علت پا درد ، شایع ترین علت درد پا و علائم آن را بشناسید

محافظ پاشنه نیز میتواند برای افزایش حمایت و کمک به پیشگیری از پیچ خوردن قوزک پا استفاده شود. کمبود آهن باعث سوزن سوزن شدن ، سوزش ، خارش و احساس درد شدید و گرفتگی در پاها می شود پس سعی کنید به مقدار کافی مواد مغذی در رژیم غذایی خود قرار دهید. عضلات و تاندونها نیز میتوانند پاره شده و باعث بروز کشیدگی شوند. به این حالت کشیدگی گفته میشود. اغلب، افراد برمبنای تواناییشان در ایستادن، تحمل وزن و راه رفتن در مورد مراجعه کردن یا نکردن به پزشک برای درمان یک آسیب تصمیم میگیرند. این مورد خصوصاً زمانی صدق میکند که پا متورم و گرم شده و احتمال بروز ترومبوز سیاهرگی عمقی وجود داشته باشد، و یا زمانی که پا رنگ پریده و سرد شده و احتمال حضور یک لخته در سرخرگ وجود داشته باشد.

در طول فرایند سایزگیری، اطمینان حاصل کنید که زمانی که ایستادهاید، فضای کافی (۳/۸ تا ۱/۲ اینچ) برای بلند ترین انگشت پا در انتهای هر کفش وجود دارد. به هر حال در همه موارد درد پا میتواند در هر نقطه بین کشاله ران (درد کشاله ران) و قوزک پا(درد قوزک پا) احساس شود و به این ترتیب میتوان مشکلات باسن و درد کف پا را از این تعریف مستثنی کرد. برای اکثر موارد پادرد، ما یک برنامه ی تقریباً منظم را از ابتدای دوره ی درمان به شما پیشنهاد می کنیم. این عارضه اغلب در عضلات بزرگتر نظیر عضلات همسترینگ (سه ماهیچه پشت ران (ماهیچه نیم وتری، نیم غشایی و دو سر رانی) که به عضلات ساق وصل میشوند)، عضلات پشت ساق پا یا عضلات چهار سر، رخ میدهد.

علل اصلی درد ساق پا، مانند لخته شدن خون، نیازمند مراقبتهای پزشکی فوری است. فیزیوتراپی / مراقبتهای کایروپراکتیک: اگر درد ناشی از فشردگی عصب نخاعی است، میتوانید از کمک فیزیوتراپیست یا متخصص کایروپراکتیک بهرهمند شوید. یکی از مشکلاتی که باعث درد کف پا میشود، پیادهروی یا ایستادن بیشازحد است. ماساژ پا: ماساژ باعث بهبود گردش خون میشود. درد پا و گرفتگی عضلات پا ممکن است به علت از دست رفتن آب بدن و یا کاهش میزان پتاسیم، سدیم، کلسیم یا منیزیم خون باشد بنابراین برای درمان پا درد آب بیشتری بنوشید و به تغذیه خود توجه نمایید. این وضعیت میتواند به دلیل تحت کشش قرار نگرفتن عضلات یا عدم تعادل بین الکترولیتهای موجود در جریان خون رخ دهد. بدن شما به طور طبیعی از منطقه آسیب دیده محافظت می کند. اگر کفش قبلی شما پای تان را می زند ، کنارش بگذارید و این بار کفشی را انتخاب نمایید که سایز پای شما باشد.

در این مواقع مادر میتواند از درمانهای خانگی و دارویی که وجود دارد طبق نظر پزشک استفاده کند. در اینجا، عضله برای دفاع از خود به حالت اسپاسم (گرفتگی) درمیآید، که این وضعیت میتواند باعث افزایش درد شود. درد پشت ناشی از آسیب میتواند باعث التهاب عصب سیاتیک و در نهایت بیماری سیاتیک شود. بیماری سیاتیک همچنین میتواند باعث تغییر حس در امتداد مسیر ریشه عصب ملتهب شود. این عارضه می تواند باعث ایجاد تورم، درد و قرمزی در ناحیه ی آسیب دیده شود. این عارضه معمولاً مفاصل موجود در زانوها و لگن را درگیر می کند. از آنجا که این عصب به سمت پائین از قسمت تحتانی ستون فقرات کشیده شده و ازطریق باسنها استخوانهای لگن و پا امتداد پیدا میکند، درد مرتبط با این عصب میتواند در هر کدام از این قسمتها احساس شود. اگر درد پا مداوم باشد یا اینکه شدید باشد، حتما باید برای تشخیص علت آن و درمان به متخصص ارتوپد مراجعه کنید.