علت درد پا از زانو به پایین – بهترین ارتوپد پا مرکز تخصصی فوق تخصصی

در کف پا یک نوار ضخیم از بافت نرم به نام فاسیتپلانتار وجود دارد که به استخوان پاشنهی پا متصل است. بیماری لغزش اپی فیز سر استخوان ران (معمولا در بین کودکان افتاق میافتد، مخصوصا کودکانی که دچار اضافه وزن هستند). خار پاشنه در واقع یک زائدهی استخوانی است که در زیر استخوان پاشنهی پا شکل میگیرد. بسیاری از بیماری های سرطانی و بدخیمی ها ممکن است با درد عمومی بروز نماید به عنوان مثال لوسمی ها یا انواع سرطانهای خون دچار علائم درد دست و پا و کمر درد و مفاصل و درد عمومی می شوند . سس گوجه فرنگی ، مایونز ، خردل ، ادویه های گرم منع مصرف دارند. عصب سیاتیک غالباً با استراحت، کمپرس سرد یا گرم، ماساژ، مصرف مسکن و حرکتهای کششی ملایم بهبود مییابد. این نوع درد شدید زمانی که ریشه عصب در قسمت پایین ستون فقرات ملتهب شود نسبتا شایع است و اغلب سیاتیک نامیده میشود.

علت درد پا با منشا عصب شناختی شامل سندرم پا ها ی بی قرار است که در آن پاها به طور غیرقابل کنترل لرزش دارند، نوروپاتی یا آسیب عصبی و درد عصب سیاتیک هم می توانند منجر به درد پا با علل عضب شناختی شوند. علائم این مشکل شامل احساس گزگز و مور مور خفیف تا بی حسی کامل در پا و ساق پا میشود. سندرم پای بی قرار با شکایت پا درد که از شب آغاز می شود ، مشخص می شود و باعث ایجاد علائمی مانند پیچش غیر ارادی در پاها و تمایل به حرکت مداوم می شود.

در این وضعیت، مشکل غالب این است که سنگینی یا ضعف پا با حرکت فرد شدیدا تداخل دارد. براساس اعلام مرکز سلامت همگانی انگلیس بیماران مبتلا به سرطان ریه طول عمر کوتاهی دارند به طوری که ۲ نفر از هر ۳ فرد مبتلا به این سرطان تنها یک سال پس از تشخیص بیماری زنده میماند و نیز تنها یک نفر از هر ۲۰ بیمار سرطانی بیشتر از ۱۰ سال عمر میکند. پوشیدن کفش بیشتر از طول عمر، کفش نامناسب یا سایز نادرست کفش میتواند بر سلامت پاهای شما تاثیر بگذارد. این عارضه علل مختلفی دارد؛ از جمله دویدن روی سطوح سفت، پوشیدن کفش نامناسب، گرم نکردن بدن و تمرینهای سخت ورزشی. کمبود ویتامین و انواع مواد معدنی میتواند باعث ایجاد درد در هر ناحیه بدن بهخصوص پاها شوند. ممکن است دلایل مختلف زیادی برای درد در ناحیه پا وجود داشته باشد. ۲- درمان موج شوک Extracorporeal shock wave therapy : در این روش امواج صوتی به سمت ناحیه دردناک پاشنه هدایت میشود.

انتخاب یک بهترین متخصص ارتوپد یکی از مهم ترین تصمیماتی است که شما در هنگام بررسی درمان و گزینه های جراحی برای مشکلات مفصلی از جمله پا درد خود می گیرید. برخی از عارضه های پزشکی به طور شایع باعث ایجاد پا درد می شوند. از جمله درمان های ساق پا در کلنیک تخصصی پیشگام ازن درمانی ، طب سوزنی ، لیزر تراپی و رادیوفرکوانسی می باشد. قبل از روش درمان باید نکته ای در مورد انتخاب پزشک متخصص در نظر بگیریم. همسترینگ تنگ باعث درد خسته کننده در ران و پایین بدن می شود.برای رفع این مشکل شما باید تحت درمان توسط متخصص ارتوپدی قرار بگیرید.