پزشک داروهایی را تجویز خواهد کرد

داروهایی مانند استامینوفن یا داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی می توانند به برخی از درد کمک کنند، اما اگر درد بیش از 72 ساعت ادامه پیدا کند، باید به پزشک یا متخصص مراجعه کنید. متخصص فیزیوتراپی روش صحیح بلند کردن اشیاء و راه رفتن را آموزش میدهد و تمرینهای مخصوصی را برای تقویت و کشش عضلههای کمر، پا و شکم در نظر میگیرد. در صورتی که از درد مکرر پا رنج میبرید، فوراً با یک متخصص طب فیزیکی مشورت کنید، زیرا شما ممکن است به یک اختلال مزمن دچار شده باشید. او قادر خواهد بود که با توجه به نیازهای بدن شما ماساژ را انجام دهد. لخته ممکن است به خودی خود حل شود، اما اگر فرد دچار سرگیجه و تنگی نفس ناگهانی شود و یا اگر خون سرفه می کند، توجه اضطراری لازم است. مسدود شدن این شریانها باعث کاهش انتقال خون به قسمتهای مختلف بدن میشود.

این ممکن است هنگامی اتفاق بیفتد که عصب در اسپاسم عضله یا توسط دیسک فتق نیشگون گرفته شود. ارتفاع: بالا بردن پا تا سطح قلب موجب میشود که عمل تخلیه به کمک نیروی جاذبه زمین بهتر انجام شود و به این ترتیب میزان درد و تورم کم شود. انتخاب کفش مناسب یکی از راههای موثر درمان پا درد شدید برای این افراد است. این ناهنجاریها اغلب باعث درد به ویژه در اطراف لگن، ران یا زانو میشوند. پیچ خوردگی و کشیدگی معمولاً به دلیل آموزش ناکافی انعطاف پذیری، کشش بیش از حد یا گرم نشدن قبل از فعالیت ایجاد می شود. آرتروز به التهاب مفاصل گفته میشود. برای درمان پا درد ناشی از عفونت از کمپرس گرم و آنتی بیوتیک نیز استفاده میشود.

از ماساژ، اولتراسوند، دیاترمی، گرما و تراکشن (کشش) نیز معمولاً برای مدتی کوتاه استفاده میشود. بنابراین با پرهیز از خود درمانی، برای رفع مشکل، ابتدا با پزشک خود مشورت کنید. همیشه قبل و بعد از ورزش، حرکات کششی انجام داده و بدن تان را گرم کنید. برخی از علل شایعتر درد ساق پا، عارضههای جزئی یا موقتی هستند که پزشک به طور موثر میتواند آن ها را درمان کند.برای آشنایی بیشتر با علل شایع درد پا و درمان های خانگی آن در ادامه این مطلب با ما همراه باشید… اگر پزشک تشخیص دهد که بیمار دچار گرفتگی عضلات پا، لخته شدن خون یا مشکلات عصبی است برای هر یک از علل بروز پا درد، درمانهای پزشکی متعددی وجود دارد. اگر بافتهای ساق پا اکسیژن کافی دریافت نکنند، این امر میتواند منجر به درد ساق پا، به ویژه در عضلات پشت ساق آن شود.

این بیماری ممکن است باعث تورم، درد و قرمزی در ناحیه آسیب دیده شود. علائم لنگی و سایر علائم بیماریهای عروقی، به دلیل خطر بیماری قلبی یا سکته مغزی به مراقبت و نظارت پزشکی نیاز دارند. مراقبتهای فردی زمان گرفتگی یا اسپاسم عضلات را فراموش نکنید. جهت کاهش لخته خون، با نظر پزشک، مصرف داروهای ضد پلاکت را ادامه دهید. اما اگر درد پایتان شدید باشد و آرام نشود، پزشکتان داروهای مسکن مانند ایبوپروفن، یا در صورت لزوم فیزیوتراپی و گاهاً جراحی را توصیه می کند. شریانها، رگهای خونی هستند که خون حاوی اکسیژن را در سراسر بدن حمل میکنند. این مشکل بیشتر در نوجوانانی که در دوران بلوغ دچار جهش رشد میشوند رخ میدهد. همچنین طبق مطالعات انجام شده، استفاده از ارتزهای پا با قوس داخلی مناسب یک روش موثر برای درمان پا درد شدید و بسیاری از اختلالات پا در این افراد است. شرایط و آسیبهای زیر هم میتوانند باعث درد شدید پا شوند.