علت پا درد چیست و چه درمان هایی دارد؟

درد مفصل که ممکن است در اثر آسیب موضعی ، آرتروز( سفتی و دردناک شدن مفاصل)، روماتوئید یا انواع دیگر آرتروز رخ دهد و علت پا درد از زانو به پایین شود. درد پا در بارداری ممکن است نتیجه فشار حاصل از این وضعیت باشد که بهتر است به منظور جلوگیری از ادامه یافتن درد بعد از زایمان، در زمان بروز درد پا به پزشک مراجعه کنید. برای رفع بی حسی و ضعف رفتن ساق پا یا درد در ساق پا ، جراحی میکرودیسککتومی (کاهش فشار در مقیاس میکرو) برای برداشتن بخشی از دیسک به منظور کاهش فشار روی عصب انجام میشود و در نتیجه بیحسی و خواب رفتن و گز گز پا در اثر التیام عصب تحت فشار برطرف میشود. علائم این عارضه معمولاً هنگام به جلو خم شدن بیمار بهبود مییابد که باعث باز شدن پشت ستون فقرات و کاهش فشار روی ریشههای عصب میشود. این کار ممکن است در موارد خاص بیماران را از جراحی های غیر ضروری نجات دهد.

روش دیگر استفاده از یک پکیج حرارتی مثل شوفاژ یا بخاری و یک بسته یخ است که ابتدا پای خود را نزدیک پکیج حرارتی به مدت 5 دقیقه قرار میدهید تا گرم شود و سپس به مدت 2 دقیقه یخ را روی منطقهای که درد میکند قرار دهید این کار را چند بار تکرار کنید. پزشکان معمولاً برای توصیف این علائم واژگان رادیکولوپاتی (آسیب عصبی) یا درد منتشر شونده را به کار میبرند. این داروها را می توان به صورت خوراکی استفاده نمود و در یک بازه 5 روزه و با کاهش تدریجی مصرف دارو یا به صورت تزریقی درون ناحیه دردناک استفاده کرد. این داروها را می توان به صورت خوراکی و در طول پنج روز مصرف کرده و یا آنها را با تزریق مستقیم به منطقه ی دردناک مورد استفاده قرار داد.

در این شرایط باید در اسرع وقت برای انجام معاینات لازم به یک مرکز پژشکی اورژانسی مراجعه شود. هزینه اسکن کف پا بستگی به موارد مختلفی دارد و کسانی که تمایل دارند تا اسکن پا را انجام دهند می توانند به یکی از مراکز اسکن کف پا در تهران مراجعه نمایند و از قیمت ها مطلع شوند. درد پا یکی از شایعترین بیماریها در زندگی مردم در هر گروه سنی است که میتواند هر گروه سنی را تحت تأثیر قرار دهد. پا درد ممکن است به دلایل متعددی از قبیل: پیری، پوشیدن کفشهای ناراحتکننده، پیادهروی بیشازحد، ایستادن روی پای خود برای مدت طولانی، کمبود مواد معدنی، دیابت یا غیره باشد. اگر جلوی ساق پایتان درد میکند، اغلب علامت شین اسپلینت بوده و تقریباً همیشه به دلیل فعالیت بیش از حد توانایی آن، روی میدهد. اگر پادرد شما شدید و مکرر است، درباره گرفتگی عضلات پا با پزشک خود صحبت کنید.

بیرون زدگی و پارگی دیسک کمر: پارگی دیسک معمولاً به ضعیفترین نقطه دیسک یعنی ناحیهای فشار میآورد که دقیقاً پایین ریشه عصب قرار دارد و در نتیجه دردی ایجاد میشود که در سراسر مسیر عصب سیاتیک، یعنی در تمام طول پا و انتهای آن (درد در ساق پا یا درد کمر تا انتهای پا)، منتشر میشود. اگر به دنبال اطلاعات بیشتری در زمینه علل ایجادکننده پا درد در کودکان هستید و میخواهید نحوه مدیریت موثر این مشکل را با استفاده از درمانهای مختلف خانگی بیاموزید. تا به اینجا تمامی نکات در مورد پا درد، علل ایجاد آن و راههای درمان آن آشنا شدیم. متخصص ستون فقرات بر مبنای این اطلاعات، در قالب بخشی از سابقه کامل پزشکی بیمار، معاینه فیزیکی و آزمایشهای تشخیصی ماممد نوار عصب و عضله به علل احتمالی پا درد مرتبط با مشکلات ستون فقرات پی میبرد و روشهای درمانی مناسب را پیشنهاد میدهد. این نام از آنجا گرفته شد که بازیکنان فوتبال از ناحیه انگشتان پا آسیب می دیدند و این قسمت بیش از حد، دچار کشیدگی می شد.