پا درد: علت و درمان آن با کفی و کفش طبی – دکتر یزدانی

تاندون آشیل اگر بیش از حد کشیده شود، میتواند جزئی یا به طور کامل پاره شود. پارگیهایی که به طور ناگهانی اتفاق میافتند، مانند زمین خوردن، معمولاً درد شدیدی ایجاد میکنند. پارگی تاندون میتواند یک مشکل جدی باشد و در صورت عدم درمان، منجر به درد شدید و ناتوانی دائمی شود. اگر در پاشنه پای خود احساس درد شدید داشتید، سعی کنید یک کفش راحت تر بپوشید. این عمل به کاهش ورم, درد و تقویت جریان خون در طول پاها مشهور است. بیماران بسته به وسعت جراحی و نوع بیماری زمینه ای که دارند یک تا چند روز پس از عمل در بیمارستان بستری میمانند. عضلات دوسر: عضله دو سر بازو به عنوان خمکننده آرنج عمل میکند. تاندون آشیل که بزرگترین تاندون بدن است، یک طناب فیبری قوی بوده که عضلات پشت ساق پا را به استخوان پاشنه متصل میکند.

اگر درمانهای محافظتی کمکی نکرد، پزشک ممکن است روشهای درمانی دیگری را برای التهاب تاندون زانو پس از صحبت با بیمار در نظر بگیرد که در ادامه توضیح داده شدهاند. این گروه از عضلات که اغلب چهار سر نامیده میشود، برای کشیدن پا در ناحیه زانو استفاده میشود و به راه رفتن، دویدن و پریدن کمک میکنند. ورزش شدید و مداوم، به ویژه در ورزشهایی که نیاز به پریدن است. اگر تاندون آشیل پاره شود، ممکن است یک صدای شدید و به دنبال آن یک درد فوری در پشت مچ پا و پایین ساق پا ایجاد شود که بر توانایی راه رفتن صحیح تأثیر میگذارد.

ناخن هایی که در اثر رشد ناخن درد دارند و وقتی که لبه های ناخن از طریق پوست یا به داخل پوست نفوذ می کنند، باعث درد و اغلب منجر به عفونت می شوند. اغلب میتوان درد عضلات و مفاصل را با لمس کردن احساس کرده یا امتحان نمود، به این معنی که لمس ناحیه دردناک باعث بروز مجدد یا تشدید درد میشود. استامینوفن (تیلنول) به کاهش درد کمک می کند در حالی که یک ضد التهاب غیرواقعی (NSAID) مانند آسپیرین، ایبوپروفن (Motrin) یا ناپروکسن (Naprosyn) می تواند به کاهش درد کمک کند و همچنین التهاب را کاهش دهد. از درد نترسید چرا که هر دردی به معنی عود دیسک کمر نیست بلکه اغلب به معنی نیاز شما به مراعات بیشتر نکات ایمنی است. هر بار که ساق پا منقبض میشود، تنوپریوستوم را میکشد. این مساله بیشتر میان کودکانی شایع است که فعالیتهای ورزشی یا سایر فعالیتهای بیرون از خانه دارند.

پارگیهای تاندون این قسمت به دو صورت پروگزیمال (نزدیک شانه) یا دیستال (نزدیک آرنج) طبقهبندی میشوند. برای این کار نیاز به یک روسری و دو صندلی دارید. تزریق کورتیکواستروئید: یک تزریق کورتیکواستروئید تحت هدایت سونوگرافی در غلاف تاندون کشکک، ممکن است به تسکین درد کمک کند. مصرف داروهای ضد التهاب مانند ایبوپروفن میتواند به طرز قابل توجهی به بهبود درد و لنگی پا کمک کند. لیزرهای سطح پائین در کاهش التهاب بسیار موثر هستند و باعث کاهش درد ناشی از فعالیت عصبی میشوند. یکی از علت های پا درد مشکلات ساختاری می باشد، یک راه برای این مشکل استفاده از کفی و کفش طبی سفارشی است، برای این منظور می توان از ارزیابی بیومکانیکال با استفاده از اسکن فشاری و اسکن ستون فقرات استفاده کرد. می باشد. برای ساخت کفی و کفش طبی بیمار باید در مزاکز ارتوپدی فنی مورد ارزیابی بیومکانیکال قرار بگیرد.