلبولهای قرمز، سایر فاکتورهای مربوط به التهاب در حالت طبیعی قرار دارند. حفظ وزن در سطح مناسب میتواند باعث کاهش فشار بر استخوانها و مفاصل شود و ریسک ابتلا به آرتروز و بیماریهای مربوط به چاقی را کاهش دهد. آزمایشات خون میتوانند وجود التهاب را تایید کنند اما هیچ گونه مدرکی درل بر عفونت سیستمیک را نشان نمیدهند. داروهای ضد التهاب میتوانند به کاهش التهاب بیماریهایی نظیر نقرس کمک کنند. علل رایج دیگر پا درد می تواند لخته شدن خون به دلیل استراحت مطلق، عفونت استخوان یا عفونت پوست و بافت نرم، التهاب مفصل های پا در اثر ابتلا به نقرس یا آرتریت، آسیب عصبی در بیماران دیابتی، مصرف دخانیات و الکل و گشاد شدن سیاهرگ (واریس) باشد. با افزایش سن، وجود اضافه وزن، بارداری در زنان یا ایستادن و نشستن برای مدت طولانی احتمال ابتلا به واریس بیشتر است.

می تواند پس از گذراندن مدت طولانی در حالت نشستن، به عنوان مثال، در یک پرواز طولانی مدت ظاهر شود. این یک ترکیب عالی است و نتایج بسیار خوبی دارد؛ در حالی که کمپرس گرم به بهبود گردش خون در پای شما کمک میکند، کمپرس سرد با بیحس کردن ناحیه آسیب دیده در کاهش درد و تورم بسیار موثر است. گرم کردن قبل ورزش و سرد کردن بعد از ورزش به بهبود عضلات کمک میکند. کودکان تحرک بسیار زیادی دارند بنابراین دویدن و بازی کردن باعث میشود که در اواخر روز دچار درد عضلات شوند. معمولا درد عضلات باعث اختلال در بازی کردن و سایر فعالیتهای جسمانی نمیشود، اما معمولا در اواخر روز شروع میشود و با ماساژ دادن عضلات بهبود مییابد و به طور کامل در اوایل دوران بزرگسالی بهبود مییابد. هیچگاه یخ را به طور مستقیم روی پوست قرار ندهید. به طور کلی درد به راحتی درمان میشود و تسکین مییابد.

درمان می­شود و تسکین می­یابد. زمانیکه دلیل درد مشخص شد، درمان روی کنترل درد و نیز کنترل مشکل زمینهساز معطوف میشود تا از تظاهرات بالینی بیماری در آینده کم یا جلوگیری شود. فرایند درمان حدود 6 یا چند هفته طول میکشد. میتوانید در حالت نشسته یا ایستاده به انجام این تمرین بپردازید. درد سیاتیک زمانی اتفاق میفتد که به عصبی فشار وارد شود، که اغلب در ستون فقرات است و منجر به دردهایی می شود که از ناحیه لگن به سمت پا پایین می آیند. پا درد از عارضههایی است که روبهرو شدن با آن در هر سنی، میتواند تجربه ناخوشایندی را برای افراد ایجاد کند. با استفاده از تصویربرداری سونوگرافی ، می توان پلاسمای غنی از پلاکت را که از خون خود بیمار به دست می آید ، تزریق کرد تا باعث بهبودی بافت شود. پیچ خوردگی شدید زانو یا قوزک پا به مداخلات پزشکی مانند فیزیوتراپی یا آتل بستن نیاز دارد و باید حتما بیمار را نزد متخصص برد.