علت پا درد چیست و چه درمان هایی دارد؟

فیزیوتراپیست حرکات کششی و تمرینات ورزشی را به شما آموزش میدهد تا هر روز آنها را تکرار کنید. اگر تمرینات شما شدید است و بیش از یک ساعت در روز ورزش میکنید، یک نوشیدنی ورزشی مفید خواهد بود. ماساژ و تمرینات کششی عضله مفید هستند، اما مصرف مسکن در این مورد سودمند نیست. فیزیوتراپیست حرکات اصلاحی مفید را به شما آموزش خواهد داد. در دکترتو میتوانید با بهترین فیزیوتراپیست در شهر خود آشنا شوید، بهصورت تلفنی یا آنلاین مشواره بگیرید و در صورت نیاز برای دریافت نوبت ویزیت حضوری اقدام کنید. یکی از درمانهای پادرد فیزیوتراپی است که در صورت نیاز پزشک شما را به فیزیوتراپیست ارجاع میدهد.

لیزردرمانی با لیزر سرد همچنین باعث افزایش اندورفینها و انکفالینها میشود که این عوامل پیامهای درد را مسدود نموده و باعث کاهش حس درد میشوند. لیزرهای سطح پائین در کاهش التهاب بسیار موثر هستند و باعث کاهش درد ناشی از فعالیت عصبی میشوند. این ابزار همچنین باعث تحریک برای تولید اندورفینها میشود که از مکانیزمهای کاهش درد خود بدن هستند. شریانها، رگهای خونی هستند که خون حاوی اکسیژن را در سراسر بدن حمل میکنند. اگر به طور منظم ورزش میکنید، ظرفیت ریه خود را افزایش میدهید و توانایی بدن را برای رساندن اکسیژن به بافتهای بدن بهبود میبخشید. معمولا چنین دردی با گذشت چند روز بهبود خوب میشود و نیازی به درمان خاصی ندارد. اگر پادرد داشتید، سعی کنید به آرامی حرکت کنید تا بهمرور بهبود پیدا کنید.

پاهای خود را به سمت بالا و پائین برای یک دقیقه حرکت دهید برای یک دقیقه استراحت کنید و سپس تکرار کنید. اگر درد شدید است، روزی دو بار 10 تا 15 دقیقه یخ را روی پاشنه قرار دهید. درد پا بیشتر از همه به دلیل استفاده بیش از حد پاها و آسیبهای جزیی رخ میدهد. این نوع درد میتواند علاوه بر پاها در نقاط دیگر بدن هم احساس شود. اما اگر درد پا شدید باشد یا تورم و علائم عفونت را روی پا مشاهده کنید، باید به پزشک متخصص ارتوپد یا متخصص طب ورزشی مراجعه کنید. همچنین اگر پای شما ضربه یا آسیبی دیده است و درد مداوم یا شدیدی دارد، باید به پزشک مراجعه کنید. اگر علاوه بر درد زخم باز هم دارید، باید سریعا به پزشک مراجعه کنید. همچنین اگر درد آن قدر شدید است که مانع از راهرفتن میشود یا اگر احساس سوزش، بیحسی یا سوزنسوزنشدن در پای درگیر دارید لازم است به پزشک مراجعه کنید.

در حالی که پای راست خود را بالا آورده و پائین میآورید عضلات شکمتان را منقبض کنید. تاندون آشیل، بافت فیبر مانندی است که عضلات بخش پایین ساق پا را به پاشنه مرتبط می کند. اغلب درد این عارضه شدید بوده و زمانی احساس میشود که وزن بدن روی پاشنه قرار بگیرد.وجود مشکلی در پا میتواند منجر به درد کف پا شود، دردهای کف پا بیماری دردناکی است که ناحیه زیر پا را تحت تاثیر قرار می دهد التهاب بافتی معمولاً علت پا درد است. در این مقاله قصد داریم به بررسی علت پا درد شدید و راههای درمان آن بپردازیم.