علت پا درد چیست و چه درمان هایی دارد؟

اما در صورتی که برای مدت زمان طولانی است که صبح با احساس درد از خواب بیدار می­شوید و هنگام راه رفتن احساس درد شدیدی می­کنید باید برای پیدا کردن علت درد کف پا در صبح حتما به پزشک متخصص مراجعه کنید. علائم این بیماری هنگام صبح بدتر و شدید­تر می­شود البته بر خلاف فاسیت پلانتار، اگر تاندونیت آشیل دارید، در طول روز نیز احساس درد یا ناراحتی خواهید کرد. تشخیص دقیق این بیماری باید توسط پزشک و به کمک روش­های تشخیصی مانند پرتونگاری انجام شود. در صورتی که جواب شما به هریک از این سوالات مثبت است علت درد کف پا در صبح را خودتان یافته­اید و برای درمان نیاز به انجام مداخله دارویی نیست. در صورتی که این شکستگیها ترمیم نشود درد ساق پا بروز میکند و معمولا هم روز بهروز شدیدتر میشود.

پارگی یا کشیدگی ماهیچه هم همینطور. پا درد ممکن است به دلیل ایجاد مشکلی در ناحیه کمر، لگن یا در خود پا باشد. اگر خشکی پاها پس از 48 ساعت همچنان ادامه داشت، فرزند خود را در یک حمام گرم قرار داده و به مدت 20 دقیقه دو بار در روز، بهآرامی بخش درگیر را در زیرآب تمرین دهید. و همینطور چک میکند که این علائم در هر دو طرف بدن هستند یا خیر و این که احساس درد یا گزگز تنها در سطح پوست است یا در رفلکشهای عصبی نیز تاثیر دارد. هر دو نشان دادهاند که در از بین بردن درد پشت پا و بهبود عملکرد کلی پا موثر هستند. در برخی شرایط نیز شما نیاز به مراقبتهای فوری اورژانسی دارید که باید بیدرنگ به بیمارستان مراجعه کنید یا از کسی بخواهید که شما را به بیمارستان برساند.

اگر درد ادامه داشت و به مواردی که در بالا اشاره شد، پاسخ نداد، ممکن است داروی ضد درد یا داروهای ضد التهابی توسط پزشک تجویز شود. سرخرگ ها،رگ های خونی هستند که وظیفه ی حمل خون غنی از اکسیژن را در سرتاسر بدن بر عهده دارند. استفاده مداوم از کفش های نامناسب به مرور باعث ایجاد پینه در بخش های مختلف پا میشود. براساس اعلام مرکز سلامت همگانی انگلیس بیماران مبتلا به سرطان ریه طول عمر کوتاهی دارند به طوری که ۲ نفر از هر ۳ فرد مبتلا به این سرطان تنها یک سال پس از تشخیص بیماری زنده میماند و نیز تنها یک نفر از هر ۲۰ بیمار سرطانی بیشتر از ۱۰ سال عمر میکند. اگر علائم شما با درمان های خانگی بهبود نیافته است برای بهبود و کنترل بیماری حتما به پزشک مراجعه کنید. دوچرخه سواری، ماشین های مرحله ای، شنا، و یا اسکی تاثیر کمتری می گذارد و به شما امکان حفظ و بهبود تناسب اندام را می دهد.

اگر صبح با درد کف پا از خواب بیدار می­شوید و یا ممکن است زمانی که از رختخواب بیرون می آیید و اولین قدم های خود را برمی­دارید احساس درد کنید این اصلا خوشایند نیست. آرتریت روماتوئید می­تواند علت درد کف پا در صبح باشد که باید آن را جدی بگیرید. بالا گرفتن پای آسیب دیده، مایع جمع شده در آن را تخلیه کرده و درد و ورم را کم میکند. پس از اتمام پریود با ثابتشدن میزان هورمونها این نوع درد فروکش میکند. عصب سیاتیک از ستون مهرهها به پا می رود و نشستن طولانی روی یک صندلی سفت یا محکم بستن یک کمربند، باعث فشردن قسمت بالای عصب شده و در پا ایجاد درد میکند. ضخیم و زبر شدن بخش هایی از کف پا که اصطلاحا به آن پینه گفته میشود، نه تنها بر زیبایی پا اثر منفی ایجاد میکند، بلکه پس از پیاده روی منجر به درد خواهد شد.