پا درد در دوران بارداری – سلامت بانوان اوما

برای هر نوع درد در ناحیه کف پا، درمانی خاص تجویز میشود، اما بیشتر دردها ناشی از پوشیدن کفش نامناسب و انجام فعالیتهای ورزشی سنگین و خشن است. در صورت بروز ، تشدید و استمرار این دردها باید از داروهای تسکین دهنده و ضد التهاب استفاده کرد زیرا، عدم کنترل دردهای مزمن علاوه بر کاهش کیفیت زندگی افراد، اثرات منفی بر ذهن بیمار دارد و در نهایت می تواند منجر به افسردگی شود . مداخله سوم: اقدامی صورت نمی¬گیرد، البته در کل مدت 20 دقیقه محقق کنار بیمار حضور خواهد داشت. ادوالژین ای آر (Advalgin ER) حاوی ۶۰۰ میلی گرم ماده موثر ایبوپروفن است و با تکنولوژی پیشرفته دو لایه تولید می شود که ۲۰۰ میلی گرم آن به صورت سریع آزاد شده و باعث تسکین فوری درد می گردد؛ ۴۰۰ میلی گرم آن نیز آهسته و در طول ۱۲ ساعت آزاد می شود تا درد را به صورت طولانی مدت تسکین دهد.

شکستگیهای جزئی ممکن است نیاز به استراحت، یخ و تسکین دهنده درد داشته باشد. نوروپاتی ممکن است در هر جایی از پا اتفاق بیفتد. این نوع درد کف پا، غالباً نتیجه آسیب عصبی ناشی از بیماریهایی مانند دیابت یا الکلیسم (وابستگی به الکل) است که باعث ضعف ماهیچههای پا میشود. پزشکان ما در کلینیک امید با معاینه دقیق به ارزیابی مفصل پا و بررسی دردهای ارجاعی می ردازند و سپس با ارائه روشهای درمانی موثر مانند کفشهای طبی مخصوص و حرکات اصلاحی به درمان پا درد در کودکان کمک میکنند. با فرکانس پایین روی ماهیچه های پا و کف پای بیمار اثر گذاشته و به بهبود جریان خون در نواحی مشخص شده کمک می کند . استفاده از روغن برای ماساژ به تحریک جریان خون, کشش عضلات و افزایش انعطاف پذیری کمک خواهد کرد. کشش را به مدت ده ثانیه حفظ میکنیم.

کفی کفش را امتحان کنید. اگر هنوز درد دارید، با پزشک خود صحبت کنید. اگر شکستگی نداشته باشید، درد و تورم باید طی روزهای آتی از بین برود. تصویربرداری امآرآی: تصاویری از بافت نرم اطراف ران را نشان میدهد و مشخص میکند که پارگی عضله یا تاندون علت درد ران است یا خیر. بیماری لگ کالوپرتس به دلیل خونرسانی به مفصل ران رخ میدهد. همسترینگ تنگ باعث درد خسته کننده در ران و پایین بدن می شود.برای رفع این مشکل شما باید تحت درمان توسط متخصص ارتوپدی قرار بگیرید. در این حالت معمولاً قسمت پایین پشت ساق پا دچار گرفتگی شده و از کنترل خارج شود. تخریب تدریجی مفاصل (آرتروز) از جمله علت هایی است که موجب درد مزمن می شود.

پینهها نواحی وسیعتری را ممکن است درگیر خود کنند که منجر به درد کف پا میشوند. پیچ خوردن انگشت پا ممکن است هنگامی رخ بدهد که انگشتان پا را فشرده کردهاید یا به جایی کوبیدهاید و به تاندون یا بافت نرم انگشتتان آسیب زدهاید. شکستگی استخوان کنجدی، شکافی در استخوانهای کوچک (سزاموئید) است که در تاندونهای متصل به انگشتان بزرگ قرار دارد. درد در ناحیه انگشتان پا و اطراف آن ایجاد میشود. آتل ساق پا و شکستگی استرس می تواند در اثر ورزش های تکراری مانند دویدن ایجاد شود. چنین دردهایی غالبا در مفاصل بزرگ بدن مثل مفصل زانو ایجاد می شوند که تحت فشار مداوم وزن بدن قرار دارد. پینهها قسمتهایی ضخیم از پوست سفت در کف پا یا بین انگشتان پا هستند که با تحریک و فشار، دردناک میشوند. بسیاری از بیماران درد ساق پا اصلا دردی در کمر ندارند ولی مشکل درد ساق در کمر انهاست .