علت و درمان پا درد ، درد و ضعف در ساق و ران پا

با این حال، تنها بعضی از این علتها از لحاظ پزشکی وخیم در نظر گرفته میشود. در صورتی که روی پا ایستادن کودک با دشواری همراه شده باشد. درد پا میتواند شما را برای انجام فعالیت ها ی دلخواه خود محدودکند. جلوگیری از انجام فعالیت هایی که باعث درد در مفاصل میشود دویدن به صورتی که فشار بدن برزمین باشد. این فرایند ۴ گانه ممکن است به مدت چند ساعت در تسکین و درمان درد پای کودک تاثیرگذار باشد. علائم این بیماری ممکن است شامل دشواری در راه رفتن، زقزق کردن پا و وجود درد شدید در ناحیه پاشنه باشد.

موارد ذکر شده در بالا برخی از عواملی هستند که سبب بروز درد پا در کودک میشوند. به گزارش روابط عمومی سازمان تدارکات پزشکی به نقل از بهداشت نیوز؛ درست است که شب ها نشانه آرامش است و خوابیدن انرژی دوباره ای به شما می دهد، اما برخی افراد شب ها زمانی که به رختخواب می روند، از پادرد شکایت می کنند. زیرا برخی از مسائل مربوط به اختلالات فیزیکی به خاطر ناکافی بودن تغذیه کودک رخ میدهند. هنگامی که کودک احساس میکند حالش بهتر شده است و درد پایش فروکش کرده است تشویقش کنید فعالیتهای فیزیکی سبک رو به متوسط داشته باشد. اگر هر کدام از این موارد را در کودکتان مشاهده کردید میتوانید از درمانهای مختلفی برای تسکین این درد استفاده کنید.

اگر این کار موثر نبود، ممکن است پزشک برای درمان مشکل به او دارویی بدهد. پزشک ممکن است انجام تعدادی از حرکات ورزشی را به کودکتان توصیه کند. اگر تحت شرایط حادی که به وجود آمده است پزشک استفاده از عصای زیر بغل را توصیه کرد میتوان از آنها نیز استفاده کرد. اگر مساله به نظر پیچیدهتر میرسد پزشک ممکن است به شما توصیه کند که کودک را نزد متخصص ببرید. اگر پزشک داروهایی جهت درمان درد پای کودک تجویز کرده است اطمینان حاصل کنید که کودکتان داروهایش را سر وقت مصرف کند. اما اگر دردی دارید که دائمی و شدید است باید حتما با متخصص تماس بگیرید. چنانچه به دنبال دادن هرگونه دارو به کودک هستید نخست اجازه پزشک را در این رابطه بگیرید. از دادن هرگونه داروی بدون نسخه پزشک به کودک جدا خودداری کنید. 15 بار این حرکت را تکرار کنید. پزشک از بیمار خواهد خواست که پای خود را 3 تا 4 مرتبه در روز و هر بار به مدت 15 دقیقه بالاتر از سطح قلب قرار دهد.

نشاط و شادابیای که روز بعد از ماساژ احساس میکنید برایتان در مقایسه با سفتی و گرفتگی عضلات خسته، حیرتانگیز خواهد بود. در صورتی که روش های خود مراقبتی در طول چند روز اول کارایی نداشتند به پزشک خود مراجعه کنید. برای 48 تا 72 ساعت اول از یخ درمانی استفاده کنید و سپس روی محل مورد نظر از حرارت ملایم استفاده کنید. معمولاً سطح اکسیژن در این نقطه پایین تر است و فرآیند خون رسانی ضعیف انجام میشود که این امر باعث ضعیف شدن توانایی آن اندام برای بهبود میشود. کمبود اکسیژن و مواد مغذی در نتیجه باعث درد می شود. نکته بعدی این است که یخ مستقیماً روی پوست قرار داده نشود، زیرا باعث آسیب به پوست می شود.در درمان پا درد سعی شود به مچ پا استراحت داده شود و از مدت طولانی ایستادن یا فعالیت و همچنین بالا رفتن از ارتفاع پرهیز شود.