علت درد پا از زانو به پایین – بهترین ارتوپد پا مرکز تخصصی فوق تخصصی

ممکن است یک مفصل درد داشته باشد اما ملتهب نباشد، یا همزمان درد و التهاب داشته باشد. ۲- بافتهای نرم: مثل التهاب تاندون اکستنسور یا التهاب تاندون تیبیالیس قدامی . آسیب تاندون های آشیلی ، آسیب روی تاندون هایی است که ناحیه پشت پاشنه پا ایجاد میشود. ولی اگر درد پس از 10 روز بهبود نیافت و زانو همچنان متورم بود، ارزیابی بیشتر، از جمله آزمایشات تصویربرداری مانند اشعه ایکس یا MRI ممکن است به تشخیص علت اصلی درد کمک کند. این علائم پس از یک روز استفاده از پاها، در شبها بدتر میشوند. پس از عمل جراحی، معمولا بیماران قبل از بازگشت به کارهای روزمره خود به یک تا سه هفته استراحت نیاز دارند. در اکثر بیماران، بهبودی کامل حدود یک تا دو هفته طول میکشد.

درست است که دردپا عموما جای نگرانی ندارد اما اگر این درد مداوم باشد و با وجود استفاده از درمانهای خانگی بیش از یک هفته باقی ماند باید برای تشخیص به دکتر ارتوپد مراجعه کنید. چه زمانی برای درد پا به پزشک مراجعه کنیم؟ شما میتوانید به منظور دریافت نوبت به لینک مربوطه که در بالای صفحه آمده مراجعه نمایید و یا از طریق راه های ارتباطی که در قسمت ارتباط با ما آمده شده است با کلینیک دکتر میر در تماس باشید. یکی دیگر از راههای درمان واریس پا روش برش و بستن رگ واریسی است. روش برش و بستن میتواند علائمی همچون کبودی، خونریزی و درد داشته باشد. در این روش ، دو برش ایجاد شده، اولین برش بر روی کشاله ران بیمار و بالای ورید مورد نظر و دومین برش بر روی قسمت پایینی پا و در نزدیکی مچ یا زانو ایجاد میشود. لغزش اپی فیز سراستخوان ران : در این عارضه قسمت توپ مفصل ران از استخوان ران جدا میشود و باعث درد ران میگردد این اختلال فقط در کودکان به ویژه کودکان چاق رخ میدهد.

در حقیقت تا زمانی که سرطان ریه پیشرفت نکرده و به سایر بخشهای بدن سرایت نکند، علائم بیماری آشکار نمیشود. پوشیدن کفشهای پاشنهبلند و کار کشیدن زیاد از پا، خصوصاً در افرادی که کف پایشان صاف است، میتواند سبب این آسیب شود. در جراحی های پیچیده تر بیمار باید در بیمارستان بستری شده و یکی از اعضا ی خانواده یا یک دوست او را با ماشین به منزل برده و حداقل 24ساعت بعد از جراحی در کنار او بماند . در اکثر موارد میتوان پا درد کودک را در منزل و به کمک مسکن، ورزش درمانی، و فیزیوتراپی درمان کرد. در این موارد، بیماران همان روز به منزل برمیگردند. معمولا باعث درد، تورم و قرمزی در پاها و قسمت تحتانی ساق پا می شود. جورابهای کشی مخصوص واریس، انگشتان پا تا ساق پا را محکم میگیرد. به عنوان مثال افرادی که قوسی با انحنای زیاد در کف پای خود دارند، فشار بیشتری را تحمل کرده و بیشتر در معرض ابتلا به درد0 کف پا هستند.

در صورتی که مجبور هستید به مدت زیادی نشسته یا بایستید، پاهای خود را چندین مرتبه خم کرده تا گردش جریان خون در آن بهتر انجام شود. خبر خوب این که درد در هنگام صبح تسکین مییابد اما اگر این مشکل ادامه پیدا کند تأثیر منفی بر کیفیت زندگی تان خواهد داشت و به همین دلیل با ید نسبت به درمان این بیماری اقدامات لازم را انجام دهید . در این نوع درد پا رگهای خونی و شریانها و مویرگهای خونی در هر قسمت از پا تحت تأثیر قرار میگیرند. این کار بر سلامت عمومی وی نیز، تأثیر دارد. این فرایند تحت بیهوشی عمومی انجام خواهد شد ممکن است در این فرایند آسیب هایی عصبی نیز ایجاد شوند که معمولا خفیف میباشند. خطر دیابت در بارداری ها با اضافه وزن یکی از عواملی است که باعث ایجاد درد شدید در پاها می شود.