علت پا درد چیست و چه درمان هایی دارد؟

اگر درد پشت ساق پا شما ناشی از بیماری عروقی (مشکلات گردش خون) باشد، پزشک شما ممکن است در صورت لزوم اقدامات مربوط به سبک زندگی را برای کاهش خطر بیماری قلبی و سکته مغزی، همراه با داروهایی برای کنترل فشار خون یا کلسترول، پیشنهاد کند. به پاشنه فشار نیاورید و از عصا استفاده کنید. برای محافظت از استخوان پاشنه از آتل استفاده کنید. معمولاً وقتی از رختخواب بیرون میآیید، بدترین حالت درد را در صبح تجربه خواهید کرد. پس از آنکه شدت و علت اصلی پادرد مشخص شد میتوان از یک دوره برنامه توانبخشی و اصلاحی فیزیوتراپی استفاده کرد.

با گرم کردن قبل از فعالیت و کشش پس از آن میتوان از درد پشت ساق پا به دلیل آسیب ناشی از استفاده بیش از حد یا آسیبهای ورزشی جلوگیری کرد. درد پاشنه، کبودی، تورم یا مشکل در راه رفتن علائم اصلی ناشی از آن هستند. اما ممکن است فرد از طریق فعالیت شدید مانند دویدن یا پریدن به آن دچار شده باشد. دردی را احساس میکنید که مانند راه رفتن بر روی سنگریزه میباشد و به تدریج از بین میرود. کبودی سنگی که کبودی عمیق چربی پاشنه یا توپی پا میباشد. یکی از شایعترین نواحی پا که اغلب ممکن است ایجاد مشکل کند، کف پا است.

از پزشک خود در مورد داروهای ضد درد یا بدون نسخه سؤال کنید. داروهای ضد درد بدون نسخه مصرف کنید. این درد ناشی از آسیب دیدگی است، اما میتواند در اثر راه رفتن بر روی یک جسم سخت و سفت نیز اتفاق بیفتد. پس از اتمام پریود با ثابتشدن میزان هورمونها این نوع درد فروکش میکند. یکی از مشکلاتی که در افرادی با کف پای صاف ایجاد می شود، سندروم تونل تارس است. از یخ برای کاهش میزان تورم آن استفاده کنید و آرامبخش های ضد تورم بخورید. از داروهای ضد درد بدون نسخه استفاده کنید. خار پاشنه منبع دیگری از درد کف پا است. استفاده از کفش هایی که کفی آنها در ناحیه پاشنه نرم و راحت است و کل کفی آن قوسی دارد که زیر کف پا را حمایت میکند. از درد پشت ساق پا ناشی از مشکلات گردش خون ممکن است با انجام ورزش منظم و کافی، حفظ وزن سالم، عدم استعمال دخانیات و سایر اقدامات سبک زندگی، جلوگیری شود.

ارزیابی مناسب و تشخیص درد پا در برنامه ریزی درمان ضروری است. کل مراحل درمان فقط حدود15 تا 35 دقیقه طول می کشد. ماساژ پیش از زایمان به بهبود گردش خون و کاهش تورم کمک می کند. دکتر نه تنها درد پا را درمان می کند بلکه به بیمار کمک می کند تا علت درد را فهمیده و از تکرار دوباره آن در آینده جلوگیری کند. برخی از بیماریهای حاد و آسیب دیدگی ها میتوانند باعث پادرد و هرگز نسبت به پا دردی که تسکین می یابد یا با علائم دیگری همراه است بی توجه باشید زیرا ممکن است عدم توجه به پادرد خطرناک باشد. در بسیاری از موارد کاهش فوری درد، و همچنین بهبود تحرک و عملکرد حاصل خواهد شد.این روش درمانی غیرتهاجمی بوده و به راحتی توسط بیمار پذیرفته میشود. ماساژ پا: ماساژ باعث بهبود گردش خون میشود.