علت پا درد چیست و چه درمان هایی دارد؟

محل درد شما می تواند به تعیین علت آن کمک کند. دویدن برای دیسک کمر باعث تشدید درد در بسیاری از افراد میشود ، اما ممکن است به برخی بیماران برای یافتن استراحت علامتی نیز کمک کند. پیاده روی برای دیسک کمر یک تمرین با فشار کم است که میتواند در هر نقطه و تقریباً برای هر بیماری میتواند استفاده شود. با پنجه پا بر روی پله اول ایستاده و پاها را کمی از هم باز نگه دارید مانند شکل به گونه ای بایستید که پاشنه ها بیرون قرار بگیرند . برای رفع درد کف پا در حالت اول مقابل دیوار بایستید و کف دست ها را مقابل شانه بر روی دیوار قرار دهید و پاهایتان را مانند شکل و یکی را در جلوی پای دیگر قرار دهید پای که جلوتر قرار گرفته است باید حدود 30 سانتی متر با دیوار فاصله داشته باشد. حالت بدنی خوب را تمرین کنید: وضعیت استقرار خوب باعث کاهش فشار بر ستون فقرات میشود.

برای رفع درد کف پا بایستید و تکیه گاه مناسبی مانند پشت یک صندلی را با دست نگه دارید و یا اینکه بنشینید.در این ورزش شما می توانید قوس کف پایتان را بر روی یک شی غلتان مثل مانند وردنه ، بطری یا قوطی های نوشیدنی که مقاومت کافی داشته باشند، یا بر روی توپ تنیس قرار دهید. پا و مچ پا را در جهت های مختلف روی شئ غلتان حرکت دهید. امکان بروز این نوع درد در تمام طول روز وجود دارد اما شیوع آن در هنگام راه رفتن و شب هنگام به حدی آزار دهنده است که فرد تمایلی برای گذاشتن پا روی زمین ندارد. دلایل بسیاری برای ایجاد درد در ناحیه کف پا وجود دارد که پیاده روی زیاد و دویدن های طولانی مدت، می تواند از آن جمله باشد.

اولین کاری که در شروع صبح برای رفع درد کف پا انجام می دهید می تواند این تمرین باشد.مانند شکل یک باند کششی و یا یک حوله را دور ناحیه برجسته کف پا که کمی از انگشتان پایین تر است قرار دهید. درد در ساق پا می تواند ناشی از استخوان ها و بافت های این ناحیه باشد. استفاده از کفی ها ممکن است به آن کمک کند. بسیاری از افراد با فیزیوتراپی درمان موفقیت آمیزی پیدا میکنند، که میتواند به شما در یافتن موقعیتها و تمرینهایی کمک کند که درد را به حداقل برساند. بیشتر افراد علائم خود را در طی مدت چند روز یا چند هفته با درمان محافظه کارانه تسکین میدهند ، مانند جلوگیری از موقعیتهای دردناک و پیروی از یک برنامه منظم برای ورزش و تمرین و همچنین استفاده از داروهای ضد درد. ورزش دیسک کمر که برای شرایط دردناک دیسک تجویز میشود ، به طور معمول برای کار با عضلات اصلی و خلفی بدن طراحی شده اند.

پس از آنکه پا درد به طور موفقیت آمیز درمان شد، یک برنامه تمرین مطلوب با یک معاینه فیزیکی توسط یک پزشک آغاز می شود، و پس از آن یک برنامه تدریجی و منظم تمرین است. شنا بیشتر از هر نوع درمان دیگری که تاکنون امتحان کرده ام ، باعث کاهش شدت درد من شده است. برای اطمینان از تشخیص صحیح نیز میتوانید به کلینیک تخصصی ما مراجعه کرده و تحت نظر متخصصانی حاذق معاینه و درمان شوید. اما کسانی که از نظر ساختاری مشکل دارند ، به احتمال زیاد به یکی از انواع جراحی زانو برای ترمیم آسیبها احتیاج پیدا میکنند. در صورت از بین رفتن عملکرد روده یا مثانه ، ضعف پیشرونده پا یا وضعیت اضطراری ممکن است عمل جراحی در صورت نیاز به بهبودی دیسک به خودی خود انجام شود. در تعداد کمی از موارد ، در صورت عدم کاهش علائم و نشانههای بیماری بعد از یک هفته پس از درمان ، یا در صورت بی حسی ، عدم کنترل مثانه یا مشکل در ایستادن یا راه رفتن ، اگر در مواردی که درمانهای محافظه کارانه نتوانند علائم بیماری را حفظ کنند ، به عمل جراحی نیاز خواهد بود.