علت پا درد در کودکان و درمان خانگی – کودکت

شایعترین اختلالات تاندون شانه، تاندینوپاتی دوطرفه و تاندینوپاتی روتاتور کاف است. تاندینوپاتی دوطرفه ممکن است به دلیل التهاب تاندون در اطراف عضله دو سر بازو یا تخریب تاندون در اثر حرکت تکراری دست در بالای سر یا روند پیری طبیعی بدن باشد. با این وجود، تاندینوپاتی آرنج میتواند به دلیل ورزشهایی غیر از گلف و تنیس و همچنین فعالیتهای مربوط به کار شامل استفاده زیاد از عضلات مچ دست و بازو ایجاد شود. آرنج تنیس بازان یا همان چیزی که قبلاً به آن «اپی کندیلیت جانبی» (Lateral Epicondylitis) گفته میشد بیانگر شرایطی است که در تاندون خارجی آرنج، آسیب وجود دارد. مهاربند: بند آرنج تنیس به عضلات بازو نیرو وارد میکند و فشار را روی تاندون آسیبدیده در آرنج کاهش میدهد. تاندینوپاتی آرنج معمولاً براساس معاینه و شرح درد بیمار توسط پزشک تشخیص داده میشود. آرتریت روماتوئید : آرتریت روماتوئید باعث التهاب، درد و تورم مفاصل میشود که درد و سفتی مفاصل ناشی از آن اغلب صبحها بدتر است.

جراحی. در آسیبهای شدید بسته به نوع آسیب، ممکن است نیاز به جراحی برای ترمیم تاندون شانه وجود داشته باشد. فشار زمانی رخ می دهد که یک عضله یا گروهی از ماهیچه ها به نقطه ای که در آن پاره شدگی فیبرهای عضلانی وجود دارد، تاکید می شود. زمانی که عصب تحت تاثیر قرار میگیرد، احساس سوزنسوزن شدن یا سایر علائم مربوط به عصب را دارید. زمانی که فرکانس درد افزایش پیدا می کند و یا با درمان های ساده ای مانند آن هایی که لیست شده اند, کاهش پیدا نمی کند. تزریق: اگر درد ادامه یابد، تزریق در تاندون دردناک میتواند به کاهش درد در کوتاه مدت کمک کند. اگر به عنوان فردی تازه کار میخواهید دویدن را آغاز کنید یا فرم جدیدی از ورزشهای هوازی را شروع کنید؛ تهیه کفشی مناسب و حرفه ای می تواند به کاهش مشکلات زانو کمک کند و مطمئناً بروز مشکلات ناشی از کفش را نیز کاهش می دهد.

هنگام کار یا ورزش میتوانید از بریس یا بند استفاده کنید. از درمانهای توصیف شده برای این اختلال میتوان به درمان تسکین درد کوتاه مدت (به عنوان مثال، داروهای ضد درد، بند بازو، تزریق موضعی) و و درمان برای بهبود سلامت طولانی مدت تاندونها (به عنوان مثال، تمرینات قدرتی) اشاره کرد. این روشهای درمانی ممکن است فواید کوتاه مدت داشته باشند اما اثبات نشده است که باعث تسکین طولانی مدت یا بهبود سلامت تاندونها میشوند. بورسیت: همانطور که گفته شد یکی از دلایل پا درد شدید است که درد آن می تواند بسیار دردناک باشد. با انجام فعالیتهای مکرر یا طولانی مدت، اعمال فشار شدید و لرزش و استرس مکانیکی ممکن است مایعات کافی تولید نشود یا مایعاتی با کیفیت روانکاری ضعیف تولید شود.

به طور کلی انجام تزریق کورتیزون (استروئید) در تاندون ناسالم توصیه نمیشود اما برای موارد نادری که درد شدید است و تسکین درد کوتاه مدت ضروری است، ممکن است یک تزریق در نظر گرفته شود. شکستگی تنشی استخوان نتیجهی آسیب مکرر به بافت در طول مدت ورزش است ولی در اکثر موارد بهخاطر تغییر در شدت نیروی وارد شده به پا این اتفاق میافتد. در صورت آسیب به تاندون داخلی آرنج، به آن آرنج گلف بازان گفته میشود که قبلاً اپیکندیلیت داخلی نامگذاری شده بود. تمرینات انعطاف پذیری: این تمرینات باعث بهبود حرکت آرنج و مچ دست میشوند و ممکن است در کوتاه مدت به تسکین علائم کمک کنند.