علت پا درد چیست و چه درمان هایی دارد؟

کمربند طبی یا بریس ستون فقرات را در دوران نقاهت ثابت نگه میدارد. بر حسب وسعت عمل نوع کمربند توسط پزشک برای شما انتخاب شده و اعلام میگردد. مقداری یخ را درون یک پلاستیک فریزر قرار دهید و بر روی منطقه آسیبدیده به مدت چند دقیقه بهصورت حرکات دایرهای استفاده کنید. اعصاب حسی مسئولیت احساس درد در بدن را بر عهده دارند و این اعصاب نسبت به سطوح بالای فشار، دمای بالا یا پایین و مواد شیمیایی حساس هستند و به این ترتیب میتوانند آسیب وارد شده به اعضای بدن را با واکنشهای خود مشخص نمایند. درد پا، درد قوزک پا و درد زانو یا ران مشکلی است که بعضی افراد با آن مواجه میشوند و هر یک از آنها را میتوان «درد پا» نامید.

3. نمک اپسوم میتوان سبب احساس خشکی پای شما شود، بهتر است از برخی مرطوب کنندهها استفاده کنید. یک وان را با آب گرم پرکنید و دو قاشق سرکه به آن اضافه کنید و سپس نمک دریایی یا نمک اپسوم اضافه کنید، هیچکدام از اینها را ندارید نمک معمولی استفاده کنید و پای خود را 20 دقیقه درون آن قرار دهید. این امکان هست که با صلاحدید پزشک معالج یا پزشک بیهوشی برای مراقبت بیشتر شب اول پس از جراحی بیمار در ICU و یا CCU بستری شود. در زمان بستری پس از عمل، جهت راحتی بیمار سوند ادراری گذاشته میشود که لازم است از آن مراقبت کامل شود. استفاده از داروهای ضد درد در حد ضرورت توسط پزشک معالج تجویز میشود و در خواست مقدار بیشتر خصوصا داروهای مخدر همراه عوارض زیادی است.

یخ درمانی یکراه خوب برای کاهش درد و تورم پا است. دمای سرد بهطور موقت انتهای عصب را در ناحیه دردناک بیحس میکند و همچنین تورم را نیز کاهش میدهد و به شما در درمان پا درد کمک میکند. روش دیگر مقدار 2 قاشق سرکه به یک ظرف آب گرم و ظرف آب سرد اضافه کنید و ابتدا یک حوله را به آب گرم آغشته کرده و سپس به مدت 5 دقیقه روی پای خود قرار دهید و سپس حوله دیگری را به آب سرد آغشته کرده و به مدت 5 دقیقه روی پای خود قرار دهید، این کار را 5 بار در روز تکرار کنید. اگر پاهای شما هنگام سرد شدن درد میکند میتوانید از پودر فلفل قرمز درون جوراب خود بریزید. بیمار باید بریس را هنگام نشستن یا راه رفتن ببندد و فقط آن را در زمانهایی که پزشک اجازه داده است، باز کند. بهترین زمان برای خرید کفش ،شب است.زیرا پاها در طول روز به دلیل انجام کارهای روزمره سبب تورم شده اند .به همین دلیل کفش هایی که در هنگام شب خریداری می شوند باعث می شوند که فرد در طول روز احساس راحتی بیشتری داشته باشد.

مدل های مختلفی از کفش طبی برای تسکین یا رفع علائم ناشی از عارضه های اسکلتی ـ عضلانی مانند درد کمر، لگن، زانو و کف پا وجود دارد. همچنین توده عضلانی کاهش پیدا کرده و قدرت ماهیچهها تحلیل میرود. ترکیب گرما و نمک اپسوم که عمدتاً منیزیم است بهخوبی برای پاکسازی و کاهش درد کمک میکند. 1. دانههای خرد را بهخوبی خردکرده و به آنها نصف سطل آب گرم اضافه کنید. دانههای خردل میتواند برای درمان پا درد استفاده شود زیرا آنها کمک میکنند که آب سمی از بدن خارج شود. از درد نترسید چرا که هر دردی به معنی عود دیسک کمر نیست بلکه اغلب به معنی نیاز شما به مراعات بیشتر نکات ایمنی است.