پا درد چه دلایلی دارد؛ انواع پا درد و روش های درمان – مجله دکتردکتر

بیماری شریان محیطی زمانی رخ می دهد که پلاک در شریان های اندام ها ایجاد شود و جریان خون را به پاها و گاهی اوقات بازوها محدود می کند. اگر عضلات ساق پا تحت فشار قرار بگیرد یا ضربهای به آن وارد شود که موجب آسیب دیدن تاندونها شود اولین واکنش التهاب و درد است. اولین و شایع ترین علامتی که افراد متوجه می شوند درد مکرر، گرفتگی یا سنگینی در یک یا هر دو پا در حین پیاده روی یا ورزش است. با پیشرفت این بیماری، علائم معمولاً شدیدتر شده و می توانند شامل زخم در پاها که بهبود نمی یابند، یا درد یا بی حسی مداوم باشند. اگر پزشک، جراحی باز را انتخاب کند، با استفاده از چاقوی جراحی، دقیقاً بالاتر از محل رسوب برشی در پوست ایجاد و رسوبات را به صورت دستی حذف میکند. درد ساق پا ممکن است از علائم ترومبوز ورید عمقی (لخته شدن خون در پا) باشد که یک بیماری جدی و تهدید کننده زندگی است.

برخی از افراد طی یک هفته به عملکرد طبیعی خود برمیگردند اما برخی ممکن است درد پس از جراحی را تجربه کنند که باعث محدود شدن فعالیتهای آنها شود. پزشک بهترین منبع برای اطلاع از دوره بهبودی بیمار است. در صورت تداوم، بدتر شدن و یا دشوار کردن زندگی، فرد باید به پزشک مراجعه کند. گفتنی است بیماری شریان محیطی در مراحل اولیه خود هیچ علامتی ایجاد نمی کند. به گزارش “ورزش سه”، در حالیکه آبی پوشان امروز نیز تمرینات خود را برای بازی با فجرسپاسی برگزار کردند، اتفاقی حاشیه ای باعث شد تا کاپیتان آبی ها از کوره در رفته و با تصمیم فرهاد مجیدی، در اختیار باشگاه قرار گیرد.

عصبهای حسی. این عصبها اطلاعات را از گیرندههای حسی در بدن به مغز منتقل میکنند. در آموزش زیر که توسط آقای حسن اریه (دانشجوی دکترای تخصصی تربیت بدنی، رفتار حرکتی) ارائه شده است در هفت فصل مختلف به توضیح علم حرکت شناسی و نقش بافتهای مختلف عضلانی و رشتهای (تاندونها و لیگامانها) در انجام صحیح حرکات، تحلیل نحوه انجام حرکات، عضلات درگیر و نقطه اتصال هر عضله در ساختار اسکلت بدنی پرداخته شده است. این آموزش برای دانشجویان رشتههای تربیت بدنی، ورزشکاران و تمام کسانی که میخواهند از علم حرکتشناسی و انجام صحیح و دقیق حرکات آگاهی کسب کنند مناسب است. بر خلاف بسیاری از گونههای کمر درد که غالباً دردی خفیفاند، اکثر پا دردها مانند درد ساق پا توانفرسا و غیرقابل تحملاند. گفته می شد که مجیدی اعلام کرده است که در صورت اعزام حسین مرادمند و سیاوش یزدانی به خدمت سربازی، از سمت خود استعفا می دهد که البته این خبر تکذیب شد.

شناخت از نحوه اجرای صحیح حرکات ورزشی و یادگیری مفاهیم علم حرکتشناسی که در آن به تحلیل حرکات بدن پرداخته میشود، اینکه هرکدام توسط چه عضلات و تاندونهایی و در چه سطح و محور مفصلی انجام میگیرند بسیار حائز اهمیت است و آگاهی از آن باعث جلوگیری از انواع آسیبهای تاندونی ناشی از حرکات ورزشی اشتباه میشود. این اتفاق ممکن است به دلیل ضعف عضلات، برخی ورزش های سنگین، دویدن های طولانی و نیز سر پا ایستادن یا پیاه روی های بسیار طولانی رخ دهد. این علائم به این دلیل رخ می دهد که ماهیچه ها نمی توانند اکسیژن و مواد مغذی کافی دریافت کنند.