علت پا درد ، شایع ترین علت درد پا و علائم آن را بشناسید

گاهی اوقات حتی فقط پیاده روی بیشتر از حد معمول ممکن است باعث گرفتگی ساق پا شود. گرفتگیهای معمول عضله معمولا در عرض چند ثانیه یا چند دقیقه با گرما، استراحت و کشش خوب میشوند اما لازم است که تفاوت میان آنها و ترومبوز سیاهرگی عمقی را مشخص کنیم. ترومبوز معمولا با درد پایدار عمیقتر و تورم همراه است. فرو رفتن ناخن در گوشت (معمولا بر روی انگشت شست) در اثر ناهنجاریهای ارثی، کوتاه کردن نادرست ناخنها، آسیب به انگشتان پا، عفونت، یا اصطکاک ناشی از کفشهای نامناسب ایجاد میشود. پا درد بسته به علت آن نشان دهنده این است که نیازمند استراحت هستید یا یک مشکل خطرناک دارید. این عارضه زمانی رخ می دهد که قوس کف پا جمع شود و کف پا به طور کامل بر روی سطح زمین قرار بگیرد. اگر سندرم پای بی قرار علت تکانهای شدید پای شما باشد برخی از درمانهای خانگی به شما کمک خواهد کرد.

تاندون های مختلف در پا ها به منظور کشیدن هماهنگ بر روی استخوان یا ساختار مشترک این اجازه را می دهد که پا در جهت همگرایی مطلوب باقی بماند. این درمان را میتوان به تنهایی و یا همراه با درمانهای طبیعی و معمولی دیگر به کار گرفت. اگر فرد استراحت نکند یا به دنبال درمان نباشد، آسیب های تروماتیک نیز می توانند به مشکلات طولانی مدت یا مزمن تبدیل شوند. این درد با استراحت (معمولاً در شب و یا هنگام بیداری در صبح) و نیز با فعالیتهایی که بر تنوپریوستوم فشار و استرس وارد میکنند، افزایش مییابد. • سندرم کمپارتمان: عارضهای است که در آن تورم شدید بخشها یا کمپارتمانهایی از پا که حاوی عضلات هستند باعث میشود که فشار درون آن کمپارتمانها به حدی افزایش یابد که دیگر قلب توانایی حرکت دادن خون در آنها را نداشته باشد، و در نهایت خونرسانی به درون این کمپارتمانها قطع شده و فرد دچار درد، بیحسی و ناتوانی در حرکت دادن مچ یا قوزک پا شود.

دکتر هامبیرد گفت با افزایش سطح ویتامین D ترک خوردگیهای جزئی باعث شکستگیهای شدید نخواهند شد. ترومبوز عمیق سیاهرگی معمولاً پس از دوره های طولانی بستری بودن، در پاها ایجاد می شود و می تواند باعث درد و تورم در این ناحیه گردد. این وضعیت بدون درمان می تواند کشنده باشد. علتهای پا درد نشان دهنده وضعیت آن هستند. اقتصادنیوز: اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که صبحا دچار درد مفصلی و پا درد می شوید و علت آن را هم نمی دانید این مطلب را از دست ندهید. استفاده از کفش پاشنه بلند و فعالیت زیاد میتواند موجب این آسیب دیدگیها شود بخصوص برای آنهایی که کف پایشان صاف است. پشتیبانی های اضافی به کفش مانند پد های پاشنه یا بالشتک، پشتیبانی قوس و چیز های مختلف برای کمک به نگه داشتن پایه در موقعیت مناسب باعث کاهش درد در محل درد یا آسیب می شود.

اگر پوست بیش از زخم شکسته باشد، پوست شل شده باید پوست را کند و محل به عنوان یک زخم باز بررسی شود. کف پای صاف و مخالف آن – قوس بیش از حد (پای پنجه یا شکل یا پای توخالی) – در اثر یک تاندون آشیل (تاندون عمودی پشت مچ پا) ایجاد میشوند که یا بیش از حد محکم و یا بیش از حد شل است. اگر درد در جلوی ساق یا زانو باشد اغلب اوقات نشانه درد ساق پا و تقریبا همیشه به علت استفاده بیش از حد آن است. دکتر رو میگوید: اگر درد زانو به هنگام حرکت مفصل یا فشار روی آن افزایش مییابد یا مفصل متورم شده یا قرمز به نظر میرسد ممکن است بورسیت داشته باشید و مسکنهای بدون نسخه و یخ میتواند بورسیت را درمان کنند. نکات زیر را در نظر داشته باشید تا بفهمید پا درد شما نشانه چیست. از پزشک خود بخواهید سطح ویتامین D را با آزمایش خون مشخص کند و در صورت وجود کمبود ویتامین D در مورد چگونگی افزایش آن و استفاده از مکملها گفتگو کنید.