علت درد پا چیست؟

• علائمی مانند ضعف و بیحسی که معمولاً به دلیل آسیبهای عصبی شدید، ایجاد میشوند. زیرا این به شما بستگی دارد که تا چه اندازه به انگشت پای خود را استراحت میدهید و آن را ثابت نگه میدارید. علائم 6 تا 12 ماه طول کشیدهاند. مثال خوبی از این نوع، برنامه ای است که با گرم شدن خوب شروع می شود، مانند راه رفتن 5 تا 10 دقیقه، و سپس مجموعه های متناوب دویدن و راه رفتن. حمام آب گرم قبل از خواب و کشیدن مفاصل و عضلات پا، نوشیدن کافی آب و پیشگیری از نشستن یا خوابیدن برای طولانی مدت بهترین راه درمان است. مزیت اصلی درمان غیر جراحی این است که از خطرات عمده جراحی مانند عفونت، سفتی دائمی، عوارض بیهوشی و بهبودی طولانی مدت جلوگیری میکند. اعصاب فشرده معمولاً باعث درد ران پا میشود که بسته به موقعیت ستون فقرات تغییر میکند، بنابراین میتواند نشانهای باشد که در واقع کمر باعث درد ران میشود.

درمان پارگی تاندون چهار سر ران به درجه پارگی آن بستگی دارد. بیماری لغزش اپی فیز سر استخوان ران (معمولا در بین کودکان افتاق میافتد، مخصوصا کودکانی که دچار اضافه وزن هستند). پارگی تاندون عضله چهار سر ران از بین رفتن تجانس (یک دست بودن) عضله چهار سر ران به صورت جزئی یا کامل گفته میشود. تاندون چهار سر ران یکی از اعضای مکانیزم بازکننده زانو است و باعث ایجاد ارتباط بین عضلات اصلی مسئول کشش پا در مفصل زانو و کشکک میشود. توصیف آنچه باعث تشدید یا بهتر شدن درد میشود. تحلیل تصاویری که به کمک اشعه ایکس تهیه شده است: از این تصاویر برای بررسی سلامت استخوان و مفصل و وجود ناهنجاری استفاده میشود. از آنجا که مچ پا در داخل کفش، پا را به جلو هل می دهد، مفصل انگشت بزرگ پا، ملتهب می شود. عملکرد اصلی عضلات دو سر بازو در حرکات سوپیناسیون (مانند هنگامی که یک کاسه سوپ را کف دست گرفتهاید) است.

اگر بسیار فعال هستید و از بازوهای خود برای کارهای سربالا یا ورزش استفاده میکنید، ممکن است پزشک جراحی را به شما پیشنهاد دهد. ممکن است انگشت پای چمنی از گرفتگی پاشنه پا به وجود آید، خصوصاً اگر خانم ها، کفش هایی با پاشنه بلند استفاده کنند. روشهای درمانی دیگر شامل سونوگرافی، TENS درمانی، گرما، و کشش است که ممکن است برای دورههای کوتاه توصیه شود. اگر درد با روشهای غیر جراحی بهبود نیابد، ممکن است پزشک جراحی را توصیه کند، ادامهدار بودن درد، اصلیترین نشانه برای جراحی است. همچنین در برخی موارد استفاده از ساقبندهای طبی نیز توصیه می شود.

پارگی کامل نیز با ناتوانی در راست شدن پا و از دست دادن توانایی کشیدن زانو همراه خواهد بود. و همینطور چک میکند که این علائم در هر دو طرف بدن هستند یا خیر و این که احساس درد یا گزگز تنها در سطح پوست است یا در رفلکشهای عصبی نیز تاثیر دارد. موز، آواکادو، سیب زمینی پخته، اسفناج و شیر باعث افزایش پتاسیم بدن و کاهش گرفتگی عضلانی می شود. در موارد شدید فاسیایت پاستار، درد زمانی که قوس با استرس روبرو می شود، افزایش می یابد. در حالی که پارگی داخل تاندون با بخیههای انتها به انتها ترمیم میشوند. در صورت پارگی کامل تاندون یا به خطر افتادن مکانیسم اکستانسور معمولاً به مداخله جراحی نیاز خواهد بود، بسته به موقعیت پارگی تاندون، تکنیکهای خاصی مورد استفاده قرار میگیرند. این روش از امواج فشار درمانی برای هدف قرار دادن مستقیم محل درد استفاده می کند.