علت و درمان پا درد ، درد و ضعف در ساق و ران پا

فیزیوتراپیست حرکات اصلاحی مفید را به شما آموزش خواهد داد. عضلات و فاسیا پا را می توان با راندمان بیش از حد تحت فشار قرار داد. به علت کشش بیش از حد عضلات و بافتها، ممکن است که رگ به رگ شدن رخ دهد. آسیبهای ورزشی جزئی، نظیر کشیدگی و رگ به رگ شدن ساق پا را میتوان با روش درمانی RICE ، درمان کرد. تشخیص و درمان به موقع و سریع هر نوع بیماری زمینهای، از تشدید درد پیشگیری کرده و در بلندمدت آن را بهبود میبخشد. درد ناشی از ترومبوز ورید عمقی، رگهای واریسی، عفونت، سلولیت و بیماری شریانی محیطی متعلق به این دسته است. برای برخی افراد، لخته شدن خون در رگهای پا ممکن است رخ دهد و در صورت نشستن به مدت چند ساعت میتواند باعث بروز ترومبوز ورید عمقی گردد. هنگامی که فشار شدید روی عضلات یا تاندون پا قرار میگیرد، التهاب شدید ایجاد میکند و گاهی اوقات باعث ایجاد شکستگی میشود.

خار پاشنه به دلیل التهاب کف پا ایجاد شده و در قسمت پاشنه دردی مانند سوزش ایجاد میکند. شاکویوتراپی یا ESWT از انرژی آکوستیکی استفاده میکند که به سمت نواحی درمانی هدف مانند پا هدایت میشوند. متخصصین ما در کلینیک تخصصی طب فیزیکی و توانبخشی دکتر پورقاسمیان پس از تشخیص علت پا درد و در نواحی مختلف پا و با بهرهگیری از روشهای موثر و جدید طب فیزیکی و توانبخشی از جمله لیزرتراپی، اوزوندرمانی، وزرش و کشش عضله و نیز برنامههای توانبخشی به بیماران در کاهش و رفع مشکل پا درد و علت آن کمک خواهند کرد. پاها برای ساعات طولانی وزن بدن را تحمل میکنند و در خدمت ما هستند. به گزارش برنا، در اکثر مواقع درد پاها در خانم ها جدی نیستند، اما هرگز نباید هیچ دردی را نادیده بگیرید.

هنگامی که تاندونهای پاپلیتئوس آسیب میبینند، این امر میتواند به تاندونیت و درد زانو منجر شود. شکستگی انگشت پا با علائمی از قبیل داشتن درد ضربان دار در ناحیه انگشتان پا، اگر آسیب وارد شده خیلی شدید باشد، ممکن است حتی صدای شکستن استخوان را بشنوید. علل غیر شایعی همچون تومورهای سرطانی استخوان، بیماری پرتس پا- ساق پا، درد عصب سیاتیک، تومورهای غیرسرطانی و لغزش اپی فیر سر استخوان ران نیز می توانند باعث پا درد شوند. به بالا رفتن کلسترول بد LDL که در دیواره های عروق خونی تشکیل می شود، باعث باریک شدن عروق خونی می شود که جریان خون را مسدود می کند. در این نوع درد پا رگهای خونی و شریانها و مویرگهای خونی در هر قسمت از پا تحت تأثیر قرار میگیرند. این نوع تورم حاد به عنوان سندرم کمپارتمنت شناخته شده است که میتواند حاد یا بلند مدت باشد.

فشردهسازی: برای کاهش تورم و درد با یک باند کشی محل آسیب دیده را محکم، اما نه خیلی سفت ببندید. آرتروز یک اختلال اتوایمیون است و اغلب در سنین بالای ۵۰ سال زمانی که مفصل آسیب دیده است رخ میدهد. پزشک شما ابتدا یک معاینهٔ فیزیکی روی پا انجام میدهد و درخواست انجام آزمایشهای تصویربرداری مانند اشعه ایکس، سی تی اسکن یا ام آر آی را میدهد. چگونه پزشک علت درد پا را تشخیص میدهد؟ شکستگیها با تورم شدید، درد و تغییر شکل در ناحیه آسیب دیده تشخیص داده میشوند و باید در اوایل بروز خود درمان شوند. استراحت دادن پاها به طور کامل میتواند فرایند بهبود را سرعت بخشد و تورم را کاهش دهد. پاهای خود را در موقعیت بالا قرار دهید (بالاتر از سطح قلب) تا تورم کاهش یابد.