علت پا درد در شب را بشناسید

مهمترین علت درد پاشنه هنگام راهرفتن سندرم خار پاشنه است. خار پاشنه دردناک، رشد استخوانهای کوچکی است که زمانی بروز مییابد که رباط عبور کننده در طول پاشنه پا به طور مکرر روی استخوان پاشنه کشیده شود. برای مثال زمانی که فرد از روی فرش به روی پارکت میرود ممکن است این حالت اتفاق افتد. ایسکمی باعث ایجاد درد حاد و شدید در پا و یا علت درد پا از زانو به پایین می شود که ممکن است با بی حسی زیادی همراه باشد.در این حالت با مشاهده ی علائم فوق باید تحت مراقبت متخصص ارتوپدی قرار بگیرید. تحقیقات نشان میدهد برخی از این شرایط – یعنی دیابت و بیماریهای عصبی – میتوانند باعث بر هم خوردن یا حتی از بین بردن اعصاب شما شوند که ممکن است منجر به گرفتگی پا شود. متاتارسالژیا: درد متاتارسالژیا معمولاً با به کار بردن یخ و فشرده کردن با بانداژ، استراحت و بلند نگه داشتن پا حین استراحت کاهش می یابد.

انجام فعالیت شدید در حین ورزش می تواند منجر به انواع مختلف آسیب شود. پا عضوی از بدن است که پررنگترین نقش را در توانایی انجام فعالیت های ما دارد .درد ساق پا نشانه چیست؟ هنگامی که عضلات شما بعد از ورزش درد میگیرند، نشان دهنده این است که بدن شما میتواند فعالیت جدید شما را تنظیم کند. این نوع درد میتواند علاوه بر پاها در نقاط دیگر بدن هم احساس شود. علت درد پا از زانو به پایین در یک یا هر دو پا یا در دیگر نواحی پا ممکن است به دلیل کاهش خونرسانی شریانی به دلیل تنگی عروق باشد.

ممکن است درد کف پا ناشی از مشکلات پاشنه پا باشد. حمام گرم: یکی از بهترین روشها است و میتوان با اضافهکردن نمک به آب و قراردادن پا در آن عضلات را تسکین داد. سپس همین کار را با آب سرد برای حداقل ۱۰ ثانیه تا یک دقیقه انجام دهید. درد ساق پا ممکن است به طور مختصر ادامه داشته باشد یا ثابت باشد و کل پا یا فقط یک ناحیه خاص را تحت تأثیر قرار دهد. زائده استخوانی کنار پا ممکن است یک ویژگی ارثی باشد اما ممکن است در اثر سالها اصطکاک ناشی از کفیهای نامناسب نیز ایجاد شود. یک حوله را به ترکیب تشکیل شده از آب گرم آغشته کنید و مایع اضافی آن را بگیرید. در یکی از این ظرفها از آب سرد و در دیگری از آب گرم استفاده کنید. درمان با آب گرم میتواند جریان خون در بدن را تسریع کند و درمان با آب سرد التهاب ایجاد شده را کاهش میدهد.

در ESWT امواج صوتی با شدت بالا با بافتهای پا وارد تعامل شده و باعث به وجود آمدن عروق خونی جدید، معکوس شدن فرایند التهاب مزمن،تحریک تولید کولاژن و انحلال تودههای کلسیم میشوند. کمردرد و پا درد ناشی از سیاتیک (التهاب عصب سیاتیک) ممکن است به باسن برسد و علت درد پا از زانو به پایین شود.وجود هر دو حالت علت پا درد از زانو به پایین می شود. انگشتان پا در این حالت باید کمی خم باشند. التهابات عصب محیطی – نوروپاتی محیطی – ناشی از تحریک مستقیم عصب یا بیماری ، باعث درد پا و انگشتان پا می شود. در این شرایط، بافت ضخیمی اطراف اعصابی که به انگشتان پا میرسند را میپوشاند. گردش خون ضعیف ناشی از دلایل دیگر مانند سفت شدن شریانها و یا بیماری شریان محیطی نیز میتوانند باعث مشکلات پا شوند. یکی دیگر از مطالعات، داروهای ادرار آور (ازجمله داروهای فشار خون بالا مانند کلورپرس و تالیتون، به عنوان مثال اثرات ادرار آور دارند) و داروهای آسم (به طور خاص، گیرندههای بتا با آدرنالاسیون طولانی مدت یا LABA) را به عنوان علت درد ساق پا هنگام خواب تشخیص داده است.