هر چیزی که راجعبه درد ساق پا لازم دارید بدانید

پزشکان این موارد را (استراحت، یخ، فشرده سازی، بالا بردن پا و ارجاع) توصیه میکنند، گرچه اکنون بحث در مورد استفاده از یخ در آسیبهای بافت نرم وجود دارد. انرژی رادیوفرکانسی بافت رگ را گرم میکند. کفشهایی را بپوشید که پاها به خوبی در آنها جای گرفته باشند. پاها قسمتی از بدنمان هستند که ممکن است تا زمانی که صدمه نبینند زیاد به آنها فکر نکنیم! در هنگام راه رفتن یا ایستادن، ممکن است خار پاشنه صدمه ببیند. کبودی سنگی که کبودی عمیق چربی پاشنه یا توپی پا میباشد. که به شکل ترک های ریزی بر روی استخوان های پا دیده می شود. با قوزک پایتان شکل دایره بزنید. سایز پا می تواند در اثر افزایش سن یا بارداری افزایش یابد پس همیشه هنگام خرید کفش انتخابیتان را به پا کنید و با آن کمی قدم بزنید تا سایز مناسب با پایتان را انتخاب کنید.

به پاشنه فشار نیاورید و از عصا استفاده کنید. افرادی که دارای پاهایی صاف یا با قوس بسیار هستند، به احتمال زیاد درد ناشی از خار پاشنه پا را تجربه میکنند. برای درد جزئی پا که نتیجه آسیبهای ورزشی یا آسیبهای ناشی از استفاده بیش از حد است، ممکن است بتوانید این مشکل را در خانه درمان کنید. اگر از علت ایجاد درد ران پا اطمینان ندارید یا با گذشت زمان و مصرف دارو درد کاهش نمییابد، برای تشخیص صحیح به پزشک مراجعه کنید. اگر مشکوک به بیماری جدیتری در پا هستید یا اگر پا درد شدید دارید با پزشک خود تماس بگیرید. این سبک طراحی شیوه تماس و تعامل کف پا و پا را با زمین تغییر می دهد. خار پاشنه منبع دیگری از درد کف پا است.

درد پاشنه فاسیا ممکن است با کشش قوس افزایش یا کاهش یابد. از آنجایی که کشش و تقویت پا می تواند به مدیریت علائم از جمله درد کمک کند، انجام فیزیوتراپی نیز به بیماران توصیه می شود. با گرم کردن قبل از فعالیت و کشش پس از آن میتوان از درد پشت ساق پا به دلیل آسیب ناشی از استفاده بیش از حد یا آسیبهای ورزشی جلوگیری کرد. اما در صورتی که مراقب خودتان باشید و به توصیه های پزشک در خصوص ورزش و رژیم غذایی عمل کنید میزان عوارض بارداری در حد زیادی کاهش می یابد و برخی عوارض را اصلا تجربه نخواهید کرد. معمولاً وقتی از رختخواب بیرون میآیید، بدترین حالت درد را در صبح تجربه خواهید کرد. اما وقتی با کوچکترین مشکل روبرو میشویم، سریعاً به دنبال درمان میگردیم.

علت درد کف پا به موارد زیادی مرتبط میشود، اما مهم دستیابی به درمان مناسب برای رفع مشکل است. مشکل در کف پا با درد همراه است و فرد به خوبی میتواند ناحیه دردناک را شناسایی کند. اگر درد پشت ساق پا شما ناشی از بیماری عروقی (مشکلات گردش خون) باشد، پزشک شما ممکن است در صورت لزوم اقدامات مربوط به سبک زندگی را برای کاهش خطر بیماری قلبی و سکته مغزی، همراه با داروهایی برای کنترل فشار خون یا کلسترول، پیشنهاد کند. اولین چیزی که باید در نظر بگیرید این است که درد شما در کدام ناحیه کف پا واقع شده است، سپس با شناسایی دقیق میتوان درمان مناسب را تجویز کرد؛ با رسا همراه باشید. دلایل مختلفی وجود دارد که تشخیص دقیق آن باید توسط متخصص ارتوپدی و تست های تشخیصی صورت بگیرد. هیچ آزمایش خاصی برای تشخیص علت درد پشت ساق پا وجود ندارد.