علت و درمان پا درد ، درد و ضعف در ساق و ران پا

همچنین توصیه شده است اگر نیاز دارید مرتباً زانو بزنید یا زانویتان در تماس با سطوح سخت است، از ضربهگیر یا یک بالش نرم استفاده کنید. اگر تب دارید ، درد پا احتمالاً به دلیل عفونت یا التهاب است. نقرس که نوعی آرتریت است، می تواند باعث درد در انگشتان پا شود. آشیل نوعی بافت ضخیم است كه در امتداد پشت ساق پا عضلات ساق پا را به پاشنه متصل میکند. قوس زیاد کف پا نوعی ناهنجاری است که موجب گودی بیش از حد در کف پا میشود. بالش پاشنه نیز میتواند تاثیر ضربههای وارد شده به پاشنه را جذب کند و فشار وارد شده بر پاشنه و قوزک پا را در زمان راه رفتن یا دویدن کاهش دهد و درنتیجه از درد در پاشنه پا جلوگیری نماید. اگر وقتی مفصل زانوی خود را حرکت میدهید یا روی آن فشار میدهید دردتان بیشتر میشود یا اگر مفصل زانویتان متورم شده یا قرمز به نظر میرسد، ممکن است بورسیت داشته باشید.

برای انجام این ورزش در مقابل یک دیوار بیاستید در حالی که پاهایتان چند سانتیمتر از هم فاصله دارد، برای حفظ تعادل دستهای خود را به آرامی روی دیوار قرار دهید. به این ترتیب، به کاهش درد پا و تورم کمک میشود. نکته بعدی این است که یخ مستقیماً روی پوست قرار داده نشود، زیرا باعث آسیب به پوست می شود.در درمان پا درد سعی شود به مچ پا استراحت داده شود و از مدت طولانی ایستادن یا فعالیت و همچنین بالا رفتن از ارتفاع پرهیز شود. 2. دستان خود را روی میز قرار داده و پاشنه یک پا را به سمت عقب و انگشتان همان پا را به سمت داخل (تا حدی که احساس راحتی داشته باشد و دردی احساس نکند) فشار دهد.

کفشها را با سایز مشخص شده داخل کفش انتخاب نکنید، بلکه میزان اندازه بودن کفش در پای خود را در نظر بگیرید. این عارضه در ظاهر فضای بزرگی در زیر پا ایجاد کرده و موجب میشود انگشتان و پاشنه پاها به داخل کشیده شوند. درد پاها می تواند تیز، کسل کننده، بی حس کننده، سوزن سوزن شدن، سوزش، تشعشع یا درد باشد. با مشاهده علائم زیر در کودک حتما به پزشک مراجعه فرمایید: فلج شدن پا، از دست دادن حس در پا، عدم نبض در پاها، عدم توانایی حرکت مفصل زانو، خونریزی شدید یا غیرقابلکنترل، تب بالا (بیشتر از 38 درجه سانتیگراد)، یا درد غیرقابلکنترل. البته در صورت جراحی برای ترمیم انگشت پا، پزشک ممکن است داروهای ضد درد قوی تری را تجویز نماید. بونیون یک برآمدگی استخوانی در امتداد لبه پا، در کنار شست پا است. استخوان های اضافه باعث جلوگیری از خم شدن کامل مفصل هنگام راه رفتن شده و سفتی شست پا یا هالوکس ریجیدوس ایجاد می شود.

انگشت چکشی زمانی ایجاد میشود که انگشت دوم، سوم یا چهارم در مفصل میانی خم می شود و ظاهری چکش مانند ایجاد می کند. این یک آسیب استفاده بیش از حد است که معمولاً در اثر فشار ایجاد می شود. نمونههایی از این مسکنها عبارتاند از: استامینوفن یا ایبوپروفن (به عنوان مثال نروفن). در صورت عدم بهبود، مراجعه به پزشک الزامی است. برخی افراد میتوانند این بیماری را با تغییر عاداتی مانند ترک سیگار مدیریت کنند؛ اگر این روش بیتأثیر باشد، ممکن است پزشک برای درمان پا درد یا کمک به تسکین درد، دارو تجویز کند؛ برخی افراد نیز نیاز به عمل جراحی پیدا میکنند. برخی از انواع پا درد ها کمتر آزاردهنده هستند، اما درد شدید پا میتواند توانایی فرد در راه رفتن یا تحمل وزن بر روی پا را تحت تأثیر قرار دهد. گرفتگی عضلات به طور مداوم پس از مسافت های پیاده روی رخ می دهد و اغلب هنگام استراحت آرام می شوند.