پس از جراحی کمر – سایت شخصی دکتر نوراله اشراقی

استفاده مناسب از قوزک بند و محافظهای پا می تواند به استراحت ، راحتی و حمایت ناحیه آسیب دیده کمک کند. موقع بلند شدن خود را به جلوی صندلی بکشید و در حالیکه کمر صاف است با کمک دسته صندلی بلند شوید. بی تحرکی و نشستن طولانی مدت موجب ضعیف شدن ماهیچه شده و خطر بروز گرفتگی ها را افزایش می دهد. با وجود این که بالا بودن کلسترول خون روی سلامت بدن تأثیر منفی می گذارد، اما معمولا با علامت و نشانه خاصی همراه نیست که افراد به راحتی متوجه افزایش کلسترول در خون خود شوند. علیرغم حضور سلولهای بنیادی و فاکتورهای رشد در بدن، این عوامل حیاتی نمیتوانند به علت پایین بودن سطح اکسیژن و جریان خون خود را به موضوع آسیب دیده برسانند. خطر سر خوردن در حمام را همیشه در نظر داشته باشید. با داشتن علائمی مانند موارد زیر به پزشک مراجعه کنید و با درمان بیماری مورد نظر مشکل پا درد خود را درمان کنید.

به صاف بودن ستون فقرات و انقباض همزمان عضلات شکم و لگن توجه کنید..در صورتیکه مشکل زانو دارید زاویه خم شدن زانو را کمتر (در حد ۳۰ تا ۴۵ درجه )در نظر بگیرید..این حرکت را ۱۰ تا ۱۵ بار انجام داده و پس از ۲ دقیقه استراحت تا ۴ بار تکرار کنید و روزی یکبار تا ۳ بار بسته به توانتان انجام دهید. نکته مهم سعی در کشیدن زانو به سمت صورت و حفظ راستای ستون فقرات و انقباض همزمان عضلات شکم،لگن و پشت بدون حبس نفس است.این کشش را باید ۲۰ تا ۳۰ ثانیه برای هر پا با ۴ تکرار ۳ بار در روز انجام داد.

حفظ راستای ستون فقرات وانقباض همزمان عضلات شکم،لگن و پشت ضروری است.حرکات را بصورت مکرر و پیوسته( ۴ بار یا کمتر با فاصله ۱ تا ۲ دقیقه با۱۰ تا ۱۵ تکرار و یا کمتر در حد تحمل خود ) در هردو پهلو انجام داده و روزی حداقل ۳ بار تکرار کنید. روزی ۱۰ تا ۱۵ تکرار ۳ بار در روز این حرکات را انجام دهید.. به صاف نگاهداشتن ستون فقرات توجه کرده و در حین انجام تمرین عضلات شکم را منقبض نگاهدارید.کشش باید بین ۲۰ تا ۳۰ ثانیه در هر پا داده شده و هر روز حداقل یکبار انجام شود.از حبس نفس در حین انجام کشش پرهیز شود. از خم شدن جداً پرهیز کنید.

هنگام حمام از پشت شورهای بلند برای شستن پشت و پاها استفاده کنید. از آنجا که بیشتر وزن بدن هنگام حرکت به قسمت جلو پا منتقل می شود، داشتن اضافه وزن به معنای تحمل فشار بیشتر در ناحیه کف پا است. این اختلال اغلب در پاها و قسمت پایین ساق در نتیجه دیابت رخ می دهد. نوروپاتی یا آسیب عصبی در پاها اغلب در اثر دیابت ایجاد می شود. افرادی که به نوروپاتی مبتلا هستند ، درد خود را به عنوان احساس سوزن سوزن شدن توصیف می کنند. استخوان پا ها عمدتا در کنار هم قرار می گیرند و به یکدیگر متصل می شوند و در کنار کپسول های مشترک قرار می گیرند و با بافت های فیبرینی شناخته شده به عنوان رباط ها ارتباط دارند.