علت درد پا چیست؟

گاهی اوقات تپینگ Taping کف پا به توسط فرد خبره میتواند موجب کاهش استرس به فاشیای پلانتار شود. معمولاً وقتی فرد در شب میخوابد کف پایش به پایین خم شده و این موجب میشود تا فاشیای پلانتار ریلاکس شده و در صبح که فرد از خواب بلند میشود طول آن قدری کوتاه تر شده است و همین امر موجب شدت درد صبحگاهی است. توجه داشت باشیم که تزریق های مکرر میتواند موجب پاره شدن فاشیای کف پا شده و فرد دچار صافی کف پا و درد مزمن شده یا حجم چربی زیر پاشنه که مانند یک بالشتک و ضربه گیر عمل میکند کم شود. نوروپاتی دیابتی: برای درمان پا درد شدید ناشی از نوروپاتی دیابت، قبل از هر چیز باید بیماری را کنترل کرد که از بدتر شدن عوارض آن جلوگیری کرد.

درمان هر چه زودتر شروع شود نتیجه آن بهتر است پس به محض شروع علائم باید درمان را شروع کرد. تزریق داروهای کورتیکواستروئیدی در پاشنه در صورتیکه به توسط پزشک جراح متبحر انجام شود میتواند به کاهش تورم و درد کمک شایانی کند ولی در انجام آن نباید افراط کرد. اگر هنگام کار با درد مواجه شدید، سعی کنید میزان شدت یا مدت تمرین را کاهش دهید. در صورت امکان، پای خود را روی بالشت یا پتو قرار دهید تا قسمت بلند شده در وضعیت راحتی قرار بگیرد. انجام برخی نرمش های خاص که عضلات پشت ساق فاشیای پلانتار را تحت کشش ملایم قرار داده و آنها را نرم و قابل انعطاف میکنند در درمان این بیماری بسیار موثرند. پس سعی کنید فعالیت های روزانه ای را که موجب افزایش درد شما میشود را کاهش دهید. روی زمین دراز کشیده و به آرامی با پاها حرکت دوچرخه را انجام دهید تا گردش خون در پاها بیشتر شود.

این جبران یا تغییرات بیومکانیک ممکن است از حرکت طبیعی و جلوگیری از آسیب بیشتر در پا و یا سایر قسمت های بدن جلوگیری کند. در بیشتر موارد این نوع از آسیب دیدگیها منجر به پیچ خوردن انگشت می شود. همچنین بهتر است به پزشک خود مراجعه کنید تا سایر موارد را رد کند. رگ به رگ شدن مفاصل زمانی اتفاق می افتدکه لیگامنت هایی که مفاصل پا را نگه داشته اند بیش ازحد کشیده شوند وفیبرها هم دچار کشیدگی میشود. چند روش درمانی خانگی میتواند درد شما را فقط در عرض چند روز بهتر کند اما اگر بیش از حد در عضلات خود احساس درد میکنید، حتما با پزشک خود تماس بگیرید. اگر نسوج پا به اندازه کافی اکسیژن دریافت نکنند بیمار دچار پادرد و به ویژه درد ساق میشود. اگر برای تشخیص علت پادرد خود یا درمان آن به دنبال بهترین دکتر ارتوپد هستید، میتوانید از طریق سایت دکترتو اقدام کنید.

مهمترین اقدام درمانی استراحت است. همچنین ممکن است همین آسیب دیدگی تاندون آشیل پاهای تان نیاز به عمل جراحی داشته باشد. دکتر هامبیرد بر آن باور است که عمده دردهای بالای پاشنه پا به دلیل همین آسیب دیدگی است. اگر درگیر فعالیت وزشی خاصی هستید که در آن پاشنه پا تحت ضربات و فشار مداوم است باید این فعالیت ورزشی را کم و یا حتی موقتاً قطع کنید. کل این فرآیند را حداقل سه تا چهار بار در روز تکرار کنید. میتوانید از گرم کردن و سرد کردن متناوب پا استفاده کنید. اگر بعد از ۱۲-۶ ماه درمان فعال، درد همچنان باقی ماند پزشک معالج ممکن است تصمیم به انجام عمل جراحی بگیرد. تاندینیت پوپلیتوس باعث درد زانو در هنگام دویدن در سراشیبی می شود. چنین دردی را سرسری نگیرید و اگر هنوز آن درد را دارید به انجام ورزش های سخت و پیاده روی های طولانی ادامه ندهید چرا که با این کار ممکن است باعث پاره شدن تاندون های این ناحیه شوید.