پا درد:علت و درمان – پروفسور بیژن فروغ

از داروهای ضد التهاب مانند داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی (مانند ایبوپروفن، ناپروکسن و مهار کنندههای انتخابی کاکس 2) یا استروئیدهای خوراکی نیز میتوان برای کمک به تسکین التهاب پا استفاده کرد. کشش دیسک بین مهره ای در بسیاری از فعالیتهای مختلف به عنوان گرم کردن یا وسیله ای برای افزایش انعطاف پذیری کلی مورد استفاده قرار میگیرد. به عنوان مثال می توان به وجود کرپیتوس اشاره کرد که با صدای بیرون آمدن یا ترک خوردن در زانو تشخیص داده می شود یا آرتروز، یک بیماری خود ایمنی است که مفاصل ران، زانو یا مچ پا را تحت تأثیر قرار می دهد. این اختلالات معمولا منجر به درد، به ویژه در اطراف لگن، ران و یا زانو میشوند.

5 درصد خطر عود مجدد بیماری و خطر بیشتر دردهای کمر در آینده ، با یا بدون جراحی وجود دارد. لباس های تنگ حتی امکان دارد باعث تنگی و انسداد در مسیر ورید در برخی قسمتهای پا شود و جریان طبیعی خون را با محدودیت مواجه کند. تنیس برای دیسک کمر یک پیشنهاد دشوار است ، زیرا این ورزش بسیار پرتحرک است و ممکن است بسیاری از مشکلات موجود در دیسک را تشدید کند. مانند همه دردهای مزمن، پیشگیری از اهمیت بسزایی برخوردار است. پزشکان ما در این مرکز برای ساخت کفشهای طبی از دستگاه اسکن پا برای ارزیابی دقیق استفاده میکنند. در صورت از بین رفتن عملکرد روده یا مثانه ، ضعف پیشرونده پا یا وضعیت اضطراری ممکن است عمل جراحی در صورت نیاز به بهبودی دیسک به خودی خود انجام شود. پیاده روی برای دیسک کمر یک تمرین با فشار کم است که میتواند در هر نقطه و تقریباً برای هر بیماری میتواند استفاده شود.

پوشیدن این موارد باعث فشار مضاعف به ورید ها میشود. جوراب مانع تجمع مایعات میان بافتی و سموم در پا ها میشود و در نتیجه باعث راحتی پا ها در حین خواب میگردد. 5 – در مواردی که درد چند وقتی تداوم می یابد ممکن است با نشانه های دیگر مثل ورم پا به خصوص در قسمت مچ پا و نیز تغییر رنگ پوست همراه شود. ممکن است درد پا در کودکان با علائم دیگری نیز همراه باشد. 2- با بالا گرفتن پاها، مانند حالتی که پاها را به دیوار تکیه دهید درد پاها کمتر می شود. یک حوله را در مخلوط گرم خیس کنید، مایع اضافی را فشار دهید و سپس آن را دور پای خود بمالید. این امر تنها در صورتی اتفاق می افتد که دیسک کمر بر روی یک یا چند عصب در کانال نخاعی فشار وارد نماید. نقرس: نقرس باعث حملات التهابی دردناک در یک یا چند مفصل میشود.

با این حال، اغلب اوقات، مشکلات ناشی از فتق دیسک باید طی چند هفته خود به خود بهبود یابد. با افزایش دادن گردش خون از طریق ماساژ، اسیدها از عضلات رگ بهرگ شده یا کشیده شدهی پا با سرعت بالاتری نسبت به شرایط معمول زدوده میشوند و امکان بازیابی سریعتر و داشتن عملکرد بهتر فراهم میگردد. 4 – درزمان خواب بیماران واریسی ممکن است تکان های شدید در پا که به نام سندرم پای بی قرار شناخته می شود و نیز از گرفتگی عضلات شکایت داشته باشند . ورزش دیسک کمر که برای شرایط دردناک دیسک تجویز میشود ، به طور معمول برای کار با عضلات اصلی و خلفی بدن طراحی شده اند. اما همیشه باید قبل از اینکه آسیب دیدگی تاندون بدتر شود، ابتدا با پزشک متخصص مشورت کرد.