علت پا درد در شب را بشناسید

درصورتیکه بیماران استراحت کوتاهی داشته باشند سریعتر به فعالیتهای نرمال خود بازمیگردند. ماساژ دادن موجب بهبود سریعتر ماهیچهی آسیب دیدهای میشود که سبب درد پا شده است. کمبود برخی از مواد معدنی هم باعث درد استخوان پا میشود. این روش میتواند با کاهش تمرکز روی مواد محرک عصبی -عروقی و ریلکس کردن عضلات محل اتصال تاندون به استخوان سبب تسریع بهبودی و تسکین درد پا شود. مصرف مسکنها باعث کاهش گرفتگی عضلات پا نمیشود. کفیهای ضخیم، پاشنه پا را در هنگام راه رفتن روی سطوح سخت، محافظت میکنند. علائم شامل درد ، تورم و عدم توانایی در راه رفتن است. علائم کلاسیک پادرد ناشی از بیماری عروق محیطی، درد در عضلهی ساق پاست که با راه رفتن ایجاد میشود. تنها پزشک میتواند علت پادرد را دقیقاً تشخیص بدهد. نقرس یک نوع آرتروز است که به علت تولید بیش از حد اسید اوریک در بدن ایجاد میشود. نوعی آرتروز است که در اثر تجمع بیش از حد اوریک اسید در بدن رخ می دهد.

دلیل این درد میتواند کمربندهایی باشد که به عصبی که پیرامون باسن قرار دارد فشار وارد میکند. اگر جلوی ساق پایتان درد میکند، اغلب علامت شین اسپلینت بوده و تقریباً همیشه به دلیل فعالیت بیش از حد توانایی آن، روی میدهد. این امر میتواند سبب تحریک دردی شود که از ستون فقرات به سمت بازو و ساق پا در گردش است. مورتون نوروما: حالت دردناکی است که در اثر ضخیمشدن بافت اطراف یکی از اعصابی که به انگشتان میرود ایجاد میشود و فرد ممکن است سنگریزه زیر پا احساس کند. این حالت میتواند ناشی از فشار مستقیم روی عصب و یا بیماری پزشکی باشد. تاندونیت آشیل: در مواردی که درد شما شدید نشده باشد، راههای خانگی مانند استفاده از یخ، استراحت کردن، فشرده سازی با بانداژ و بالا نگه داشتن آن در حالت نشسته یا خوابیده جوابگوست. سندروم سینوس تارسی: این سندرم نادر است و با التهاب سینوس تارسی، کانالی که بین پاشنه و استخوان قوزک پا قرار دارد، مشخص میشود.

در ناحیه پا ۵ متاتارس داریم ، بسته به اینکه کدام متاتارس و کدام ناحیه از آن دچار شکستگی شده باشند درمان متفاوت است. بیماری ازگوداشلاتر زمانی رخ میدهد که تاندونی که کاسه زانو را به استخوان ساق پا وصل میکند دچار کشیدگی شود. درمان دستی نقاط ماشهای میتواند از میزان درد، کشیدگی و کوتاه شدن عضله بکاهد. درد پاها میتواند ناشی از آسیب یا التهاب در هر کدام از ساختارهای موجود در پا، شامل استخوانها، مفاصل، عضلات، تاندونها، لیگامنتها (رباطها)، رگهای خونی، عصبها و پوست، باشد. نوروپاتی (آسیب به عصب) ممکن است درد از التهاب اعصاب محیطی باشد و مربوط به نخاع نباشد. گاهی درد پا از عصب تحت فشار در ستون فقرات ناشی میشود و با یک گرفتگی دردناک تا درد سوزناک و شدید همراه است، به طوری که ایستادن یا حتی نشستن را دشوار میکند. از پزشک خود بخواهید سطح ویتامین D تان را بررسی کرده و اگر سطح این ویتامین در بدنتان پایین است، بهترین راههای افزایش آن را به شما توصیه کند.

این روش را میتوان برای بیمارانی که از طیف وسیعی از بیماریهای مزمن و حاد رنج میبرند بهکار برد و به این وسیله در کاهش درد، تورم و گرفتگی و نیز افزایش کارکرد عضلات به آنها کمک کرد. رگ به رگ شدن عضلات در پاها به ویژه در افرادی شایع است که فعالیتهای ورزشی شامل دویدن و توقف و سپس شروع ناگهانی حرکت دارند. بعد از دو تا سه روز استراحت، تمرین مشابهی را برای ادامه قدرت در عضلات مورد استفاده خود انجام دهید. هر دو پاشنه خود را روی زمین به صورت صاف قرار داده و سعی کنید رانهای خود را به سمت دیوار فشار دهید. اگرچه ممکن است فکر کنید افراد مبتدی با این مشکل مواجه میشوند، اما حتی ورزشکاران باتجربه نیز میتوانند DOMS را تجربه کنند. داروهایی نظیر استامینوفن یا داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی (NSAIDs) میتوانند به تسکین درد کمک کنند. برای کنترل درد پا میتوان از استامینوفن (تیلنول) و ایبوپروفن (ادویل) استفاده کرد.