پا درد، شناخت 16 دلیل+ بررسی 10 روش درمان خانگی درد پا سیوطب

از کفش طبی می توانید به تنهایی یا در کنار دیگر روش های درمان غیرجراحی کمر درد استفاده کنید. ناراحتی خفیف اغلب در کوتاه مدت از بین می رود و با درمان های خانگی تسکین می شود. این التهاب هر چند ممکن است در ابتدا خفیف باشد اما ممکن است در اثر گذشت شدت بیشتری پیدا کند. گاهی تشخیص زمان مراجعه به پزشک یا اورژانس، برای درمان درد پا دشوار است. در صورتیکه از درد پا و کمر احساس ناراحتی می کنید ابتدا به پزشک مراجعه کنید تا مشکل اصلی درد شما را شناسایی کند. پا را در حالت نشسته دستکم تا سطح مفصل ران بلند کنید و روی صندلی بگذارید. پای آسیبدیده خود را بلند کرده و بالاتر از سطح قلب، تا آنجا که میتوانید، نگه دارید. انگشت پا صاف و کشیده باشد در حالی که پا را صاف نگه داشتهاید آن را به سمت بدن به عقب فشار بدهید.

عوامل بسیاری در بروز پادرد و کمردرد تاثیرگذارند مثل قرار گرفتن بدن در یک وضعیت بد، ورزش نکردن و بی تحرکی. کفش خوب لزوما یک کفش مارک دار یا گران قیمت نیست. سعی کنید در جلوی کفش روزمره به اندازه نصف طول شست و در جلوی کفش ورزشی به اندازه یک شست شما فضا وجود داشته باشد. برای ورزش یا پیاده روی حتما از کفش ورزشی زنانه یا کفش ورزشی مردانه استفاده کنید. از پوشیدن کفش های باریک اجتناب کنید چراکه ممکن است کف پای شما از طرفین کفش بیرون زده و روی کفی کفش قرار نگیرند. آسیبهایی که میتوانند باعث پادرد شوند ممکن است در هر قسمت از پا رخ دهند.

کفشی که از قوس کف پای شما به خوبی پشتیبانی کند، می تواند دردهای پا و کمر شما را تسکین داده یا از بین می برد. چون کف پا وزن کل بدن را تحمل می کند، یک آسیب خفیف در صورتی که درمان نشود، می تواند منجر به یک آسیب شدید و جدی شود. بیش از ۸۰ درصد مبتلایان به ویروس دچار بیماری خفیف میشوند. اگر دچار صافی کف پا هستید یا به قوس زیاد کف پا مبتلا هستید و مچ پایتان بیش از حد رو به داخل باشد تراز بدن شما به هم می خورد و باعث آسیب یا درد در نواحی مختلف بدن می شود. مطمئن شوید کفش به خوبی از قوس کف پا حمایت می کند.می توانید در داخل کفش خود از کفی طبی استفاده کنید. به طور کلی، اگر قوس کف پایتان زیاد است، بهتر است کفشی را انتخاب کنید که قسمت میانی کفی آن نرم تر باشد.

واریس ممکن است به خاطر از بین رفتن خاصیت ارتجاعی رگها و دریچههای آنها، در اثر بالا رفتن سن و یا در نتیجه برخی بیماریها رخ دهد. علاوه بر این کفش نامناسب در هنگام راه رفتن و برخورد پا به زمین، ضربه را به خوبی جذب کند به همین دلیل قسمت های دیگر بدن مجبور به تحمل این نیروی ضربه هستند و اینجاست که درد کمر و پا دوبرابر خواهد شد. اگر کفش ها پشتیبان خوبی برای پاهای شما نباشند بر نحوه راه رفتن شما تاثیر خواهند گذاشت، ستون فقرات از وضعیت تراز خارج خواهد شد و درد پا و کمر به سراغ شما خواهند آمد. کمردرد و پادرد، ناراحتی های ناخوشایندی هستند که بر تمام عملکردهای ما در طول روز تاثیر می گذارند و حتی گاهی روند زندگی ما را نیز مختل می کنند. بسیاری از کودکانی که از کفش های با سایز نامناسب استفاده می کنند نیز در خطر ابتلا به بدشکلی های پا در حین رشد قرار دارند.