علت درد پا چیست؟

در صورت مشکوک شدن به لنگی، آزمایشات مختلف میتواند درجه و محل هرگونه تنگی عروق را تعیین کند. دیابت : این بیماری میتواند به اشکال مختلف باعث پادرد شود. روش سوزن نوساندار: این روش سرپایی، که با استفاده از بی حسی موضعی انجام میشود. بیماری مزمن. برخی از بیماریها جریان خون در زانو را مختل میکنند که باعث ضعیف شدن تاندون میشود. تمرینات کششی. تمرینات کششی منظم و ثابت میتوانند اسپاسم عضلات را کاهش دهند و به طولانی شدن واحد عضله تاندون کمک کنند. امید است که تزریقات باعث تشکیل بافت جدید شده و به بهبود آسیب تاندون کمک کنند. در یک لگن پر از آب داغ، دانههای خردل خرد شده را اضافه کنید؛ سپس پای آسیب دیده خود را در مخلوط قرار داده و حدود ۱۰-۱۵ دقیقه نگه دارید.

تزریق پلاسمای غنی از پلاکت (PRP): این نوع تزریق در برخی از افرادِ دارای مشکلات مزمن تاندونِ زانو آزمایش شده است. این ابزار همچنین باعث تحریک برای تولید اندورفینها میشود که از مکانیزمهای کاهش درد خود بدن هستند. در مواردی نیز، از عکسبرداری، استفاده از شوک خارج بدن و یا جراحی استفاده می شود. نیروهای وارد شده به یک تاندون ممکن است بیش از 5 برابر وزن بدن فرد باشد. پاشنه ها را به آهستگی و سه برابر زمانی که برای بالا بردن آن طول کشید، بروی زمین بگذارید. معمولاً سطح اکسیژن در این نقطه پایین تر است و فرآیند خون رسانی ضعیف انجام میشود که این امر باعث ضعیف شدن توانایی آن اندام برای بهبود میشود. پزشکان معمولاً قبل از در نظر گرفتن سایر گزینهها مانند جراحی، با درمانهای کمتر تهاجمی شروع میکنند. این تئوری منطق آناتومیک کمی دارد، اما ورزش هنوز هم خود را برای بسیاری از بیماران بسیار مفید نشان داده است.

این تاندون برای هل دادن با پا بسیار حیاتی است. به همین علت هنگام انتخاب کفش برای کودکان خود بسیار دقت کنید. در حالت خوابیده پاشنه یک پا را روی تشک به سمت باسن بکشید و مجدد دور کنید. آشیل کمک میکند هنگام شروع یک مسابقه، بر روی نوک انگشتان پا فشار وارد کنید و بایستید. افرادی که چاق هستند و با مشکل اضافه وزن دارند دچار این مسئله هستند و این یک علت درد کف پا و انگشتان دست و پنجه نرم می کنند، می توانند با کاهش وزن، علائم این بیماری را کاهش داده و یا حتی از بین ببرند. ۱- استخوانها: شکستگی ناشی از فشار(stress fracture)، سندرم سینوس تارسی، دفورمیته انگشتان (انگشت چکشی و انگشت چنگالی ) و اتصال غیر طبیعی استخوان های پا (tarsal coalition). این کا را ابتدا در حالت نشسته انجام بدهید و بعد از اینکه در انجام آن متبحر شدید آنرا در حالت سر پا انجام دهید.

عضلات چهار سر ران: گروهی متشکل از 4 عضله که درست بالای زانو (کشکک) قرار میگیرند و تاندون کشکک را تشکیل میدهند. این گروه از عضلات که اغلب چهار سر نامیده میشود، برای کشیدن پا در ناحیه زانو استفاده میشود و به راه رفتن، دویدن و پریدن کمک میکنند. شرایطی که به احتمال زیاد میتوانند پارگی ایجاد کنند شامل تزریق استروئید به تاندون، بیماریهای خاص مانند نقرس یا «هایپر پاراتیروئیدیسم» (Hyperparathyroidism) و داشتن گروه خونی O است. اگر بیمار مجبور است راه برود، کفشهایی که بهخوبی اندازهاند و پا را محافظت می کنند و تنگ نیستند، بپوشد. انواع تکنیکهای فیزیوتراپی میتواند به کاهش علائم مرتبط با التهاب تاندون کشکک کمک کنند که در ادامه هر کدام توضیح داده شدهاند.