علت درد پا چیست؟

دلایل دیگر درد پاها اغلب در خانه قابل درمان است، اما اگر درد ناگهانی، شدید یا مداوم باشد یا علائم دیگری وجود داشته باشد، ممکن است مراقبت های پزشکی لازم باشد. بالا گرفتن پای آسیب دیده، مایع جمع شده در آن را تخلیه کرده و درد و ورم را کم میکند. یک حوله را در مخلوط گرم خیس کنید، مایع اضافی را فشار دهید و سپس آن را دور پای خود بمالید. شروع اضافه وزن در دوران بارداری باعث پا درد می شود. پا درد که یکی از شایع ترین علائم بارداری است ، عمدتا به دلیل افزایش وزن است. اگر این کار موثر نبود، ممکن است پزشک برای درمان مشکل به او دارویی بدهد. این کار میتواند جریان خون را بهبود بخشد و تورم را کاهش دهد. کشیدگی پا اصطلاحی کلی برای دردهای شدید پا در اثر کار بیش از حد آن است.

پا درد به دلیل سندرم پای بی قرار ، که در بین بیماری های سیستم عصبی کاملاً شایع است ، با حرکت دادن پا یا راه رفتن کاهش می یابد. سندرم پای بی قرار با شکایت پا درد که از شب آغاز می شود ، مشخص می شود و باعث ایجاد علائمی مانند پیچش غیر ارادی در پاها و تمایل به حرکت مداوم می شود. درد معمولاً در اطراف زانو است. بسیاری از افراد مبتلا به درد ران پا بدون مداخله پزشکی میتوانند مشکل را برطرف کنند اما گاهی برای درمان درد ران پا باید به متخصص مراجعه کنید؛ بنابراین چگونه میتوان فهمید که مراجعه به پزشک برای درمان درد ران پا ضروری است؟ اما همیشه باید قبل از اینکه آسیب دیدگی تاندون بدتر شود، ابتدا با پزشک متخصص مشورت کرد. آسیب ناشی از استفاده بیش از اندازه که باعث بروز درد میشود را میتوان برابر با چندین آسیب ضربهای کوچک در نظر گرفت که در طول یک بازه زمانی طولانی رخ میدهند.

گذاشتن کیف پول در جیب عقب شلوار میتواند باعث درد سیاتیک شود. بستن کمربند سفت و پوشیدن شلوار تنگ هم عصب سیاتیک را تحریک میکند. ببینید چه چیز درد پای شما را بدتر و چه چیز آن را بهتر میکند. اقتصادنیوز: اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که صبحا دچار درد مفصلی و پا درد می شوید و علت آن را هم نمی دانید این مطلب را از دست ندهید. کسانی که دچار کشیدگی پا هستند، باید فعالیتی را که باعث درد میشود (که غالبا دویدن است) کنار بگذارند و به ورزش ملایمتری مثل دوچرخهسواری یا شنا روی آورند.

این نوع درد اغلب در کسانی دیده میشود که بهمدت طولانی مینشینند، میایستند، چمباتمه میزنند، یا زانو میزنند. کلسیفیکاسیون در اثر ساییدگی مفاصل و قفل شدن ناشی از پارگی غضروف ایجاد می شود. امواج اولتراسوند همچنین سبب ریلکس شدن بافت و افزایش جریان خون موضعی و خلاصی از بافت اسکار میشود. ورزش منظم، مخصوصا پیادهروی، جریان خون پاها را بهخوبی حفظ میکند. مخصوصا به نوع فعالیتی که بر شدت یا طول مدت درد موثر است توجه کنید. علاوه بر این ممکن است اعصاب در طول مسیر پا دچار آسیبدیدگی و در نهایت منجر به نوروپاتی محیطی و پا درد شود.