علت پا درد ، شایع ترین علت درد پا و علائم آن را بشناسید

این یک درمان بسیار خوب است و استفاده از آن هر زمان که دردی در پا احساس میکنید، باعث تسکین فوری میشود. در واقع خواص ضد التهابی این روغن نه تنها باعث تسکین درد میشود بلکه در از بین بردن قرمزی و تورم نیز بسیار موثر است. به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران، پا یکی از فعالترین اعضای بدن است و در طول روز کارهای زیادی انجام میدهد و به سختی استراحت میکند، اما در عوض بیشتر ما بسیار کم به آن توجه میکنیم. اگر به عنوان فردی تازه کار میخواهید دویدن را آغاز کنید یا فرم جدیدی از ورزشهای هوازی را شروع کنید؛ تهیه کفشی مناسب و حرفه ای می تواند به کاهش مشکلات زانو کمک کند و مطمئناً بروز مشکلات ناشی از کفش را نیز کاهش می دهد. درد پا میتواند پیوسته یا متناوب باشد و به طور ناگهانی یا تدریجی آغاز شده و همهٔ پا یا ناحیهٔ مشخصی مانند ساق پا یا زانو را تحت تأثیر قرار دهد.

کفش ورزش های پرتحرک تر مانند تنیس یا بسکتبال ، سنگین تر هستند و برای بلند کردن وزنه بهتر است ، کفش های سبک تر را انتخاب کنید. کفش های راحت، جادار و نرم را انتخاب کنید. آسیب های تروماتیک در صورت عدم استراحت یا درمان، می توانند به مشکلات طولانی مدت یا مزمن تبدیل شوند. انتقاد بیش از حد از همان ساختار پا ممکن است موجب شکستگی های شدید، تاندونیت، فاسیایت پاستار و استئوآرتریت حاد و مزمن شود. مطالعات نشان داده است که دانه خردل در برابر التهاب، تورم و حساسیت موثر است بنابراین میتوانید به راحتی از آن برای درمان درد پا نیز استفاده کنید.

درد ساق پا ممکن است ناشی از شرایطی باشد که با اقدامات خودمراقبتی یا با دنبال کردن برنامه درمانی توسط پزشک ارتوپدی کاهش می یابد. دکتر نه تنها درد پا را درمان می کند بلکه به بیمار کمک می کند تا علت درد را فهمیده و از تکرار دوباره آن در آینده جلوگیری کند. بهتر است که از آنچه قبل و بعد از بروز درد پاها اتفاق میفتد آگاه باشید، زیرا این امر می تواند به شما کمک کند تا تصمیم بگیرید که چه زمانی باید به دنبال درمان پزشکی باشید. امروز با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی، روش جراحی زانو نیز از این پیشرفتها بهرهمند گردیده است و روش آرتروسکوپی بعنوان روشی محبوب، کمتر تهاجمی و کمعارضه شناخته میشود. به غیر از حوادث، جراحات یا مشکلات سلامتی، درد پا ممکن است به دلیل عدم مراقبت یا به دلیل دیگری باشد که میتوانید به راحتی از آن جلوگیری کنید؛ بنابراین در اینجا قصد داریم توجه شما را به برخی از دلایل عمده درد پا جلب کنیم؛ پوشیدن کفش پاشنه بلند که فشار زیادی به انگشتان پا وارد میکند، اضافه وزن، آرتروز، ورم کف پا، دیابت، بارداری، فعالیتهای ورزشی یا تمرینات با ضربه زیاد، پینه، میخچه، زگیل، ناخنهای بلند، داروهایی که تورم پا به عنوان یکی از عوارض آن است و پوشیدن کفشی که مناسب شما نباشد از عوامل مهم درد پا هستند.

شما باید نمک را به آب گرم اضافه کنید. در اینجا به حدود ½ فنجان نمک اپسوم و یک کاسه آب گرم نیاز دارید. یک لگن بزرگ پر از آب گرم بردارید. در یک کاسه بزرگ پر از آب داغ، حدود ۱۰-۱۲ قطره روغن نعناع ریخته و مخلوط کنید. خوب مخلوط کرده و سپس حدود ۱۰-۱۵ دقیقه پا را در محلول خیس کنید. اکنون پای خود را در آن قرار داده و اجازه دهید حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بماند. اکنون پای آسیب دیده خود را در این مخلوط قرار داده و اجازه دهید حدود ۱۵-۲۰ دقیقه بماند. همچنین برای آگاهی از تازه های درمان بیماری های ارتوپدی و دیدن فیلم ها و مطالب آموزشی، از طریق آیکون های سمت چپ وارد صفحه تلگرام، اینستاگرام و واتساپ ما شده و سوالات خود را به طور مستقیم با پزشکان در میان بگذارید.