علت پا درد چیست و چه درمان هایی دارد؟

افرادی کمبود کلسیم و ویتامین D دارند، دچار پوکیاستخوان هستند و در مراحل شدید آن قرار دارند، درد استخوان را تجربه میکنند. در ESWT امواج صوتی با شدت بالا با بافتهای پا وارد تعامل شده و باعث به وجود آمدن عروق خونی جدید، معکوس شدن فرایند التهاب مزمن،تحریک تولید کولاژن و انحلال تودههای کلسیم میشوند. شریانها، رگهای خونی هستند که خون حاوی اکسیژن را در سراسر بدن حمل میکنند. داروهای مسکن موضعی: برخی محصولات بدون نسخه وجود دارند که با احساس خنکی و تسکین درد به شما کمک میکنند. به مدت 5 تا 15 دقیقه یخ را روی قسمت دردناک قرار دهید تا به کاهش التهاب کمک کنید. افرادی که در زمینه استفاده از درمان دستی تخصص دارند از اصلاحات و تغییرات ملایم و موثر ستون فقرات استفاده میکنند تا ستون فقرات شما را در موقعیت فضائی یا همسوئی مناسب قرار دهند تا فشار از روی اعصاب برداشته شده و به دستگاه عصبی اجازهی فعالیت معمول را داده و درد پا را کاهش دهد.

مگنتهای کوچک شفادهنده قوی و بلند بر روی بخشهایی از پا در نزدیکی نقطه درد قرار داده میشوند. یکی دیگر از مطالعات، داروهای ادرار آور (ازجمله داروهای فشار خون بالا مانند کلورپرس و تالیتون، به عنوان مثال اثرات ادرار آور دارند) و داروهای آسم (به طور خاص، گیرندههای بتا با آدرنالاسیون طولانی مدت یا LABA) را به عنوان علت درد ساق پا هنگام خواب تشخیص داده است. همچنین تمرینات قدرتی مانند استفاده از وزنه هم توصیه میشود. اکثر مادران تصور میکنند که درد پا امری عادی است که جزئی از دوران بارداری محسوب میشود اما کاملاً هم اینطور نیست. کمبود ویتامین B12 هم باعث بیحسی و خستگی میشود. همچنین اگر درد آن قدر شدید است که مانع از راهرفتن میشود یا اگر احساس سوزش، بیحسی یا سوزنسوزنشدن در پای درگیر دارید لازم است به پزشک مراجعه کنید. از آنجا که این عصب به سمت پائین از قسمت تحتانی ستون فقرات کشیده شده و ازطریق باسنها استخوانهای لگن و پا امتداد پیدا میکند، درد مرتبط با این عصب میتواند در هر کدام از این قسمتها احساس شود.

این ورزش، ورزشی کامل است که باعث آرام شدن و کشیده شدن گروههای عضلات میشود. سندروم سینوس تارسی: این سندرم نادر است و با التهاب سینوس تارسی، کانالی که بین پاشنه و استخوان قوزک پا قرار دارد، مشخص میشود. افرادی که رژیمهای بسیار سخت میگیرند یا گیاهخواری را انتخاب کردهاند، بیشتر در معرض این مشکل قرار دارند. شکستگیهای فشاری استخوانهای پاها: درد میتواند ناشی از شکستگیهای استخوان های متاتارسال، استخوانهایی که در قسمت رویی پا قرار دارند، باشد. در این حالت استخوان اضافی کنار انگشت پا و یا بافت متورم برداشته می شود. اگر گرفتگی عضله یا التهاب را در کنار درد پا احساس میکنید طب سوزنی ممکن است درمانی موثر باشد. سیاتیک عصبی است که در اثر فشار به آن احساس درد در کمر و سپس در لگن، ران و ساق پا احساس میشود. گاهی درد در قسمت رویی پاهایتان احساس میشود و در ایستادن و راه رفتن مشکل ایجاد میکند.

لیزردرمانی از انرژی نور لیزر با شدت کم برای تحریک سلولها از طریق تعدادی از مسیرهای سلولی شناختهشده استفاده میکند و فرآیند بهبود بافتها را تسریع میبخشد. فیزیوتراپی علاوه بر این که به بیمار کمک میکند تا در سریعترین زمان ممکن مانند گذشته فعالیت کند، از آسیب دیدگی مجدد نیز جلوگیری میکند. موجهای شاکویوتراپی باعث به راه افتادن و آغاز فعالیتهای مکانیزم ترمیم بدن شده و با فعالسازی فرایند التیام باعث بهبود درازمدت انواع مختلف بیماریها مانند درد پا میشود. درد هنگامی اتفاق میفتد که اعصاب به محرک هایی مانند فشار زیاد، دمای بالا یا پایین و مواد شیمیایی پاسخ دهند که در اثر آسیب بافتی آزاد می شوند. درصورتیکه پتاسیم در بدن کاهش پیدا کند، اعصاب و عضلات بهدرستی کار نمیکنند و پاها دچار ضعف میشوند. از پزشک مراقب خود بخواهید وزن ایدهآلتان را مشخص کند و از وی کمک بگیرید تا برنامهای برای کاهش وزن در صورت داشتن اضافه وزن تدوین نماید.