علت پا درد در شب را بشناسید

پا (Foot) از استخوان ها و مفاصل کوچک و بزرگ تشکیل شده است که به واسطه رباط ها، عضلات و تاندون ها به کنترل حرکات زانو، مچ و انگشتان کمک می کنند. داروهای مناسب برای کنترل التهاب یا علائم مرتبط با بیماری در بعضی موارد ممکن است کمک کننده باشد. فیزیوتراپیست با برنامه درمانی، پیشرفت بیمار را کنترل می کند و کمک می کند تا به زندگی روزمره برگردد. فعالیت های جایگزین که درد را تشدید می کند. پیچ خوردگی مچ پا: پیچ خوردگی مچ پا زمانی اتفاق می افتد که مچ پا به روشی ناگهانی و با فشار زیاد، چرخانده شود و از دامنه حرکتی طبیعی عبور می کند. یک متخصص طب سوزنی می تواند این تغییرات را ارزیابی کند و به شما در انجام اصلاحات مناسب کمک کند.

اشعه ایکس: این آزمایش استخوان مفصل ران، زانو و هیپ را بررسی میکند و پزشک را مطمئن میکند که شکستگی دلیل درد نیست. تنگی کانال نخاع یا همان باریک شدن کانال نخاع در مواردی علت درد از زانو به پایین پا می باشد و منجر به درد ، بی حسی و ضعف میشود.اگر این علائم را دارید در اسرع وقت جهت تشخیص قطعی و درمان به پزشک ارتوپدی مراجعه نمایید. به همین جهت اولین چیزی که باید در نظر بگیرد این است که درد شما در کجا واقع شده است. همان طور که می دانیم، پادرد هر فرد ممکن است به دلایل متفاوتی باشد. همچنین تاندونهای پا ممکن است تحریک یا ملتهب شوند. کارکنان متخصص پزشکی ممکن است از دستگاه های پزشکی الکتریکی مانند اولتراسوند، انواع مختلف تحریک الکتریکی، نور چراغ درمان (لیزر) و / یا درمان های دستی برای کاهش درد و افزایش گردش خون به این منطقه برای ترویج بهبود استفاده کنند.

این موضوع می تواند منجر به آسیب به رباط هایی شود که بیش از ظرفیت خود کشیده شده اند. به طور منظم پاها را کشیده و ماساژ دهید. ساق بندهای طبی ساق پاها را می پوشانند و با ایجاد مقدار مناسبی فشار بر ماهیچه ساق پا، باعث بهبود جریان خون در اندام تحتانی میگردد. این ناراحتی اغلب در مدت کوتاهی برطرف شده و با درمانهای خانگی میتوان آن را تسکین داد. یک قاعده خوب این است که هر شش ماه یا حدود 200 مایل کفش خود را جایگزین کنید. اما اگر شما درد ناگهانی بدون دلیل و یا درد کمر زیادی دارید، بهتر است به پزشک مراجعه کنید.

پزشک با انجام آزمایشهای مختلف مانند تصویربرداری اشعه ایکس مشکل را شناسایی میکند. بعد از انجام ارزیابی کامل، فیزیوتراپیست در مورد گزینه های موجود و بهترین برنامه درمانی متناسب با نیازهای بیمار صحبت خواهد کرد. تمرینات درمانی هر فرد، باید فقط در صورت احساس راحتی، انجام شوند و در صورت افزایش پا درد در طی و یا بعد از آن، حتما باید اصلاح شده و یا متوقف شوند. بعد از دو تا سه روز استراحت، تمرین مشابهی را برای ادامه قدرت در عضلات مورد استفاده خود انجام دهید. بهتر است پس از برطرف شدن درد ساق پا به یک متخصص ارتوپد یا دکتر فیزیوتراپی ورزشی مراجعه کنید تا شما را در طرحریزی برنامه تمرینی مناسب و ایمن یاری کند و ضمناً وضعیت پاها، ساق، مچ و کف پا و همچنین نوع کفشهایتان را بررسی کند.