علت پا درد در شب را بشناسید

پیلاتس برای دیسک های کمر ، ماهیچه های اصلی بدن را تقویت می کنند و ممکن است به بهبود درد دیسک کمک کنند. تقویت عضلات حمایتکننده از شانه شما میتواند درد را تسکین داده و از آسیبدیدگی بعدی جلوگیری کند. تزریق استروئید: اگر استراحت، داروها و فیزیوتراپی درد شما را تسکین نمیدهد، تزریق ماده بیحسکننده موضعی و داروی کورتیزون ممکن است مفید باشد. این عارضه در مواردی با درد همراه است. فراموش نکنید با کشیدن نرده ها بالا نروید. اما در صورتی که درمان ضرورت پیدا کرد، اقدامات درمانی بر سه مؤلفه تمرینات ورزشی، بالا نگهداشتن پا و استفاده از جوراب واریس پیشنهاد می شود. در ابتدا، درد ممکن است خفیف باشد و فقط هنگام بالا بردن بازو بر روی سر (مانند برداشتن چیزی از داخل کابینت) وجود داشته باشد. پارگیهایی که به دلیل استفاده بیش از حد به آرامی ایجاد میشوند نیز باعث درد و ضعف بازو میشوند.

اپی فیز سر استخوان ران، جدا شدن توپ مفصل ران از استخوان ران است که باعث درد لگن می شود. برای تسکین درد موضع دردناک در طول روز حداقل چهار بار کمپرس یخ را روی آن قرار دهید میتوانید در چند روز اول بروز درد تعداد دفعات قراردادن کمپرس یخ روی پا را بیشتر کنید و هر بار حدود ۱۵ دقیقه کمپرس را روی پای خود قرار دهید. جراحت ممکن است خود را به عنوان تومور یا شکاف قابل تشخیص در این محل احساس کند یا احساس “درد” در آن نقطه ناشی از التهاب داشته باشید. پینهها معمولاً ناشی از پوشیدن کفشهای نامناسب هستند. اگرچه پارگی بیش از حد ناشی از فعالیت ورزشی در افراد جوان نیز وجود دارد، اما بیشتر پارگی در بزرگسالان و به دلیل آسیبدیدگی مانند زمین خوردن ایجاد میشود.

پارگی تاندون شانه میتواند دو علت اصلی داشته باشد که شامل آسیب مستقیم به شانه یا ساییدگی بیش از حد تاندونها به مرور زمان هستند. خار استخوان: با افزایش سن، خارهای استخوان (رشد بیش از حد استخوان) اغلب در زیر استخوان آکرومیون (زائده سر شانهای) ایجاد میشوند. ترومبوز ورید عمقی معمولاً با درد مداوم در قسمتی عمیقتر و تورم خودش را نشان میدهد. لنگیدن: درد پا در نتیجه تصلب شراین (ضخیم و سخت شدن دیواره سرخرگ) را می توان با لنگیدن یکباره یا لنگیدن متناوب فرد مشاهده کرد. این نوع پارگی میتواند با آسیب دیدگیهای دیگر شانه مانند شکستگی استخوان ترقوه یا دررفتگی شانه ایجاد شود. درد سیاتیک یکی از شایعترین این نوع پا درد است. اگر درد با روشهای غیر جراحی بهبود نیابد، ممکن است پزشک جراحی را توصیه کند، ادامهدار بودن درد، اصلیترین نشانه برای جراحی است. با گذر زمان، درد ممکن است در هنگام استراحت بیشتر دیده شود و دیگر با داروها برطرف نشود.

درد هنگام استراحت و شب، به خصوص اگر روی شانه آسیبدیده خوابیده باشید. هنگام بلند کردن بازو ممکن است از ناحیه شانه درد احساس شود یا شدت درد بازو را به سمت پایین متمایل کند. ممکن است احساس بازشدگی و ضعف فوری در قسمت فوقانی بازو ایجاد شود. بیس بال، تنیس، قایقرانی و وزنهبرداری نمونههایی از فعالیتهای ورزشی هستند که میتوانند تاندون شانه را در معرض پارگی قرار دهند. در برنامه ریزی برای درمان، پزشک سن، سطح فعالیت، سلامت عمومی و نوع پارگی را در نظر میگیرد. هدف از هر نوع درمانی کاهش درد و بازیابی عملکرد است. قرار دادن پدهای گرم یا بستههای یخ روی مفاصل دردناک نیز باعث تسکین درد و تورم میشود؛ همچنین میتوان از داروهای ضد درد برای تسکین این نوع پا درد استفاده کرد. مسدود شدن این شریانها باعث کاهش انتقال خون به قسمتهای مختلف بدن میشود.