علت و درمان پا درد ، درد و ضعف در ساق و ران پا

کشیده شدن یا رگ به رگ شدن همسترینگ باعث درد ناگهانی و شدید در پشت ران میشود. التهابات و عفونت های پوستی در ناحیه پا می تواند باعث درد قابل توجهی در پا و همچنین علت درد پا از زانو به پایین شود.پوستی که به دلیل ادم یا تجمع مایعات کشیده شده است نیز می تواند باعث درد شود. در این حالت معمولاً قسمت پایین پشت ساق پا دچار گرفتگی شده و از کنترل خارج شود. لخته به توده ای از خون گفته می شود که حالت جامد داشته باشد. ساق پا را بالاتر از سطح قلب تان نگهدارید، تا نیروی جاذبه به برگشت خون و عناصر التهابی از پا به سمت قلب (جهت کاهش التهاب و درد) کمک کند.

یخ. یخ برای کاهش تورم، التهاب و درد خوب است. پزشک نبض، اِدِم و تورم، را بررسی کرده و تغییرات دمایی را تشخیص میدهد. معاینه ی تشخیصی عبارت است از بررسی کامل سوابق پزشکی، معاینه ی فیزیکی و در برخی از موارد عکسبرداری (برای مثال با اشعه ی ایکس، سی تی اسکن و یا اسکن MRI) و تست هایی برای بررسی قدرت عضلانی و پاسخ دهی آن ها. با این حال ممکن است شدت درد در یک پا با پای دیگر متفاوت باشد. اگر درد پای شما مداوم است یا باعث نگرانی شما می شود ، با یک متخصص ارتوپد تماس بگیرید. کف پای صاف و مخالف آن – قوس بیش از حد (پای پنجه یا شکل یا پای توخالی) – در اثر یک تاندون آشیل (تاندون عمودی پشت مچ پا) ایجاد میشوند که یا بیش از حد محکم و یا بیش از حد شل است.

می تواند در سطح داخلی استخوان ساق یا درشت نی ایجاد درد کند. در طول 48 تا 72 ساعت اول پس از آسیب، می توانید روزانه چند بار و هر بار به مدت 20 دقیقه از کمپرس سرد برای کاهش درد و التهاب استفاده کنید. این درد میتواند حاد (کوتاه مدت) یا مزمن (بلند مدت) باشد و بر اساس میزان شدت آن از سطح ملایم تا شدید طبقه بندی شود. برای تشخیص صحیح علت پا درد شدید توصیه می شود حتماً با پزشک متخصص مشورت کنید. به واسطه موقعیت پاها روی دیوار در این ورزش، هر گونه انسداد برطرف شده و درد پا کاهش قابل توجهی پیدا میکند.

اگر شما این نوع از نمکها را در اختیار ندارید، میتوانید از نمک طعام برای این کار استفاده کنید. در بعضی موارد، پزشک ممکن است استفاده از صفحه یا پد محافظ مخصوص را برای بیمار تجویز کند و در سایر موارد ممکن است نیاز به اصلاح کفش بیمار وجود داشته باشد. عضلات پشت ساق و مچ پا بیش از سایر عضلات مستعد گرفتگی هستند، خصوصاً در شب. بیماریهای مزمن پشت نیز میتوانند باعث درد و بیحسی در پاها شوند. در بسیاری از موارد گرفتگی عضلات به این صورت نیست و علائم معمول را ندارد. فیزیوتراپی می تواند به شما کمک کند تا هر چه سریع تر به سطح فعالیت قبلی خود بازگردید و همچنین احتمال وقوع دوباره ی آسیب را کاهش می دهد.