پادرد شبانه علامت این بیماری است

اگر در آب و هوای گرم ورزش می کنید، برای جلوگیری از خستگی و گرم شدن آب فراوان بنوشید. همیشه قبل و بعد از ورزش کشش و گرم کنید. پاها قسمتی از بدنمان هستند که ممکن است تا زمانی که صدمه نبینند زیاد به آنها فکر نکنیم! در هنگام راه رفتن یا ایستادن، ممکن است خار پاشنه صدمه ببیند. خار پاشنه منبع دیگری از درد کف پا است. مشکل در کف پا با درد همراه است و فرد به خوبی میتواند ناحیه دردناک را شناسایی کند. میتواند احساس گزگز یا سوزش، درد در ناحیه پایین پا و کف پا، بی حسی و حساسیت به لمس را ایجاد کند. درد ممکن است مانند احساس گزگز یا احساس سوزن سوزن شدن باشد. برای درد جزئی پا که نتیجه آسیبهای ورزشی یا آسیبهای ناشی از استفاده بیش از حد است، ممکن است بتوانید این مشکل را در خانه درمان کنید. علائم و نشانههایی از درد پشت ساق پا وجود دارد که میتواند به پزشک در یافتن علت کمک کند.

بسته به علائم و معاینه فیزیکی پا (پاها) شما، پزشک در مورد نیاز به هرگونه آزمایش مانند آزمایش تصویربرداری تصمیم میگیرد. اگر در رگهای واریسی خود احساس درد، سنگینی یا خارش میکنید ، به پزشک خود مراجعه کنید. برای برخی افراد، لخته شدن خون در رگهای پا ممکن است رخ دهد و در صورت نشستن به مدت چند ساعت میتواند باعث بروز ترومبوز ورید عمقی گردد. در عین حال، ممکن است عصبها آنقدر ملتهب شوند که بیمار دچار درد شدیدی شود. همچنین برای تشخیص علت درد مفاصل ممکن است لازم ببیند آزمایش خون و عکسبرداری با اشعه ایکس انجام دهید.

نقرس در اثر تجمع اسید اوریک در خون ایجاد میشود و سپس بلورها را در مفاصل تشکیل میدهد. به طور مشترک روی انگشت شست پا تأثیر میگذارد، اما همچنین میتواند باعث درد در مفاصل زانو، ساق پا و مچ پا شود. هیچ آزمایش خاصی برای تشخیص علت درد پشت ساق پا وجود ندارد. ممکن است یک اشعه ایکس، MRI یا اسکن استخوان پا و قوس گرفته شود تا مشخص شود که آیا اختلالات استخوانی و یا بافت نرم وجود دارد. کفشهایی با کفی مناسب و لایۀ نرم بپوشید. پزشکان این موارد را (استراحت، یخ، فشرده سازی، بالا بردن پا و ارجاع) توصیه میکنند، گرچه اکنون بحث در مورد استفاده از یخ در آسیبهای بافت نرم وجود دارد. سیاتیک غالباً ناشی از فتق دیسک در ستون فقرات است که عصب سیاتیک را فشرده میکند. آسیب به اعصاب کف پا یا پایین پا از عوارض احتمالی دیابت است و به عنوان نوروپاتی دیابتی شناخته میشود.

شایعترین علت درد استخوان ساق پا ، فعالیتهای مکرر و یا طولانی مدت است که بر روی تنوپریوستوم فشار و تنش وارد میسازد. شکستگیهای کوچک که در استخوانهای ساق پا، به ویژه در استخوان درشت نی، به دلیل فشار طولانی و مکرر اتفاق می افتند. خار پاشنه در واقع یک زائدهی استخوانی است که در زیر استخوان پاشنهی پا شکل میگیرد. بسیاری از مردم به این عارضه مبتلا میشوند، اما بیشتر خار پاشنهها درد ندارند. در اثر پوشیدن کفشهای نامناسب، پیاده روی در وضعیت غیر طبیعی و حتی در اثر فعالیتهایی مانند دویدن به خار پاشنه دچار شوید. پا درد ممکن است به دلایل متعددی از قبیل: پیری، پوشیدن کفشهای ناراحتکننده، پیادهروی بیشازحد، ایستادن روی پای خود برای مدت طولانی، کمبود مواد معدنی، دیابت یا غیره باشد. این وضعیت ممکن است فقط هنگام راه رفتن یا ایستادن رخ دهد.