پا درد، شناخت 16 دلیل+ بررسی 10 روش درمان خانگی درد پا سیوطب

این عارضه ممکن است باعث حس کشیدگی و درد در قسمت خارجی لگن، پا و زانو شود. درد اسکلتی عضلانی: به عنوان مثال می توان به کرپیتوس اشاره کرد که با صدای ترکیدن یا ترک خوردن در زانو تشخیص داده می شود، یا آرتریت، یک بیماری خود ایمنی که مفاصل لگن، زانو یا مچ پا را تحت تاثیر قرار می دهد. اصطلاح تاندینوپاتی یک توصیفکننده عمومی از شرایط بالینی (درد و ویژگی های پاتولوژیک هر دو) در تاندونها و اطراف آنها مربوط با استفاده بیش از حد از تاندون است. اکنون بیشتر متخصصان از اصطلاح تاندینوپاتی که هردو نوع مشکلات التهابی و پارگیهای ریز تاندون را شامل میشود استفاده میکنند اما سالها به بسیاری از مشکلات تاندون تاندونیت اطلاق میشد. تاندینوپاتی معمولاً باعث درد، سفتی و از دست دادن قدرت در ناحیه آسیبدیده میشود.

رگ به رگ شدن مفاصل زمانی اتفاق می افتدکه لیگامنت هایی که مفاصل پا را نگه داشته اند بیش ازحد کشیده شوند وفیبرها هم دچار کشیدگی میشود. کفش هایی که کفی محافظ دارند و از گودی کف پا حمایت می کنند، چنین مشکلاتی را به سادگی برطرف می کنند. در صورتی که جواب شما به هریک از این سوالات مثبت است علت درد کف پا در صبح را خودتان یافته­اید و برای درمان نیاز به انجام مداخله دارویی نیست. تاندونهایی که این امکان را فراهم میکنند شامل تاندونهای چهار سر ران (Quadriceps) که تاندون کشکک و سر زانو را در بر میگیرند، تاندونهای همسترینگ (Hamstring) و تاندونهای عضله خیاطه (Sartorius) هستند. امکان دارد که هر فردی دچار آسیبدیدگی تاندون شود اما افرادی که در شغل، ورزش یا فعالیتهای روزمره خود مرتباً حرکات تکراری را انجام میدهند، بیش از سایر افراد ممکن است تاندونِ آنها آسیب ببینند.

سایر تاندونها به خم شدن یا صاف کردن آرنج، چرخاندن بازو یا خم شدن مچ دست کمک میکنند. بسیاری از تاندونهای دیگر کمک میکنند تا قسمتهای دیگر بدن مانند سر و گردن را حرکت دهید یا به حرکت چشمها، پلکها و فک کمک میکنند که شامل موارد زیر هستند: تاندونهای چشمی (Ocular)، تاندونِ بالا برنده پلکها (Levator Palpebrae)، تاندونهای فک (Masseter) و تاندون گیجگاهی (Temporalis). تاندونها در بیشتر قسمتهای بدن از جمله دستها، پاها، حتی سر و تنه وجود دارند. بیشتر آسیبهای تاندون در نزدیکی مفاصل مانند شانه، آرنج، زانو و مچ پا رخ میدهند. بیشتر آسیبهای تاندون نتیجه فرسودگی تدریجی تاندون در اثر استفاده بیش از حد یا افزایش سن است. این داروها را می توان به صورت خوراکی استفاده نمود و در یک بازه 5 روزه و با کاهش تدریجی مصرف دارو یا به صورت تزریقی درون ناحیه دردناک استفاده کرد.

این رسوبات بلوری می توانند کاملاً دردناک باشند و به یک مشکل مزمن تبدیل شوند. این یک ترکیب عالی است و نتایج بسیار خوبی دارد؛ در حالی که کمپرس گرم به بهبود گردش خون در پای شما کمک میکند، کمپرس سرد با بیحس کردن ناحیه آسیب دیده در کاهش درد و تورم بسیار موثر است. التهابات و عفونت های پوستی در ناحیه پا می تواند باعث درد قابل توجهی در پا و همچنین علت درد پا از زانو به پایین شود.پوستی که به دلیل ادم یا تجمع مایعات کشیده شده است نیز می تواند باعث درد شود. بسیاری از تاندونهای دست و پا به استخوانهای دست و پا متصل میشوند و به حرکت انگشتان دست و پا کمک میکنند. درد پا میتواند ناشی از شکستگیهای استخوانهای متاتارس باشد، این استخوانها در بالای پنجه پا قرار دارند. اگر تاندون با گذشت زمان ضعیف شده باشد، احتمال آسیبدیدگی ناگهانی در آن وجود دارد.