نتیجه فشرده سازی عصب و

از آنجاییکه در بسیاری از مشکلات اسکلتی عضلانی یا اختلالات پا بر روی مفاصل بالاتر مثل زانو و ستون فقرات اثر می گذارد و یا وضعیت مفاصل بالاتر بر روی پا اثر می گذارد می توان با استفاده از کفی طبی سفارشی و یا گاها کفش طبی طبی اقدامات درمانی را انجام داد.از جمله مشکلات شایع می توان به راه رفتن روی لبه داخلی و یا خارجی پا -چرخش پنجه به داخل و یا خارج که در کودکان بیشتر دیده می شود و .. از جمله اختلالات پا و اندام تحتانی می باشد که به کمک کفی طبی سفارشی و کفش طبی سفارشی می توان نقش اصلاحی ایجاد کرد و در مواردی مانند آرتروز های زانو که همراه با بد شکلی های زانو می باشد و یا در کمر دردها هدف از استفاده از کفی طبی کاهش درد می باشد. درد روی پا میتواند در موقعیتهای متفاوتی ایجاد شود، شایع ترین دلیل این مشکل فعالیت بیش از حد در موقعیتهایی نظیر دویدن، پریدن یا شوت کردن است.

علائم این بیماری شامل افزایش تدریجی درد در پنجه و روی پا، ورم کردن پا و حساسیت پنجه و روی پا به لمس میباشند. این اطلاعات به عنوان بخشی از شرح حال جامع بیمار در کنار معاینه جسمانی و تستهای تشخیصی (مثل SN MRI، میلوگرافی CT اسکن و غیره) به متخصص ستون فقرات اجازه میدهد به شکلی دقیقتر علل احتمالی درد پا را شناسایی کرده و گزینههای درمانی بالقوه را مطرح کند. این شرایط ممکن است باعث دردی شود که از ستون فقرات به بازوها و پاها سرایت میکند. میخچه بوسیله اصطکاک ناشی از کفشها یا جورابهای نامناسب و یا در اثر مالش انگشتان پا به یکدیگر ایجاد میشود.

در بیشتر موارد، درد روی پا به واسطه صدمه، استفاده بیش از حد، فرسایش یا کفشهای نامناسب ایجاد میشود. وضعیت اولیه: بر روی زمین بنشنید، به طوری که پشت شما به یک مبل باشد. خار پاشنه دردناک، رشد استخوانهای کوچکی است که زمانی بروز مییابد که رباط عبور کننده در طول پاشنه پا به طور مکرر روی استخوان پاشنه کشیده شود. یک پا را با پاشنه به سمت باسن خود خم کنید. سینوس تارس در واقع کانالی است که میان پاشنه و استخوان مچ پا (تالوس) قرار دارد. ارتزها قطعات قالب داری از لاستیک، چرم، فلز، پلاستیک و ماد ترکیبی دیگر هستند که داخل یک کفش قرار میگیرد. درمان های شامل کفی و کفش طبی سفارشی، حرکات اصلاحی، فیزیوتراپی و… می باشد. برای ساخت کفی و کفش طبی بیمار باید در مزاکز ارتوپدی فنی مورد ارزیابی بیومکانیکال قرار بگیرد. روشهایی که شامل استفاده ازالتراسوند، تحریک الکتریکی، یخ، لیزر سرد و غیره میشود و به منظور کاهش التهاب و درد پا و تاندون مورد استفاده قرار میگیرند.

این مشکل آسیب معمول در هنگام دویدن است که به عنوان سندرم باند ایلیوتیبیال شناخته میشود. علائم این مشکل، سفتی پا، ناپایداری و درد پا و صافی غیر قابل انعطاف کف پا هستند، این موضوعات به طور معمول در اوایل نوجوانی رخ میدهند. اگر چه کفی های طبی سفارشی نسبت به کفی های طبی موجود در بازار بسیار گران قیمتتر هستند، دوام بیشتری دارند و ترمیم و پشتیبانی بیشتری را ارائه میکنند. تصحیح روش های حرکت پاها ، باعث پیشگیری از درد پا می باشد. پا درد ناشی از فعالیت فیزیکی را به راحتترین شکل ممکن با کاهش فعالیت میتوان پیشگیری کرد. درمان دستی: درمانهای با دست شامل ماساژ بافت نرم، ماساژ عمقی اصطکاکی، کشش با دست و متحرک سازی مفصل توسط یک متخصص طب فیزیکی به منظور بازیابی حرکت و دامنه حرکت پا و تاندون میشود.