مهمترین علت درد روی پا هنگام راه رفتن

کشیدن: فشار آوردن مختصر به اجسام منعی ندارد ولی کشیدن دسته صندلی، لبه تخت یا نرده سرویس پله ممنوع است. اجسام بالای 3 کیلو را بلند نکنید. تمرینها را روزی 2 بار و هر بار 15 تا 20 مرتبه تکرار کنید. برای کاهش درد محل عمل می توانید تکه ای یخ را داخل پلاستیک قرار داده در حوله یا پارچه ضخیم بپیچید و حداکثر یک ربع در هر ساعت روی زخم قرار دهید (صرفاً چند روز اول پس از عمل). همچنید انداختن یک تکه پلاستیک روی صندلی به چرخیدن شما کمک می کند. دستشویی: حتماً از توالت فرنگی یا صندلی مخصوص استفاده کنید. با کمربند در حمام روی صندلی بنشینید و کمربند و پانسمان را باز کنید و فرد دیگری شما را بشوید. ورزشهای زیر را یکی دو روز پس از جراحی و با فشار آوردن مختصر که بتدریج افزایش می یابد شروع کنید.

درد رشد: 10 درصد از کودکان سالم، دردهای بیضرری را تجربه میکنند که گاه و بی گاه به سراغشان میآید. گرفتگی عضله در پاها یا ماهیچههای ساق در یکسوم از کودکان رخ میدهد. با جراح خود در این خصوص مشورت کنید.از انجام حرکات دردناک و یا موقعیتهایی که سبب خم شدن بیش از حد گردن و کمر شما میشود اجتناب کنید.تشک شما باید سفت و در عین حال راحت باشد.از بالش اضافی برای حمایت و ثابت نگاهداشتن ستون فقرات استفاده کنید. شانه ها و لگن را با هم بچرخانید. وزن سالم خود را در محدوده وزن سلامتی نگه دارید. در صورت مشاهده درد یا تورم و قرمزی در ساق پا که پوست و عضلات این منطقه سفت می شود و با بالا نگه داشتن چند ساعته بهبود نیابد، لازم است سریعاً بیمار به بیمارستان منتقل شود.

در تمام طول تمرینها سعی کنید عضلات شکم را منقبض نگه دارید و نفس های عمیق بکشید. عصبهای حرکتی. این عصب اطلاعات را از مغز به عضلات و به غدهها ارسال میکند. درد تیزی که در پشت پایتان احساس میکنید میتواند به دلیل فشار بر عصب سیاتیک ایجاد شده باشد که از پایین کمر و از روی باسن تا درون پاها کشیده شده است. از آنجا که این عصب به سمت پائین از قسمت تحتانی ستون فقرات کشیده شده و ازطریق باسنها استخوانهای لگن و پا امتداد پیدا میکند، درد مرتبط با این عصب میتواند در هر کدام از این قسمتها احساس شود.

وقتی با طبقات بالای کابینت کار میکنید یک پا را جلوتر قرار دهید و در زمان کار با طبقات پایین زانو بزنید. جراح داروهای لازم را تجویز خواهد کرد تا فرایند التیام تسریع شود؛ برای مثال کلسیم و ویتامین دی به رشد و جوش خوردن استخوان کمک میکند و یا قرصهای حاوی آهن برای جبران خونریزی حین عمل مفید است. هفته اول پس از جراحی: لازم است آنتی بیوتیک تجویز شده را تا آخر کامل مصرف کنید. شانه ها را به عقب، سینه ها بالا و شکم را به داخل بکشید. کفش هایی که بیش از حد تنگ و یا پاشنه بلند هستند می تواند درد در ناحیه سینه ایجاد کند.