علت درد پا چیست؟

کفش پیاده روی کمی سنگین ، با دوام و دارای بند چرم رویی می باشند. بیماران مبتلا به ضعف رفتن پا نمیتوانند بر روی پاشنه پای خود راه بروند، قوزک پای خود را خم کنند و با الگوی معمول راه بروند. دوره های طولانی مدت بی حرکت شدن می تواند موجب ضعف عضلانی و سفتی مفصلی شود. در این وضعیت، مشکل غالب این است که سنگینی یا ضعف پا با حرکت فرد شدیدا تداخل دارد. این وضعیت ممکن است فقط هنگام راه رفتن یا ایستادن رخ دهد. برای مثال، وقتی ساق پا یا پای فردی بی حس باشد، بسیار دشوار یا تقریبا غیر ممکن است که فرد بتواند راه برود یا با ماشین رانندگی کند. بیماران از احساس کشیدگی قسمت پایین ساق پا و پای خود و ناتوانی در حرکت سریع و آسان پا در هنگام راه رفتن و بالا رفتن از پلهها شکایت دارند.

همچنین اگر درد در پای کودک شما همراه با تب شده و باعث لنگیدن او می شود، در این حالت نیز باید به پزشک مراجعه نمایید. Fasciitis پایدار می تواند تغییر در سطح تحمل وزن را به منظور اجتناب از درد، که ممکن است باعث درد در مناطق دیگر پاشنه شود. اگر درد شما ادامه داشت و با درمانهای خانگی از بین نرفت یا اینکه اگر درد شدیدی دارید و این درد با علائم دیگری هم همراه است، ممکن است نشاندهندهی مشکلی جدی باشد که در این صورت حتما باید به متخصص ارتوپد مراجعه کنید. درد پاشنه پا در بین ورزشکاران (هم زنان و هم مردان) و خصوصا دوندگان بیشتر شایع است. بنابراین هرچه وزن شما بیشتر شود، فشار به مفصل زانو هم بیشتر خواهد شد. این عارضه باعث کشیدگی غضروف استخوانی میشود و در نتیجه یک توده دردناک را در زیر زانو به وجود خواهد آورد و باعث التهاب و تورم در اطراف زانو میگردد.

این نوع درد عموما درد عصبی توصیف میشود و در برابر درد شدید و آزاردهنده قرار میگیرد. برای مثال، خم شدن عموما درد ناشی از تنگی کانال نخاعی را تسکین میدهد. این نوع پا درد عموما در ناحیه باسن احساس میشود و عموما در عمل پا درد نیست، اما همراه با دردی است که در پاها احساس میشود مانند دردر لگن تا زانو. این گرفتگی به طور مداوم پس از طی مسافت مشخصی شروع میشود. خستگی عضلانی، کم شدن آب بدن و بعضی از داروها مثل داروهای ادرار آور و داروی استاتین همگی منجر به گرفتگی عضلات پا میشوند. گرفتگی عضلات پا در طول شب و در افراد مسن رخ میدهد. در حقیقت تا زمانی که سرطان ریه پیشرفت نکرده و به سایر بخشهای بدن سرایت نکند، علائم بیماری آشکار نمیشود.

خار پاشنه در واقع یک زائدهی استخوانی است که در زیر استخوان پاشنهی پا شکل میگیرد. متخصصان انگلیسی میگویند بروز درد در پای بیمار یکی از نخستین علامتهای ابتلا به سرطان ریه محسوب میشود و تشخیص به موقع بیماری میتواند روند درمانی را موثرتر کند. از همین رو، شناسایی به موقع بیماری بسیار ضروری است. این سرطان مانند سایر سرطانها در صورتی که به موقع تشخیص داده شود قابلیت درمان دارد، اما متاسفانه علائم ابتدایی این بیماری بسیار کم است. احساسات شبیه به مواردی است که در آرتریت حاد رخ می دهد. خطر دیابت در بارداری ها با اضافه وزن یکی از عواملی است که باعث ایجاد درد شدید در پاها می شود. درد پاشنه، التهاب فاسیت پلانتار در کف پا و خارپاشنه میباشد. تشکیل این لختههای خونی در پاها منجر به بروز درد در پاشنه میشود. با این حال، تنها بعضی از این علتها از لحاظ پزشکی وخیم در نظر گرفته میشود.