علت پا درد ، شایع ترین علت درد پا و علائم آن را بشناسید

عضلات منقبضشده اغلب باعث شکلگیری یک برآمدگی قابل مشاهده و توده سفت زیر پوست میشود؛ همچنین ممکن است اطراف آن ناحیه، دچار قرمزی و التهاب شود. این وضعیت غضروف درشت نی را از جایی که به استخوان میچسبد، دچار کشش میکند و به دلیل حساسیت و تورم اطراف زانو باعث ایجاد یک توده دردناک در زیر زانو میشود. خستگی عضلانی و کم آبی ممکن است باعث گرفتگی پا به ویژه در ساق پا شود. ارتفاع: بالا بردن پا تا سطح قلب موجب میشود که عمل تخلیه به کمک نیروی جاذبه زمین بهتر انجام شود و به این ترتیب میزان درد و تورم کم شود. مسکنها موجب برطرف شدن سریع درد، سنگینی و سوزن سوزن شدن ساق پا میشود. گرفتگی عضلات پا، به گونهای از درد پا اشاره دارد که در صورت رد علل دیگر، نیاز به بررسی بیشتر ندارد و درمان آن به اقدامات خودیاری محدود میشود.

التهاب مفاصل است. این عارضه ممکن است سبب تورم، درد و قرمزی در ناحیه درگیر شود. این بیماری ممکن است باعث تورم، درد و قرمزی در ناحیه آسیب دیده شود. تورم باعث جمع شدن فشار می شود تا زمانی که خونرسانی به بافت عضلانی قطع شود و اکسیژن و تغذیه عضلات را تخلیه کند. صاف بودن کف پا باعث می شود تمام کف پای شما موقع ایستادن با سطح زیری در تماس باشد. ایجاد زخمهایی روی پا و انگشتان که کاملاً التیام نمییابد. التهاب بافت پا از پاشنه تا انگشتان پا، از دیگر مواردی است که می تواند درد شدید در پا ایجاد کند.

این عارضه بیشتر در عضلات پشت ساق پا و مچ آن رخ میدهد. اکثراً لختههای خونی سیاهرگ عمقی در قسمت ران یا ساق پا تشکیل میشوند. چه زمانی برای درد پا به پزشک مراجعه کنیم؟ داروهایی مانند استامینوفن یا داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی می توانند به برخی از درد کمک کنند، اما اگر درد بیش از 72 ساعت ادامه پیدا کند، باید به پزشک یا متخصص مراجعه کنید. در صورتی که وضعیت شما شدید یا مستمر باشد، برای درمان بیشتر به یک متخصص ارجاع داده می شوید. در صورت تداوم، بدتر شدن و یا دشوار کردن زندگی، فرد باید به پزشک مراجعه کند. بنابراین با پرهیز از خود درمانی، برای رفع مشکل، ابتدا با پزشک خود مشورت کنید.

وزن خود را متناسب نگه دارید و برنامه غذایی سالمی داشته باشید. بنابراین لازم است فشار خون خود را کنترل کنید. اثرات طولانی مدت شامل فشار بر سایر اعضای بدن با تغییر راه رفتن برای جبران درد است. دیسک میتواند به عصبهای ستون فقرات و نخاع فشار بیاورد. در این بیماری، معمولاً به دلیل باریک شدن شریانها، خون کافی وارد پاها نمیشود. این عارضه اصولا در بزرگسالانی رخ میدهد که در دوران بلوغ رشد ناگهانی را تجربه کرده اند. درد پا و ساق پا یکی از مشکلات شایع در دوران بارداری است. آسیبهایی که منجر به درد پا میشوند. علت آن التهاب تاندون پوپلیتوس است که برای پایداری زانو مهم است. علائم کلیدی آن لنگش متناوب است.