پا درد چه دلایلی دارد؛ انواع پا درد و روش های درمان – مجله دکتردکتر

برخی افراد میتوانند این بیماری را با تغییر عاداتی مانند ترک سیگار مدیریت کنند؛ اگر این روش بیتأثیر باشد، ممکن است پزشک برای درمان پا درد یا کمک به تسکین درد، دارو تجویز کند؛ برخی افراد نیز نیاز به عمل جراحی پیدا میکنند. اگر با انجام چنین درمان های خانگی بهبودی در وضعیت درد زانوها مشاهده نکردید حتما به پزشک متخصص مراجعه کنید. وی می افزاید: “استخوان های آنها آمادگی لازم برای شروع ناگهانی آن فعالیت بدنی را ندارد.” دکتر «هامبیرد»، توصیه می کند، در چنین مواقعی بهتر است که به پاهای تان استراحت دهید. عمل جراحی به ندرت لازم می شود مگر اینکه شما به ضعف عضلانی دچار باشید، دیسک کمر داشته باشید، به سندرم دم اسبی مبتلا باشید و یا درد شدیدی را تحمل کنید که پس از دوره های درمانی بدون جراحی از بین نرفته باشد.

لازم بذکر بنده لوپوس دارم.داروهام از سه سال پیش با روزی دو ونیم میلی پردنیزون و دوتا هیدروکسی شروع شدن و الان فقط در هفته پنج تا هیدروکسی میخورم. درد سندرم کمپارتمان میتواند با افزایش فعالیت افزایش یابد، تا حدی که فرد مجبور به متوقف کردن ورزش شود. تاندونیت یکی دیگر از دلایل شایع درد پشت ساق پا است و میتواند بر تاندون آشیل تأثیر بگذارد (تاندونیت آشیل یا تاندون میانی استخوان درشت نی که باعث ایجاد درد شین یا شین اسپلینت میشود). همچنین ممکن است درد در محلی که تاندون آشیل به پاشنه برخورد میکند؛ ایجاد شود. گرفتگی یا اسپاسم بیشتر در پاشنه یا انگشتان پا احساس میشود. این وضعیت در شب و هنگام خواب بدتر میشود.

گرفتگی پا معمولاً در شب و اغلب بعد از ورزش اتفاق میافتد. علت درد کف پا در شب بسته به اینکه کدام قسمت پا درد می کند فرق دارد. بهترین درمان بسته به علت درد عصبی تعیین می شود. جوراب واریس به کاهش التهاب و افزایش گردش خون در پاها و مچ پا کمک می کند و باعث کاهش پادرد می شود. تشخیص زود هنگام و معاینه توط پزشک میتواند در پیشگیری از افزایش شدت درد و عوارض ناخواسته جلوگیری کند. با این وجود ، در صورت بروز علائم، درمان میتواند برای کاهش درد و ناراحتی و همچنین درمان عوارضی مانند زخم پا، تغییر رنگ پوست یا تورم نیاز باشد.

کاهش جریان خون همچنین میتواند رنگ ناخنهای پا و پوست را تغییر دهد؛ چراکه سلولها به دلیل کاهش جریان خون از مواد مغذی و اکسیژن محروم میشوند. در انجمن کاردیولوژی آمریکا اعلام شد که گرفتگی عضلات پاها هنگام راه رفتن میتواند نشانه سطح بالای کلسترول بد در بدن باشد. گفته می شد که مجیدی اعلام کرده است که در صورت اعزام حسین مرادمند و سیاوش یزدانی به خدمت سربازی، از سمت خود استعفا می دهد که البته این خبر تکذیب شد. همچنین صبح امروز اخباری مبنی بر استعفای فرهاد مجیدی از سمت مربیگری استقلال منتشر شد که محمد مومنی عضو هیئت مدیره آبی ها این خبر را تکذیب کرد. ممکن است با استفاده بیش از حد یا کم آبی همراه باشند و معمولاً با کشش عضله آسیب دیده میتوانند از بین بروند. همیشه باید زمانی را برای کشش عضلات خود قبل و بعد از ورزش اختصاص دهید تا از درد پا ناشی از فعالیت بدنی جلوگیری کنید.