علت درد پا چیست و چگونه در خانه درمان میشود؟

این تورم باعث افزایش فشار می شود تا زمانی که خون رسانی به بافت عضلانی قطع شود و باعث تخلیه اکسیژن و تغذیه عضلات می گردد. شکستگی های استرسی شکستگی های کوچکی هستند که می توانند ناشی از استرس های مکرر در طول ورزش باشند، اغلب وقتی که شدت فعالیت خیلی سریع افزایش می یابد. استفاده ازکفش های ورزشی با ویژگیهای الاستیک در پاشنه آن براساس سن وکارایی ،تعویض کفش ها بعداز ۶ ماه یا بیشتر اگر فعالیت های سنگین انجام میدهید. برای انجام این ورزش سینه پا را در مقابل دیوار نگه داشته و پاشنه پا را روی زمین قرار دهید. وجود بیماری های سیستمیک مانند پسوریازیس ، هپاتیت ، بیماری التهابی روده و بیماری لایم باعث التهاب مفصل می شوند و در پی آن می تواند علت درد از زانو به پایین پا شود.

هستید؛ میتوانید با مراجعه به متخصص درد پس از تشخیص، با استفاده از روشهای درمانی غیر جراحی مانند عمل بسته لیزری دیسک کمر (در صورتی که نیاز به استفاده از روشهای باز جراحی نباشد)، بهبود یابید. د رادامه به بحث درمان پا درد نیز میپردازیم. کارگران کارخانه ها ، معلمان و سایر افرادی که بیشتر ساعات کار خود را صرف راه رفتن یا ایستادن بر روی سطوح سخت می کنند ، می توانند به فاشیای کف پا آسیب برسانند. زمانیکه استخوان های شما ازبین رفتند شما باید به پزشک مراجعه کنید .جراح ممکن است عمل جراحی پا ومچ پا را برای درمان درد پا به شما پیشنهاد کند.

شکایت از درد پا معمولاً پدیدهای شایع است. ماهیچه ها وتاندون ها ی پا ممکن است با کشش زیاد واستفاده بیش ازحدو حمل بار سنگین کبود وحتی پاره شوند. زمانیکه شدت و علت درد کف پا مشخص شد، یک دوره بهبود وپیشگیری شروع میشود. در این شرایط باید در اسرع وقت برای انجام معاینات لازم به یک مرکز پژشکی اورژانسی مراجعه شود. زمانی که به دلیل بروز پادرد یا دیگر مشکلات به مدت طولانی استراحت کنید یا بهدلیل نوع شغل خود مجبور به نشستن طولانی هستید، احتمال ایجاد ضعف در عضلات ران و ساق پا وجود دارد. پاهای شما از مفاصل ، عضلات ، تاندون ها ، رباط ها ، اعصاب و رگ های خونی تشکیل شده است که همه در معرض آسیب ، عفونت یا سایر شرایطی هستند که می توانند باعث درد ساق پا شوند. آسیب استخوان ومفاصل پا براثر پیچیده شدن وضربه روی پا ایجاد میشود وهمچنین شوک های مداومی که باعث شکستگی مفاصل میشود.

اما بسیاری از افرادی که خار پاشنه استخوان دارند، درد پاشنه ندارند. درد وضعف حاصل از کشیده شدن کف پا روی ناحیه پایین پا یعنی بین پاشنه و انگشتان میباشد . تازمان بهبودی درد پا ازتوصیه های پزشک خود پیروی کنید. درطول معاینات پزشک اگر نیاز باشد شما ازنظر آسیب های دیگر ارزیابی میکند. البته، درد میتواند از بخشی به بخشهای دیگر بدن منتشر شود که این میتواند باعث سردرگم شدن بیمار و پزشک شود. در ابتدا کجی پاشنه پا کاملا انعطاف پذیر است اما با گذشت زمان و با سفت شدن مفاصل و بافتها، شیب پاشنه پا ثابت میشود. عصب پا معاینه میشود تا از سالم بودن آن مطمئن شود. نپوشیدن شلوار تنگ و کاهش وزن در صورت چاق بودن نیز کمککننده هستند. احساساتی مانند درد که اغلب به صورت سوزن سوزن شدن یا احساس سوزش توصیف می شوند.