علت درد کف پا چیست؟

در هر عمل جراحی، خطرات زیادی وجود دارد که از فردی به فرد دیگر متفاوت است. پزشکان معمولاً قبل از در نظر گرفتن سایر گزینهها مانند جراحی، با درمانهای کمتر تهاجمی شروع میکنند. اگر علائم شدید باشد یا با درمانهای غیر جراحی بهبود نیابد، ممکن است نیاز به جراحی باشد تا محفظه غلاف تاندون باز شود و فضای بیشتری برای تاندونهای ملتهب ایجاد شود. عدم تعادل عضلانی. اگر برخی از عضلات پاها بسیار قویتر از سایرین باشند، عضلات قویتر میتوانند به شدت بر روی تاندون کشکک شما تاثیر بگذارند. آسیب های تروماتیک در صورت عدم استراحت یا درمان، می توانند به مشکلات طولانی مدت یا مزمن تبدیل شوند.

بیماری مزمن. برخی از بیماریها جریان خون در زانو را مختل میکنند که باعث ضعیف شدن تاندون میشود. متأسفانه ، امکان دارد در برخی افراد با نشت وریدی شدید ، بیماری مزمنی به نام نارسایی مزمن وریدی ایجاد شود . به عنوان مثال میتوان به نارسایی کلیه، بیماریهای روماتیسمی مانند لوپوس یا آرتریت روماتوئید و بیماریهای متابولیکی مانند دیابت اشاره کرد. پزشک ممکن است یک یا چند آزمایش تصویربرداری مانند تصویربرداری اشعه X، سونوگرافی یا MRI را پیشنهاد دهد. وقتی آسیب این تاندون بیش از چند هفته ادامه پیدا کند، آن را تاندینوپاتی زانو مینامند. اما همیشه باید قبل از اینکه آسیب دیدگی تاندون بدتر شود، ابتدا با پزشک متخصص مشورت کرد. برای درد زانو ابتدا اقدامات خود مراقبتی مانند یخزدگی ناحیه و کم کردن یا پرهیز از فعالیتهایی که باعث ایجاد علائم میشوند را امتحان کنید.

در ابتدا ممکن است فقط در هنگام شروع فعالیت بدنی یا درست بعد از یک تمرین شدید درد در زانو احساس شود. علت اصلی درد پا گرفتگی یا اسپاسم عضلانی است که اغلب اسب چارلی نامیده میشود. گرفتگی عضلات پا در سه ماهه دوم و سوم بارداری شایع است. همانطور که می دانید در دروان بارداری فرد دچار اضافه وزن خواهد شد و همین اضافه وزن فشار زیادی بر روی پا وارد می کند. درموارد شدید زمانیکه روی کف پا فشار وارد شود درد افزایش میابد بروز دردهای خاص که منجر به ضعف در کف پا میشوند نشان دهنده مشکل و اختلال در ناحیه خاصی از پا است. کورتیکواستروئیدها: استروئیدها ضد التهابهای قدرتمندی هستند که میتوانند به کاهش درد و التهاب کمک کنند. التهاب تاندون زانو (استخوان کشکک) نوعی آسیب دیدگی در تاندونی است که کلاه زانو (کشکک) را به استخوان ران متصل میکند.

درد ناشی از التهاب تاندون کشکک در قسمت جلویی زانو، درست در زیر مفصل زانو قرار دارد. اگر چه در طی ۲۰ سال گذشته عمل جراحی ستون فقرات بسیار قابل اعتمادتر از گذشته شده است، اما برخی از بیماران هنوز هم پس از جراحی کمر برای تنگی کانال نخاع یا دیسک کمر، دچار پا درد می شوند. عوارض معمولاً جزئی و قابل درمان هستند و بعید است بر نتیجه نهایی جراحی تأثیر بگذارند. شکستگی فشاری گونهای شکستگی ناقص استخوانی است و چون معمولاً در نتیجه استفاده مکرر رخ میدهد و از آن با اصطلاح آسیبهای ناشی از استفاده مفرط یاد میشود. مقداری دانه خردل بردارید و آن ها را به نصف یک سطل آب ولرم اضافه کنید.پاهایتان را به مدت 10 تا 15 دقیقه در آبن بگذارید و سپس آنها را خشک کنید. از خم شدن جداً پرهیز کنید. تمرینات کششی. تمرینات کششی منظم و ثابت میتوانند اسپاسم عضلات را کاهش دهند و به طولانی شدن واحد عضله تاندون کمک کنند.