علت پا درد چیست و چه درمان هایی دارد؟

درد معمولاً در بعد از بیدار شدن از خواب ، بدترین حالت را دارد ، اگرچه در اثر ایستادن طولانی یا ایستادن بعد از نشستن نیز می تواند ایجاد شود. ۳- آتل شب : ممکن است پزشک توصیه کند که هنگام خواب آتل بپوشید که ساق پا و قوس پا را کشیده نگه دارد۰. خار پاشنه یا التهاب پرده کف پا( فاشیای کف پا یا پلانتار) یکی از علل شایع درد پاشنه است.این بیماری به علت التهاب یک باند ضخیم است که از کف پای شما عبور می کند و استخوان پاشنه پا را به انگشتان پا متصل می کند (فاسیای کف پا ورم فاشیای کف پا که معمولا خار پاشنه نامیده می شود، معمولاً باعث درد شدید می شود که معمولاً با اولین قدم های شما هنگامی که از تخت پای خود را به زمین میگذارید در صبح شروع می شود.پس از مدتی پس از برخاستن و حرکت ، درد به طور معمول کاهش می یابد ، اما ممکن است پس از مدتی ایستادن ، دوباره برگردد.

۳- عیوب مکانیک پا: صافی کف پا ، گودی کف پای زیاد ، الگوی غیرعادی راه رفتن می تواند بر نحوه توزیع وزن هنگام ایستادن تأثیر بگذارد و می تواند فشار بیشتری به فاشیای کف پا وارد کند. اما برخی از افراد دارای مشکل صافی کف پا بهویژه در قسمت پاشنه یا قوس پادرد را حس میکنند. تغییرات هورمونی و افزایش وزن از دلایل اصلی پادرد در بارداری هستند. طولانی شدن تغییرات ناصحیح بدن باعث ایجاد تغییرات جدی تر که بسیار دردناک هستند و بسیار سخت از قبل ترمیم میشوند و تشخیص آن هم ضعیف میباشد ودوره احیا آن ناقص وآرام میباشد ،میشود.

در خانمها کمر درد به همراه درد پا میتواند نشانه تغییرات هورمونی دوره پریود، یائسگی یا اوایل بارداری باشد. بالش پاشنه نیز میتواند تاثیر ضربههای وارد شده به پاشنه را جذب کند و فشار وارد شده بر پاشنه و قوزک پا را در زمان راه رفتن یا دویدن کاهش دهد و درنتیجه از درد در پاشنه پا جلوگیری نماید. ۱- تزریق : تزریق داروی استروئیدی در ناحیه دردناک کف پا می تواند تسکین درد ایجاد کند. اکثر افرادی که مبتلا به ورم فاشیای کف پا هستند با درمان معمولی از جمله استراحت ، بکار بردن یخ در ناحیه دردناک و کشش در طی چندین ماه بهبود می یابند. این درمان نیازی به بیهوشی ندارد. این حالت میتواند ناشی از فشار مستقیم روی عصب و یا بیماری پزشکی باشد.

این امر باعث می شود شبها ناحیه کف پا و تاندون آشیل در حالت کشش قرار داشته باشد. پا را در حالت نشسته دستکم تا سطح مفصل ران بلند کنید و روی صندلی بگذارید. احساس کشیدگی وسوزش در پا معمولا ازنشانه های اولیه تاول روی پا میباشد. تاندونوز آشیل: تاندون آشیل مانند بند ناف، ضخیم است و در پشت مچ پا احساس می شود. ۲- انواع خاصی از ورزش: فعالیت هایی که استرس زیادی به پاشنه و بافت متصل شده شما وارد می کنند – مانند دویدن در مسافت های طولانی ، رقص باله و رقص هوازی – می توانند در بروز ورم مفصل کف پا موثر باشند. تازمان بهبودی درد پا ازتوصیه های پزشک خود پیروی کنید.