پا درد: علت و درمان آن با کفی و کفش طبی – دکتر یزدانی

جوراب واریس به کاهش التهاب و افزایش گردش خون در پاها و مچ پا کمک می کند و باعث کاهش پادرد می شود. از آن جایی که فشار دادن برخی نقاط در مچ پا و دست باعث تحریک رحم می شود و برخی روغن های ماساژ برای خانم های باردار مضر است باید ماساژور تخصص کافی را برای خانم های حامله داشته باشد. از حرفه ای بودن ماساژور خود اطمینان حاصل کنید. همچنین ممکن است لازم باشد مسکن های بدون نسخه مانند استامینوفن، ایبوپروفن یا ناپروکسن برای تسکین درد خود مصرف کنید. • خونریزی: آسیبها همچنین میتوانند باعث خونریزی در درون بافتها و مفاصل شوند. جلوگیری از انجام فعالیت هایی که باعث درد در مفاصل میشود دویدن به صورتی که فشار بدن برزمین باشد. آسیب تاندون های آشیلی ، آسیب روی تاندون هایی است که ناحیه پشت پاشنه پا ایجاد میشود.

بر روی قسمت هایی که درد می کند پارچه ای گرم قرار دهید. نحوهی درمان بر اساس نوع علت ایجاد کنندهی علائم، میتواند کاملا متفاوت باشد. بر روی یک صندلی بنشینید و پا را بر روی صندلی دوم قرار دهید. یک نوع از اولتراسوند برای ارزیابی جریان خون و ساختار رگها در پاونوگرافی رزونانس مغناطیسی (ام آر وی)، یک آزمایش تشخیص است، که در آن از رگ ها تصویرهای دقیق سهبعدی گرفته میشود. برخی بیماری ها مانند دیابت، اختلالات غده تیروئید، مشکلات کلیه و کبد و مشکلات اعصاب باعث گرفتگی عضلات می شوند. فیزیوتراپیست می تواند به شما نحوه ی صحیح راه رفتن و بلند کردن اجسام را آموزش داده و تمریناتی را برای شما تجویز کند تا به وسیله ی آن ها عضلات پا، کمر و شکم خود را بکشید. این نوع درد با انجام حرکات کششی، راه رفتن یا حرکت آرام دیگر تسکین پیدا میکند. پیش از خواب حرکات کششی انجام دهید و پیش و پس از ورزش کردن، بدن را گرم کنید.

افرادی که در اثر ورزش در محیط های گرم خسته می شوند و بدنشان کم آب می شود دچار گرفتگی عضلات می شوند. افرادی که سن بیشتری دارند پادرد بیشتری می گیرند. دلایل دیگری نیز وجود دارند که چندان شایع نیستند ولی ممکن است لازم باشد پزشک آنها را نیز مد نظر بگیرد. فاکتورهای زیادی وجود دارند که احتمال پادرد را افزایش می دهند. در صورت عدم درمان این بیماری، امکان زخم شدن و باز شدن آن وجود دارد. دلایل بسیاری وجود دارد که پا درد رخ دهد و شناخت علت درد راهی است که افراد را به درمان پا درد راهنمایی میکند. تشخیص و درمان سریع برای هر بیماری زمینه ای ممکن است از بدتر شدن درد جلوگیری کند.

خار پاشنه یا ورم فاشیا یا پرده کف پا براساس گرفتن شرح پزشکی و معاینه فیزیکی شما تشخیص داده می شود. این درمان معمولاً برای ورم کف پایی است که به درمانهای آسانتر پاسخ نداده است بکار می رود. علت دقیق و در نتیجه درمان DOMS مشخص نیست. در نتیجه آسیبپذیری بیشتری داشته و انباشتهشدن کلسترول باعث ایجاد التهاب در این تاندون میشود. گره کردن پاها باعث محدودیت گردش خون می شود و باید پادرد بیشتری را تحمل کنید. آسیب های تروماتیک در صورت عدم استراحت یا درمان، می توانند به مشکلات طولانی مدت یا مزمن تبدیل شوند. در این صورت این کارها نه تنها درد را کم نمی کند بلکه باعث افزایش درد و گسترش آن به قسمت های دیگر بدن نیز می شود. می توانید کشش پا را به صورت نشسته انجام دهید. باید کشش عضلات ساق پا را حس کنید. اگر بعد از ورزش یا تحمل فشار خفیف درد پا را احساس می کنید ، یا احساس درد ، تورم ، قرمزی و گرما در ساق پا دارید ، فوراً به مراقبت های پزشکی فوری بپردازید.