علت پا درد چیست و چه درمان هایی دارد؟

با این وجود، یکی از یافتههای امیدبخش به اثر مفید بودن قرار دادن کفیهای ضربه گیر داخل کفش هنگام ورزش کردن اشاره دارد. به عنوان مثال می توان به وجود کرپیتوس اشاره کرد که با صدای بیرون آمدن یا ترک خوردن در زانو تشخیص داده می شود یا آرتروز، یک بیماری خود ایمنی است که مفاصل ران، زانو یا مچ پا را تحت تأثیر قرار می دهد. بروز درد در مچ پا و مفصل ران و درد کشاله ران نیز شایع است.که در صورت بروز علائم برای درمان درد کشاله ران، مفصل ران و پا به پزشک مراجعه نمود. برای رهایی از درد پا از پوشیدن کفشهای خیلی تنگ اجتناب کنید. تا جایی که میتوانید استراحت کنید و به مدت بیست دقیقه و نه بیشتر، از کمپرس یخ استفاده کنید. درمان درد پا شامل استراحت، کمپرس سرد، بالا گذاشتن پا، استفاده از چوب زیر بغل، بستن باند کشی، محافظ، اسپلینت یا آتل، مسکنهای غیراستروئیدی ضد التهاب و جراحی میشود.

در صورتیکه مشکل درد پا به گرفتگی عضلات و یا آسیبهایی جزئی بازگردد، شما معمولاً قادر خواهید بود در منزل این مشکل را برطرف کنید. او قادر خواهد بود که با توجه به نیازهای بدن شما ماساژ را انجام دهد. نقرس یک نوع آرتروز است که به علت تولید بیش از حد اسید اوریک در بدن ایجاد میشود. علت شایع درد استخوان ضربه و شکستگی آن است. این درد میتواند حاد (کوتاه مدت) یا مزمن (بلند مدت) باشد و بر اساس میزان شدت آن از سطح ملایم تا شدید طبقه بندی شود. اگر کودک شما از درد پاشنه التهاب و قرمزی پشت پا یا قوزک لنگیدن یا راه رفتن روی پنجه شکایت دارد ممکن است دچار بیماری تاندونیت آشیل یا بیماری آپوفیز کالکانئوس شده باشد. در موارد نادر، دلایل بالقوه پزشکی برای درد پا بعد از ورزش وجود دارد.

بر روی یک صندلی راحتی نشسته و پای خود را برای سه دقیقه در آب گرم غوطه ور کنید. داروهایی مانند استامینوفن یا داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی می توانند به برخی از درد کمک کنند، اما اگر درد بیش از 72 ساعت ادامه پیدا کند، باید به پزشک یا متخصص مراجعه کنید. شاک ویو تراپی اکستراکوپورال(ESWT) یک روش غیر تهاجمی است که برای درمان دردهای مزمن پاشنه پا، التهاب رباط کف پا، سندورم خار پاشنه، التهاب تاندون آشیل و دیگر مشکلات پا به کار می رود. درد پا میتواند موقتی یا دائمی باشد و ممکن است تمامی پا یا فقط ناحیهی خاصی از آن را تحت تأثیر قرار دهد. تقریبا یک چهارم از استخوانهای بدن را به خود اختصاص داده است و صدها تاندون و رباط همبند در این قسمت قرار دارند. شریان به عروق خونی گفته میشود که وظیفه حمل خون و افزایش آن را به سراسر بدن برای دارند هنگامی که شریان مسدود میشود جریان خون به سایر نقاط بدن کاهش مییابد.

این ورزش باعث بهبود گردش خون در پاها شده و برای تمام علل متفاوت درد پا مفید است. بیمارانی که پا درد دارند و مشکلات پزشکی که با جریان خون تداخل داشته باشد. این وسایل از گسترش درد و ناتوانی و مشکلات بیشتر جلوگیری میکنند. پزشک برای تشخیص علت پا درد انجام آزمایش خون، الکترومیوگرافی، و عکسبرداری به کمک اشعه ایکس را درخواست می کنند تا بتوانند علت اصلی بروز درد را مشخص کنند. طیف گستردهای از دردهای پا را میتوان با استفاده از لیزردرمانی مداوا کرد. ما معمولاً برای بسیاری از دردهای پا، در آغاز برنامهای تقریباً عادی را پیشنهاد میدهیم. تحریک الکتریکی ماهیچه ،ضعیف تر می باشد اما تاثیر کارامد آن برای کاهش درد طولانی مدت است و همچنین به ترمیم و درمان بافت کمک می کند. مصرف برخی داروها، از جمله داروهای ادرارآور و استاتینها (داروهای کاهنده کلسترول خون) نیز ممکن است در برخی افراد باعث ایجاد گرفتگی عضلات پا شود.