علت درد پا چیست؟

در جراحی های پیچیده تر بیمار باید در بیمارستان بستری شده و یکی از اعضا ی خانواده یا یک دوست او را با ماشین به منزل برده و حداقل 24ساعت بعد از جراحی در کنار او بماند . یک دوربین یا اندوسکوپ ترانس ایلو میناتور از طریق برشی به زیر پوست هدایت میشود تا پزشک متخصص رگ هایی که از بین برود را ببیند. درد هنگامی اتفاق میفتد که اعصاب به محرک هایی مانند فشار زیاد، دمای بالا یا پایین و مواد شیمیایی پاسخ دهند که در اثر آسیب بافتی آزاد می شوند. ممکن است برای انجام این فرایند از بیحسی موضعی یا بیهوشی عمومی استفاده شود. این فرایند غالباً همراه با رادیوفرکانسی، لیزر درمانی اندوونوس یا عمل جراحی برداشتن ورید صافن بزرگ انجام میشود.

اگر مشکوک به بیماری جدیتری در پا هستید یا اگر پا درد شدید دارید با پزشک خود تماس بگیرید. پیشنهاد می شود کفش و لباسهای راحت بخصوص در زمانیکه همه روز سر پا هستید و کارتان زیاد است به تن کنید. اگر دارو به مقدار زیاد و با غلظت بالاتر از حد در بافت تزریق شود و درعروق تزریق نشود باعث ایجاد التهاب و زخم های سطحی در محل میشود که خود به خود بهبود مییابد. تمرینات ورزشی به پمپاژ خون در پاها و عضله سازی برای بهبود گردش جریان خون، کمک میکند. • بیماری عروق محیطی (PAD): عبارت است از کاهش میزان خون وارد شده به پاها از طریق سرخرگها، که دلیل آن تنگ شدن رگهای خونی است. خون و مواد زائد در رگهای واریسی پاها جمع میشوند.

درمان واریس با لیزر یا درمان واریس پاها با روش رادیوفرکانسی، بطور کامل شما را از درد واریس رهایی می بخشد. در درمان با اسکروتراپی نیازی به بیحسی و یا بیهوشی ندارد. افزایش فشار در پا ناشی از نشت یا ضعیف شدن دریچه های درون عروق باعث ایجاد درد و احساس سنگینی در پا ها شده که معمولاً به مرور زمان بدتر میشود . برای جلوگیری از تجمع در آینده، یک کاربرد سخاوتمند از کرم موضعی و یا ضد چروک موضعی برای منطقه آسیب دیده می تواند مفید باشد. همچنین ممکن است نتوانید پیاده روی کنید.استفاده ازکفش های مناسب وقراردادن کفی مناسب درکفش ازفشار بر روی پا جلوگیری میکند.

ترومبوز و لخته شدن عروق عمقی فوق العاده نادر است و برای جلوگیری از این مورد، دقت لازم برای وارد نشدن دارو به داخل عروق عمقی لازم است. این بیماری ناراحتیهای شدیدی در زمان پوشیدن کفش ایجاد میکند. علائم این بیماری شامل احساس سفتی مچ پا، بی ثباتی مچ پا، درد در زمان حرکت و ایستادن در بالا و کنارهی بیرونی پا میشوند. پا درد عارضه ی بسیار شایعی است، که می تواند علت های مختلفی داشته باشد این درد می تواند شامل درد پا، درد ساق پا و درد کشاله ران هم بشود. ممکن است بیماریها و مشکلات مختلفی موجب بروز علائم مشترک و یکسانی شوند. دکتر شما از چند سوال برای تعیین نحوه شروع مشکل سوال می کند که ممکن است به درمان کمک کند . یکی از عوارض بارداری درد در ناحیه پا است که ممکن است برخی خانمها را اذیت کند. همانطور که در این بخش از سلامت نمناک می خوانید اضافه کردن نمک اپسوم به وان حمام گرم به بدن شما اجازه می دهد تا مواد شیمیایی که برای کاهش درد, ورم و کوفتگی کار می کنند را از کار بیندازد.